TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy po stronie rowerzystów
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 19.04.2013 14:33:47
Autobusy po stronie rowerzystów

Grupa Stagecoach po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii (a prawdopodobnie także w Europie) uruchomiła cykl szkoleń dla kierowców autobusów z zakresu bezpiecznej jazdy w mieście wspólnie z rowerzystami. Skąd taki pomysł? Jazda na rowerze po angielskich miastach zyskuje coraz większą popularność, a w samym Londynie - dzięki polityce burmistrza i wielu inwestycjach przed Igrzyskami Olimpijskimi 2012 - jest to wręcz rewolucja. Rowerzyści korzystają także z buspasów i dlatego ważne jest, aby zapewnić im tutaj bezpieczeństwo ze strony drugiego użytkownika tych wydzielonych pasów –czyli autobusów. Cykl szkoleń jakie przejdą kierowcy Stagecoach ma za zadanie zminimalizować ryzyko powstanie kolizji poprzez podniesienie ich świadomości. 

Na samym początku przewoźnik wysyłał pięciu kierowców-ochotników na szkolenie Cycle Training UK w West Ham. Po uzyskaniu licencji (Provisional Accredited National Standard Cycling Instructors (NSIs) zostali oni trenerami całego programu. Szef szkoleń Stagecoach, Malcolm Critchard powiedział: -„Byliśmy pod wrażeniem interaktywnego i praktycznego charakteru szkoleń Cycle Training UK i sposobu bezpośredniego przekazywania wiedzy kierowcom. Chcieliśmy dokładnie poznać zasady tego treningu, aby dostosować go do naszych potrzeb. I to się udało.”A trener-kierowca Richard Brown dodał: -„Szkolenie dało mi większą świadomość ruchów rowerzystów i ich nawyków na drodze. Kierowcy muszą wczuć się rowerzystów i być świadomi współdzielenia tej samej przestrzeni w mieście”.

Na bazie tych doświadczeń opracowano projekt szkoleniowy, który w tegoroczne wakacje zostanie wdrożony w życie. Jak na razie obejmie on kierowców jeżdżących po Londynie. Podstawowy jego punkt to „wczuć się w rolę rowerzysty”. Jean Mowbray, szef szkoleń cykl szkoleń Cycle Training UK powiedział: -„Stagecoach innowacyjnie podszedł do szkoleń kierowców, wśród których znajduje się wielu zapalonych rowerzystów. Kluczem jest tutaj zachęcenie kierowców autobusów, aby wczuli się w rowerzystów. I to w praktyce. Dlatego szkolenia będą realizowane na rowerze - w praktyce, a nie będziemy tylko rozmawiać o tym. W efekcie przyczynimy się do dalszego minimalizowania ryzyka kolizji i zachęcamy wszystkich londyńskich przewoźników do pójścia w ślady Stagecoach \'.

Co ciekawe Grupa Stagecoach nie tylko dba o bezpieczeństwo rowerzystów, ale także inwestuje w …rowery. I to milion funtów! Za taką kwotę w zeszłym roku firma zakupiła rowery dla ok. 1500 swoich pracowników w centrali w Perth, którzy zadeklarowali wybór tego środka transportu przy dojazdach do pracy. Ciekawa inicjatywa. Aktualnie Grupa Stagecoach zatrudnia około 35.000 osób i obejmuje transport autobusowy, tramwajowy i kolejowy. Na Wyspach firma posiada flotę ok 8.000 autobusów miejskich i autokarów, które codziennie przewożą ok 2,5 miliona pasażerów. Stagecoach działa także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie jego tabor to 2.900 autobusów miejskich i autokarów. Jego główną aktywnością jest tutaj sieć Megabus.com, która obsługuje ponad 100 miast w USA.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
rower
Wielka Brytania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....