TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy PKS Jarosław zamiast Arrivy w Bieszczadach
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 03.07.2017 10:19:39 14 komentarzy
Autobusy PKS Jarosław zamiast Arrivy w Bieszczadach; fot wikipedia

Od 1 lipca 2017 r. to należąca do powiatu jarosławskiego spółka PKS Jarosław obsługuje połączenia autobusowe w Bieszczadach. Została także dzierżawcą dworca w Ustrzykach Dolnych i lokalnych przystanków.

Autobusy PKS Jarosław zaczęły jeździć po powiecie bieszczadzkim 1 lipca. Spółka zastąpiła dotychczasowego przewoźnika - Grupę Arriva, który zrezygnował w lutym br. i zawiesił działalność z dniem 30 czerwca.

Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan uważa, że nowy obszar działania będzie bodźcem do rozwoju firmy. Przypomniał, że PKS Jarosław obsługuje już linie na terenie trzech powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego.

Jak podkreślił w rozmowie z PAP Ireneusz Kochanowicz, prezes PKS Jarosław S.A., na razie rozkład jazdy będzie pokrywał się z tym, jaki obowiązywał za poprzedniego przewoźnika.

-"Niektóre kursy będą modyfikowane i dostosowywane do bieżących potrzeb pasażerów. Szczegóły komunikacji szkolnej i dowozu uczniów zostaną podane szczegółowo po zakończeniu rozmów handlowych" - dodał.

Prezes PKS zaznaczył, że te linie, które będą nierentowne, będą musiały być dofinansowane przez samorządy. -"Jeśli samorząd będzie zainteresowany, aby kursy na takich liniach odbywały się, będzie musiał partycypować w części kosztów" - powiedział Kochanowicz.

Władze PKS Jarosław deklarują, że kierowcy, którzy pracowali u dotychczasowego przewoźnika, będą mogli znaleźć zatrudnienie w jarosławskim PKS-ie. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Jarosław
Arriva
linie
 • julek – 03.07.2017

  Brawo ,ktoś się za to wziął życzę rozwoju firmie.

 • cc – 03.07.2017

  dlaczego na foto pks b.biała???

 • Mieszko I – 03.07.2017

  teraz trzeba zmasowanych kontroli innych przewoźników, bez licencji, którzy tylko podbierając pasażerów PKS-om psują rynek. Jak busiarstwo chce jeździć to niech konkuruje na tych samych zasadach- stały rozkład, licencja, itp.

 • Edek – 03.07.2017

  Co ma PKS Bielsko- Biała z Bieszczadami?

 • alba – 03.07.2017

  Brawo !

 • pekaesiak – 03.07.2017

  Do ccBo wstyd pokazywać rzęchy z Jarosławia czy Arrivy.

 • B – 03.07.2017

  Rzęchy, jeżeli mowa o H9 to jest to nadautobus i koniec

 • lol – 03.07.2017

  ale mówiąc szczerze to z tymi cenami (co widać na e-podróżniku) to rynku nie zawojują - szczególnie tam gdzie jakaś konkurencja jest. Sanok-Rzeszów - 16zł! busiarz i dawna arriva brali 13, w samych Bieszczadach też drożej i nie ma ofert wakacyjnych jak to było dawniej w arrivie

 • Szabas – 04.07.2017

  Jakie autobusy obsługują linie?

 • gdzie jest "dobra zmiana" – 04.07.2017

  Francuziki wycyckały NIE INWESTUJĄC. Niemiaszki w rytmie "Zasady"to samo. A teraz na szmaty. Tu ludzie się nie liczą i nikt tego DRAŃSTWA nie rozlicza.

 • lol – 04.07.2017

  z tego co tu piszą to co jest w e-podrozniku z PKS jarosław przynajmniej z Sanoka ma się nijak do rzeczywistości. PKS Jarosłąw obsługuje tylko powiat bieszczadzki... parodiahttp://esanok.pl/2017/autobusy-mialy-jezdzic-a-nie-jezdza-to-nie-bieszczady-ale-sanok-ma-problemy-komunikacyjne-00e13dm.html

 • sgdgh – 04.07.2017

  >>>>Prezes PKS zaznaczył, że te linie, które będą nierentowne, będą musiały być dofinansowane przez samorządy. -"Jeśli samorząd będzie zainteresowany, aby kursy na takich liniach odbywały się, będzie musiał partycypować w części kosztów" - powiedział Kochanowicz.>>>>>>>Przecież Arrivie nie udało się nic ugrać w tym temacie a im ma się udać?

 • Marek – 07.07.2017

  Pks Jarosław obsługuje kilka dni i już widać że to jakieś nieporozumienie żadnych informacji na przystankach autobusy spóźnione o ponad godzinę lub wcale nie przyjeżdżają bo '' kierowca nie zna trasy '' po prostu kpina

 • Łukasz Winiarski – 24.10.2017

  Była Arriva, a teraz 516.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....