TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy PKM Świerklaniec w BKM. Żory się tłumaczą
TUŻORY.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 27.09.2018 11:00:44
Autobusy PKM Świerklaniec obsługują BKM. Żory się tłumaczą

Żory wydały oświadczenie w sprawie ostatnich zawirowań w Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej, a dokładniej w sprawie zaangażowania PKM Jastrzębie-Zdrój w zastępczą obsługę autobusowej linii 03.

Fakty są takie, że od poniedziałku 24 września pasażerów na tej linii będzie wozić PKM Jastrzębie-Zdrój. Umowę podpisano na miesiąc z możliwością kontynuacji zlecenia jeśli zajdzie taka potrzeba. Koszty komunikacji zastępczej wynoszą ok. 30 tys. zł. I teraz - jak do tego doszło?

Zdaniem Żor

Komunikacja miejska w Żorach, zarówno bezpłatna jak i płatna, realizowana jest na podstawie umów zawartych z przewoźnikami wyłonionymi w drodze przetargów przez Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu Zdroju, którego Żory są członkiem. Bezpłatna Komunikacja Miejska obsługiwana jest od dwóch lat przez konsorcjum firm A21 iVbus.

-"Ponieważ od 10 września br. bardzo często miały miejsce przypadki nierealizowania kursów przez Przewoźnika – firmę A21 Sp. z o.o., spowodowane brakiem wystarczającej obsady kierowców, Związek na jednej z linii komunikacyjnych zorganizował komunikację zastępczą, działając w oparciu o zapis art. 9 ust 1 umowy zawartej z Przewoźnikiem, który stanowi, że "w przypadku realnego zagrożenia nieświadczenia usług przez Wykonawcę dopuszcza się możliwość zorganizowania komunikacji zastępczej na jego koszt". Zadanie świadczenia usługi komunikacyjnej powierzone zostało na okres od 24 września do 26 października br. PKM w Jastrzębiu Zdroju, który stanowi podmiot wewnętrzny MZK. Jeżeli w tym czasie przewoźnik posiadający stałą umowę z MZK rozwiąże swoje problemy z brakiem kierowców, wówczas wszystko wróci do stanu poprzedniego" - twierdzą Żory w swoim oświadczeniu.

Co do kwoty za "pomoc" ze strony PKM-u to zdaniem Żor koszty zorganizowania komunikacji zastępczej poniesie przewoźnik, czyli firmy A21 i Vbus.

Jak podkreślają urzędnicy - problemy przewoźnika z brakiem kierowców nie mają nic wspólnego z tym czy komunikacja jest płatna czy bezpłatna. Brak wystarczającej liczby kierowców autobusów jest problemem nękającym większość przewoźników w Polsce.

Zdaniem A21

Inaczej problemy żorskiej komunikacji w portalu tuŻory.pl przedstawił Marek Glebocki z firm A21 iVbus. Jego zdaniem, problem tkwi wspecyfikacji przetargowej orazumowie, którą MZK wimieniu Miasta Żory zawarła zjego firmą.

-"Umowa między nami zakłada, że na obsługę kursów musimy kierować minimum 38-osobowe autobusy. Od 2 lat zgłaszamy władzom Żor i MZK, że takie autobusy są zbyt małe, by pomieścić wszystkich pasażerów stojących na przystankach. Popularność komunikacji miejskiej wzrosła bowiem kilkukrotnie. Dlatego odmówiliśmy realizacji części kursów, by nie narazić się na kary administracyjne i utratę licencji na wykonanie transportu publicznego. Jeśli Miasto oczekuje od nas skierowania na trasę większych autobusów, musi pokryć koszty – powiedział portalowi tuŻory.pl Marek Glebocki.

Jak dodaje, problem jego firmy z pracownikami polega na tym, że zawodowi kierowcy odmawiają jazdy autobusem, którym będą musieli łamać przepisy, dopuszczając się do wpuszczenia do pojazdu nadmiernej liczby pasażerów.

-"W przypadku policyjnej kontroli przepełnionego autobusu, tomy jako firma oraz kierowcy poniesiemy konsekwencje takiego wykroczenia – mówi.

Wszystko wskazuje więc na to, że sprawa realizacji umowy przez firmę A21 trafi na wokandę sądową - konkuduje portal tuŻory.plSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
BKM
Żory
A21
PKM Świerklaniec
 • Kuba Lekki – 27.09.2018

  I gdzie ta wzmianka o PKM Świerklaniec? Bo tak czytam i nic o tym nie ma. Filip Klimczyk Jacek Sobota wiecie coś? 😁

 • Michał Czapla – 27.09.2018

  Wiecie czemu? Nikt nie chce iść tam pracować bo: - Heble bez ogrzewania itp. - śmieciówki - zarobki Wszystkich kierowców pozwijał PKM ;)

 • Mateusz Wawrzyczek – 27.09.2018

  Linia 03 nie 033

 • Aleksander Kierecki – 27.09.2018

  Facebookdzięki – poprawione.

 • Tomasz Jędrzejewski – 27.09.2018

  To może coś większego kupić?

 • Kami Lo – 27.09.2018

  Myślałem że Swierklaniec zaszalal z odległością dzierżawiąc 187 I 710 Ale najwidoczniej chce iść w świat jak prywaciarze skoro aż do zor go wywiało 😂

 • Konrad Filip – 27.09.2018

  Info z pierwszej ręki, bo 12zl/h to za mało i szanujący się kierowca za tyle nie pójdzie jeździć, chyba że co miesiąc spływa emerytura na konto. ;) dadzą 18 to będą walić oknami do a21. ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....