TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy na Warsaw Bus 2017. Prawie pełna obsada
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.03.2017 14:00:30 5 komentarzy
Autobusy na Warsaw Bus 2017. Prawie pełna obsada

Dzisiaj, 22 marca 2017 r., ruszyły się II Targi Publicznego Transportu Zbiorowego Warsaw Bus. W imprezie biorą prawie wszyscy najważniejsi gracze autobusowego rynku w Polsce ? poza miejskim liderem, czyli Solarisem. Targi potrwają do piątku, 24 marca.

Niektóre firmy pokazały tylko nowe pojazdy, inne tylko używane. Generalnie dominują autokary z miejskimi akcentami. To pokazuje, że formuła podwarszawskiej wystawy cały czas jest szlifowana i nie ma jeszcze jednorodnego pomysłu na tę imprezę. Ciekawy jest ruch w kierunku pojazdów używanych, co zaowocowało zorganizowaniem w tym roku pierwszej giełdy. Trzymamy kciuki aby ten pomysł wypalił, aczkolwiek frekwencja w pierwszym dniu nie była imponująca. Do sprzedaży zarejestrowano zaledwie kilka sztuk (aczkolwiek nabór wciąż trwa), co chyba jest kolejnym dowodem na to, że formuła takich spotkań "w realu" po prostu się wyczerpała. Udowodniła to giełda w Opolu, majówka MAN w Sadach i teraz giełda na Warsaw Bus. Tutaj zarówno oferenci, jak i sprzedający działają przede wszystkim w internecie i nic nie wskazuje na to, żeby się to miało zmienić.

Z kolei tradycyjnie w nadarzyńskich targach wzięli udział również przewoźnicy, co można uznać za jeden z największych atutów tej imprezy. O swojej ofercie poinformowały takie firmy jak: Arriva Warszawa, Mobilis czy PKS Polonus.

W tym roku autobusowej imprezie będzie towarzyszyła I edycja Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki. I to może okazać się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę", który pociągnie całe targi do przodu. Tak szeroka impreza ma szansę stać się ważnym wydarzeniem w transportowym kalendarzu w naszej części Europy i swoją skalą wchłonie inne mniejsze targi. Wówczas w jednym miejscu spotkają się producenci i dostawcy z przedsiębiorcami z branży transportu i komunikacji z całej Europy Środkowej.

Autobusowe premiery

Na II edycji targów Warsaw Bus 2017 mogliśmy zwiedzić stosika następujących autobusowych firm:

ABP ? diler Iveco Bus zaprezentował jedną z najważniejszych premier tegorocznej edycji targów - Iveco Evadys 12,8M. To pierwsza prezentacja nowego autobusu międzymiastowego włoskiego koncernu w Polsce. Pojazd na bazie bestsellera Iveco, czyli serii Crossway ? będzie produkowany w fabryce w Vysokim Mycie i ma stanowić uniwersalną propozycję dla przewoźników ? od pojazdu do obsługi regionalnych połączeń po autokar na krótkie wyjazdy turystyczne. Pokazany w Nadarzynie egzemplarz dodatkowo wyposażono w windę do wózków inwalidzkich.

Automet -  na targach w Nadarzynie pokazał dwa minibusy na bazie Mercedes-Benz Sprinter, w tym jeden w w wersji niskopodłogowej CityLiner Smile. Producent z Sanoka coraz mocniej wchodzi w miejski segment i pewnie nie raz jeszcze zaskoczy nas tutaj swoimi produktami.

Autosan - pokazał w Nadarzynie dwa autobusy klasy MIDI ? miejski Sancity 10 LF  oraz międzymiastowy Eurolider 9 w barwach Gminy Pacyna. Przekazanie pojazdu miało miejsce w dniu 15 marca 2017 ? jak podkreśla zamawiający, było to przed terminem wynikającym z zawartej umowy. Najnowszy Eurolider zastąpił 17-letnią "dziewiątkę", która dzielnie służyła gminie do tej pory.

Ayats ? pojawienie się hiszpańskiej marki legendy w ofercie firmy GSP Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznych targów w Nadarzynie. Krajowy przedstawiciel postawił na klasę MEGA i pokazał trzyosiowy autokar Ayata Kronos na podwoziu MAN oraz piętrowy Ayats Eclipse (następca Bravo) na podwoziu MAN. Te modele występują również na podwoziach Scania i Volvo. Przypomnijmy, że firma GSP oferuje także marki TAM, Raba i Sanos.

EvoBus ? spółka zgodnie z pierwotną misją Warsaw Bus skupiła się autobusach używanych i "do boju" wysłała cały swój dział BusStore, który na co dzień zajmuje się sprzedażą na wtórnym rynku autobusowym. Wśród używek znalazły się takie autobusy zarówno marki Mercedes-Benz, jak i Setra.

Isuzu - ze swoim coraz dynamiczniej działającym polski partnerem ? firmą VBI z Nekli ? pokazało szeroką gamę turystycznych modeli na bazie doskonale znanego w Polsce pojazdy Turquoise ? zarówno w wersji podstawowej, jak i VIP. Do tego na terenach zewnętrznych można było zobaczyć pojazdy z silnikami Euro 5 ? Tourquoise i Novo. Dla na s prawdziwym hitem była polska premiera 12-metrowego autobusu miejskiego Citiport.

JI Service z coraz większym powodzeniem sprzedaje w naszym kraju miejski, niskopodłogowy midibus ? ZAZ A10. I to właśnie ten model stał się flagowym pojazdem stosika firmy. Do tego dołączy minibus na vazie Iveco Daily wykonany przez białoruską firmę Newman oraz zupełna nowość ? trzyosiowy miejski minibus na bazie Mercedes-Benz Sprinter z zabudową śląskiej firmy MGC.

MAN - pokazał jeden z najciekawszych pojazdów na Warsaw Bus, czyli "Jego Wysokość" Neoplana Skylinera, który w międzymiastowej kompletacji może zabrać na swoje dwa pokłady aż 90 pasażerów. Źródłem napędu tego kolosa jest sześciocylindrowy silnik MAN D26 o mocy z 500 KM (368 kW) , współpracujący z zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynia biegów MAN TipMatic.

MAZ ? podobnie jak największe europejskie koncerny pokazał całą swoją gamę pojazdów użytkowych. Od ciężarówek po autobusy. Wśród nich nie mogło zabraknąć niskopodłogowego modelu klasy MAXI ? MAZ 203.

Mercus ? lider segmentu MINI-busów w Polsce jak zwykle przygotował szeroka ofertę swoich autobusów bazujących na konstrukcji Mercedes-Sprinter. Widać, że firma coraz większa rolę przywiązuje do estetyki swoich pojazdów i w tym roku na stoisku producenta było naprawdę kolorowo.

Otokar - ponownie zaskoczył nas rozmachem. Na potężnym stoisku swojego przedstawiciela, czyli firmy Bus Trans Technik, o powierzchni prawie 600m2 pokazał bardzo szeroką ofertę, złożoną z aż 6 autobusów, w tym kilku premier. Na Warsaw Bus mogliśmy zobaczyć: turystyczny autobus Vectio T o pojemności 35+1+1; turystyczny autobus Navigo T w wersji VIP o długości 8,4m i pojemności 35+1+1 (polska premiera); międzymiastowy autobus Navigo U o długości 8,4m i pojemności 37+1 w wersji dla komfort (wybatożone dodatkowo z windę dla wózków i dwa miejsca dla niepełnosprawnych i pojemności (europejska premiera); międzymiastowy autobus spod znaku Low Entry - Navigo U LE o długości 9,3m i pojemności 29+1+30; międzymiastowy autobus Territo U 13,3m ? 63+1+23 międzymiastowy (polska premiera); miejski niskopodłogowy Kent C o długości 12m i pojemności 29+1+63 (polska premiera).

Scania - jako przystało na jeden z największych koncernów pojazdów użytkowych ? pokazała zarówno swoje autobusy i ciężarówki. Co ciekawe, w tym roku szwedzki producent nie postawił na doskonale znane w naszym kraju autokary Scania-Higer, ale na egzemplarze z nadwoziami hiszpańskiej firmy Irizar ? w trzyosiowej wersji i6S oraz także trzyosiowej i8. Czyżby powrót do korzeni?

SOR ? czeski producent cały czas wierzy w rozwój segmentu autobusów międzymiastowych w Polsce, dlatego w Nadarzynie pokazał mocne międzymiastowe zestawienie, którego trzon stawiły modele: CN12 (międzymiastowy autobus Low Entry klasy MAXI), LH10,5 ( międzymiastowy autobus klasy MIDI) oraz C12 ( międzymiastowy autobus klasy MAXI). Do tego mieliśmy miejski akcent w postaci elektrobusu EBN11 ? po raz pierwszy w wersji z pantografem.

Ursus jako jedna firma na Warsaw Bus (obok MZA Warszawa z Solaris Urbino 12 electric) postawiła na pojazdy miejskie i pokazała swój elektryczny autobus CitySmile 12 LFE.

VDL z kolei przygotował zdecydowanie najbardziej kompleksową ofertę dla zwiedzających. W środku hali można było zobaczyć piętrowy autobus VDL Futura FDD2 oraz VDL Futura FHD2 o długości 10,6 m. Z kolei na zewnątrz można było przejechać się nowym FHD2 o długości 13,5m oraz średniopokładowym modelem FMD. Firma wystawiła również swoje pojazdy na Giełdzie Autobusów Używanych.

Wanicki ? przedstawiciel hiszpańskiej marki Irizar w Polsce pokazał w Nadarzynie dwa autobusy turystyczne, w tym jeden z najnowszej i najbardziej topowej serii i8 oraz z drugi z ekonomicznej klasy i6. Pierwszy z nich, w barwach Wisły Kraków, jest absolutnie jednym z najciekawszych autokarów jeżdżących teraz po naszych drogach. Warto również wspomnieć, że na stoisku firmy Wanicki można spotkać Władysława Smyka, jednego z najbardziej doświadczonym sprzedawców autobusów w Polsce. Teraz w roli dyrektora sprzedaży marki Irizar w naszym kraju.

Volvo ? podobnie jak MAN i VDL ? postawiło na autobusy turystyczne. Na zewnętrznym stoisku firmy mogliśmy zobaczyć model 9700.

Dwa dni konferencji

Pierwszego dnia targów, 22 marca, odbędzie się konferencja "Bezpieczeństwo pasażerów w transporcie zbiorowym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób niepełnosprawnych" organizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Na potrzeby konferencji w hali Ptak Warsaw Expo zostało zbudowane miasteczko ruchu drogowego dla dzieci szkół podstawowych, w którym odbędą się ćwiczenia i symulacje. Konferencja otrzymała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Z kolei 23 marca, w czwartek, rusza spotkanie POLSKI TRANSPORT OSÓB, którą zorganizują: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Osób, Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie odbędzie się w dwóch odsłonach

- Rola prywatnych przewoźników w kontekście projektowanych nowych regulacji prawnych przygotowywanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

- Turystyka w nowych realiach prawnych regulujących działalność przewoźników w Polsce i Europie


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warsaw Bus Expo
targi
 • pex – 22.03.2017

  Wybatożone w windę - co Wy macie na myśli?

 • pex – 22.03.2017

  Wybatożone w windę - co Wy macie na myśli?

 • :) – 25.03.2017

  Czepiasz się pex, to nowa wersja Otokar(wybatożone dodatkowo z windę dla wózków... :) Poza tym pełny szacunek dla Redaktora, który przez cały czas biegał z aparatem i zbierał informacje, teraz będzie przekazywał jeszcze news przez kilkanaście dni. Przyznam się, że byłem tam również przez dwa dni i teraz mam okazję doczytać co mnie ominęło ;)

 • Kamil – 26.03.2017

  Dlaczego Autosan nie oferuje Euroliderów?

 • Mariolino – 02.08.2017

  Ktosmusi biegać. A nigdy nie ma tak, żebyna targach wszystko poobserwować dokładnie, zawsze coś ucieka. https://youtu.be/gA2AYKM2lz8

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....