TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy na II Kongresie producentów pojazdów elektryczny
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.01.2018 15:37:34 2 komentarze
Autobusy na II Kongresie producentów pojazdów elektryczny

Warszawa do końca 2025 lub 2027 chce wymienić wszystkie autobusy na niskoemisyjne lub zeroemisyjne. Tak zadeklarowała podczas Kongresu wiceprezydent stolicy, Renata Kaznowska. I to był najciekawszy news z warszawskiego Kongresu pojazdów elektrycznych dla branży transportu publicznego. W zasadzie to tytuł tego artykuł powinien brzmieć - "Autobusy - a w zasadzie ich brak - na II Kongresie producentów pojazdów elektryczny."

Podczas dwudniowej (12/13 stycznia) imprezy mówiono m.in. o komunikacji miejskiej, jednak przede wszystkim akcent spotkania był postawiony na komunikację indywidualną. Wyłowiliśmy jednak kila autobusowych rodzynków.

Ministerstwo wspiera

II Kongres uroczyście otworzyli - Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej i Michał Kurtyka, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii, który podczas inauguracji wydarzenia powiedział:

-"Bardzo konsekwentnie realizujemy plan, który przyjęliśmy w 2016 roku. Zaczynamy od dużych pojazdów, autobusów, żeby stopniowo przechodzić w kierunku pojazdów dostawczych potem osobowych. To otworzy perspektywy dla polskiego przemysłu. Plan bezemisyjnego transportu to już dzisiaj jeden z największych projektów na świecie a na pewno w Europie. 1000 autobusów zostało zakontraktowanych wspólnie z NCBR i NFOŚiGW. To stawia Polskę w gronie najbardziej ambitnych liderów, którzy o elektromobilności myślą w sposób bardzo praktyczny i logiczny – mówił Michał Kurtyka, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii otwierając II Kongres producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania.

Warszawska e-deklaracja

-"Jest nas tu na sali bardzo liczne grono. Są naukowcy, przedsiębiorcy i pasjonaci, bo właśnie to co do niedawna było pasją dziś staje się przyszłością – mówiła Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy rozpoczynając kongres. – Stawiamy na elektromobilność, ale i transport szynowy. Do końca 2025, może 2027 chcielibyśmy wymienić wszystkie autobusy na niskoemisyjne lub zeroemisyjne. To pozwoli przybliżyć nas do celu jakim jest czyste powietrze dla Warszawy. Chcemy również wspierać elektryczny transport indywidualny dlatego nie czekając na rozwiązania ustawowe przygotowujemy program publicznych ładowarek miejskich. Ich szybka budowa nie będzie jednak możliwa bez należycie przygotowanego prawa – uzupełniła. – Życzę gorącej i owocnej dyskusji. Jeśli dziś Państwo będziecie się spierać, uznam, że dzisiejszy kongres był ważny i wniósł wiele do Polskiej elektromobliności – zakończyła prezydent Kaznowska.

MZA, PGNiG i EC Engineering

O tym czym zasilać komunikację miejską w przyszłości mówił na podstawie doświadczeń MZA Warszawa, prezes spółki Jan Kuźmiński.

Z kolei o strategicznej roli gazu w rozwoju elektromobilnego transportu przekonywali przedstawiciele Gaz System i PGNiG.

W Kongresie uczestniczył też Bartłomiej Zborek, wiceprezes spółki EC Engineering z Krakowa, która opracowała innowacyjny system szybkiego ładowania baterii przeznaczony dla autobusów.

-"Biorąc pod uwagę obecny stan techniki i ograniczenia po stronie baterii w związku z dużym kosztem zakupu oraz ich masą, szczególnie dla autobusów interesującym rozwiązaniem staja się różnego rodzaju rozwiązania do szybkiego ładowania baterii. Rynek oczekuje rozwiązania które nie zaburzą rozkładu jazdy oraz przepływu pasażerów. Te wymogi może spełnić system szybkiego ładowania, z którego autobus korzysta w trakcie wsiadania i wysiadania pasażerów na przystanku. Właśnie takie założenia przyjęliśmy do opracowania naszego produktu - podsumował Bartłomiej Zborek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MZA Warszawa
PGNiG
EC Engineering
  • marta – 15.01.2018

    Chcieć to oni mogą, niedługo są wybory i co będzie jak nie wygrają?

  • Kim Ir Sen – 16.01.2018

    Wygrają, wygrają, bo już nie ma z kim przegrać. Opozycja popełniła sepuku. A pojazdy elektryczne, to mrzonka (brak kasy na inwestycje). Morawiecki jak Kim Dzong Un - chce przejść do historii nie bacząc na koszty

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....