TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy Gryfu w Tczewie. Meteor wraca na Śląsk
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.07.2019 09:00:45
Autobusy Gryfu w Tczewie. Meteor wraca na Śląsk; fot. PTC Marcin Gromadzki

1 lipca na tczewskich ulicach pojawił się nowy autobusowy przewoźnik - pomorska firma Gryf.

Tczewski kontrakt ma obowiązywać tylko przez okres 1,5 roku (maksymalnie o rok dłużej) - bo później zostanie rozpisany nowy przetarg - już z systemem wspólnego biletu dla całego Pomorza.

Docelowo w Tczewie stacjonować będzie 30 autobusów Gryfu - w tym jeden przegubowy.

Zgodnie z umową

Autobusy Gryfu pojawiły się w komplecie już w sobotę na terenie Tczewa. Baza przewoźnika zlokalizowana jest na terenie dawnego Powiatowego Zarządu Dróg przy ulicy Jagiellońskiej.

-"Dzięki temu mogliśmy na spokojnie przeprowadzić testy nowego systemu obsługi karty miejskiej" - powiedział Adam Detlaff z Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie.

Warto podkreślić, że wprowadzony teraz na linie tabor jest młodszy niż pojazdy wcześniejszego operatora - śląskiej firmy Meteor. Zgodnie z umową maksymalny wiek autobusu ma wynosić nie więcej niż 14 lat (obecnie taka była średnia, ale niektóre pojazdy miały nawet ponad 20 lat). Przypomnijmy, że dotychczasowy przewoźnik - Meteor - świadczył usługi na rzecz Tczewa od 2012 roku. Teraz na ten rynek wszedł Gryf, który wraz z autobusami PKS Gdańsk posiada flotę aż 177 pojazdów.

-"W Tczewie docelowo będzie 30 naszych autobusów - w tym przegubowiec, które na najbardziej uczęszczane linie wyjedzie w sierpniu. W ruchu będzie 25 pojazdów. Zdecydowana większość naszych pojazdów to MAN, są też Solarisy i Mercedesy - mówi Paweł Misiak, dyrektor ds. organizacji przewozów w P.A. Gryf.

Nowe Karty Miejskie

Autobusy mają będą wyposażone również w bilet elektroniczny, ale konieczna jest wymiana kart miejskich. Nowe Karty Miejskie, którymi posługują się tczewscy pasażerowie od 1 lipca br., należy odbierać w Punkcie Karty Miejskiej przy ul. Pomorskiej (w budynku dworca PKP, wejście od strony peronu nr 1). Wymiana kart jest bezpłatna. Karty nie trzeba wymieniać osobiście - można to zrobić w imieniu członków rodziny, znajomych - wymagane jest jednak podanie numerów kart używanych obecnie przez te osoby.

I uwaga - karty dla osób korzystających z bezpłatnych przejazdów wydawane będą po 15 lipca - do tego czasu można korzystać z komunikacji miejskiej na podstawie dokumentu uprawniającego do bezpłatnych przejazdów.

-"Do tej pory mieszkańcy odebrali około 10 tys. kart - powiedział pod koniec czerwca Stanisław Smoliński z Miejskiego Zarządu Dróg w Tyczewie.

Punkty doładowań Karty Miejskiej nie zmieniają się. Nowe karty można już doładowywać. Środki, które pozostaną na starych Kartach Miejskich, zasilą nowe karty. Nie nastąpi to jednak automatycznie. Aby przenieść środki ze starej karty na nową, należy po 15 lipca zgłosić się do Punktu Karty Miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Tczew
Gryf
Meteor

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....