TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy BYD na kolejnym lotnisku. Bruksela
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.03.2019 11:45:48
Autobusy BYD na kolejnym lotnisku. Bruksela

Po Amsterdamie i porcie Schiphol, BYD zgarnął kolejny lotniskowy kontrakt - tym razem na 30 szt. niskopodłogowych autobusów elektrycznych o długości 12 metrów. Pierwsze pojazdy już obsługują pasażerów.

Zamawiający to firma Brussels Airport Company (BAC), która jest operatorem lotniska Zaventem, obsługującego stolicę Unii Europejskiej. Pierwsza dostawa kilku sztuk zrealizowana została już w marcu. Z kolei na początku roku odbył się test pojazdów, a następnie wszyscy kierowcy zostali przeszkoleni w zakresie obsługi autobusów elektrycznych.

Wszystkie pojazdy objęte są 10-letnim kontraktem serwisowym , tak aby były cały czas w pełnej gotowości do przewożenia pasażerów między samolotami a budynkami terminalu.

Zakupione pojazdy mają długości 12 m i układ drzwi 2-2-2. W zakresie wyposażenia przestrzeni pasażerskiej mamy m.in. bezpłatne Wi-Fi na pokładzie, porty USB do ładowania i cyfrowe wyświetlacze z najnowszymi informacjami o lotach.

Dodajmy, że BAC wybrał chińską markę BYD w ramach otwartego, ogólnoeuropejskiego przetargu.

Lotniskowe ładowanie

W zakresie ładowania pojazdów, BYD dostarczył na brukselskie lotnisko 30 własnych ładowarek , które możliwą ładowanie ebusów przez noc - w terminalu. Są one wzorowane na stacji ładowania na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, które od 2015 r. eksploatuje flotę 35 elektrobusów marki BYD.

Dodajmy, że chiński producent dostarczył już swoje pojazdy na lotniska w Sydney, Kansas, Los Angeles i Shenzhen w Chinach.

Mówią obie strony

Arnaud Feist, dyrektor generalny Brussels Airport Company powiedział: "Projekt autobusu elektrycznego wpisuje się w ambicję lotniska w Brukseli, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40% do 2030 r. - w porównaniu z 2010 r. Przy każdej decyzji o zakupie sprzętu poszukujemy ekologicznych rozwiązań, które jednocześnie zapewniają większy komfort naszym pasażerom. Oprócz tego, że nowe e-autobusy są ciche i nie emitują cząstek stałych ani dwutlenku węgla, zapewniają one również najnowocześniejszą łączność z darmowymi portami Wi-Fi i USB. Wraz z pojawieniem się tych nowych autobusów dalej ulepszamy nasze usługi dla pasażerów ".

Z kolei Isbrand Ho, dyrektor zarządzający w BYD Europe dodał: "Operatorzy lotnisk na całym świecie zmagają się z ogromną presją, aby zmniejszyć swoją emisję. W ramach obecnej technologii niewiele można zrobić w zakresie samolotów, natomiast już teraz można uzyskać poważną redukcję w zakresie pojazdów naziemnych. W Europie udowodniliśmy to w Schiphol i wierzymy, że doświadczenie z tamtego portu i teraz z Zaventem będzie drogowskazem dla innych głównych lotnisk w Europie i poza nią. Cieszymy się, że udało nam się odnieść sukces w Brukseli, de facto stolicy Unii Europejskiej. BYD jest bez wątpienia światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży pełnowymiarowych autobusów elektrycznych. Na swoim koncie mamy już ponad 50 000 ebusów. Z niecierpliwością czekamy na obsługę coraz większej liczby lotnisk naszymi przyjaznymi dla środowiska pojazdami. "


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
lotnisko
BYD
Belgia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....