TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowy pokaz MAN-a w … Łomży
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.02.2020 10:00:23
Autobusowy pokaz MAN-a w … Łomży ; fot. UM Łomża

18 lutego firma MAN Truck & Bus Polska zorganizowała na Starym Rynku w Lonży prawdziwy pokaz swojej autobusowej oferty - od TGE po nowego Lion`s City 12C.

Powód tak szerokiej prezentacji jest jasny. Miasto przymierza się do zakupu bardziej ekologicznych autobusów. O tym m.in. była mowa podczas konferencji prasowej. Przedstawiciele MAN mówili m.in. o najnowszych rozwiązaniach w zakresie napędów gazowych i elektrycznych, trendach konstrukcyjnych i jakościowych, a także o rozwiązaniach poprawiające bezpieczeństwo pojazdów i pasażerów.

Część teoretyczna była połączona z prezentacją na Starym Rynku nowej generacji autobusów MAN Lion's City 12C oraz pojazdów z serii TGE - w tym miejski minibus z zabudową firmy Mercus oraz z elektrycznej wersji eTGE, w tym mikrobusu, jak i pojazdów dostawczych.

Kierunek: Elektromobilność

Miasto Łomża od dawna podejmuje działania poprawiające funkcjonowanie transportu zbiorowego w Łomży jako alternatywy dla samochodów osobowych.

-"Od kilku lat zajęliśmy się tematem Smart City i zdefiniowaliśmy obszary, które chcemy rozwijać. Teraz aplikujemy o środki unijne na elektromobilność, w ramach którego to projektu chcemy przebudować kilka węzłów komunikacyjnych, ale również zakupić nowoczesne autobusy. Jesteśmy w trakcie przekształcania naszego MPK z zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego, co jest znaczącą zmianą dla tej instytucji i przed nią będzie duże zadanie przeprowadzenia przetargu na zakup autobusów gazowych i elektrycznych – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w  Lomży podkreślają, że szczególnie w godzinach szczytu odczuwalne są utrudnienia na ulicach spowodowane dużą ilością pojazdów, co też przekłada się na jakość powietrza w mieście. Najczęściej samochodami jadą wówczas tylko kierowcy. Potencjalne skorzystanie przez nich z autobusu miejskiego (w którym mieści się ok 100 osób) pozwoliłoby wyeliminować z ruchu od 50 do 100 pojazdów. Biorąc pod uwagę redukcję emisji spalin korzyści są jeszcze większe.

Łomżyńskie plany

To właśnie plany poprawy jakości powietrza i udrożnienia łomżyńskich dróg są inspiracją do inwestycji miejskich dotyczących komunikacji zbiorowej. W najbliższym czasie, przy dofinansowaniu środkami zewnętrznymi, planowany jest zakup 11 autobusów zasilanych gazem ziemnym CNG oraz 2 autobusów elektrycznych.

Na koniec warto przypomnieć, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Zakład Budżetowy w Łomży jest w trakcie zmian i już wkrótce stanie się spółką.

- Jeszcze w tym tygodniu złożymy wniosek do KRS. Planujemy, że najpóźniej w pierwszym tygodniu marca będziemy funkcjonować jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – informuje w lokalnych mediach Janusz Nowakowski, dyrektor zakładu budżetowego i jednocześnie prezes nowej spółki. Jej trzyosobowy zarząd pozostaje na razie tajemnicą.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MAN
MPK Łomża
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....