Autobusowy mistrz wygrywa zawody dostawczaków

infobus
02.04.2019 10:00
0 Komentarzy

Uczestnicy tegorocznego Motor Show w Poznaniu mieli okazjęzobaczyć zmagania kierowców o tytuł Mistrza Polski w kategorii Bus, czyli vanówz zabudową. Klasę w konkursie pokazał kierowca MPK Poznań, Wojciech Klarzyński.

Wojciech Klarzyński od dwudziestu lat pracuje w poznańskimMPK i od dłuższego czasu startuje w konkursach organizowanych zarówno przezwłasne przedsiębiorstwo, jak i redakcję Polski Traker Bus. W 2011 roku zajął czwarte miejsce wOgólnopolskim Konkursie Kierowców Polski Traker Bus rozegranym w Krakowie (na60 zawodników); w 2014 roku wygrał konkurs IGKM na Najlepszego Kierowcę MPK2014 (69 zawodników), a rok później – został zwycięzcą II Edycji Konkursu”Wielkopolski Kierowca Zawodowy” w kategorii D (organizowanego przez WITD Poznańi Automobilklub Wielkopolski). Trzy lata później również stanął na podium,zajmując pierwsze miejsce w tym konkursie.

Teraz – podczas Motor Show 2019 – pokonał około 70 innychzawodników i został autobusowym Mistrzem Polski. Co, ciekawe trzeci w konkursieSzymon Kornacki

-„Wojtek to nie tylko mistrz kierownicy, ale i świetnykolega, dobry, życzliwy człowiek, „posiadacz” wielu pasji – chwali mistrzaIwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań.

Bus czyli Van

Uczestnicy tegorocznego Motor Show w Poznaniu mieli okazjęzobaczyć zmagania kierowców o tytuł Mistrza Polski. Najlepszymi kierowcami po 3etapach konkursu okazali się:

• Wojciech Klarzyński (Poznań)

• Grzegorz Hajdrych(Śrem)

• Szymon Kornacki (Bydgoszcz).

Warto podkreślić, że zarówno Wojciech Klarzyński, jak i SzymonKornacki na co dzień jeżdżą autobusami miejskimi, odpowiednio w MPK Poznań iMZK Bydgoszcz. Gratulacje panowie!

Konkursowe zasady

Każdy z 16 zawodników, którzy wystartowali do Mistrzostwmusiał rozwiązać test z zakresu przepisów brd oraz z jak najmniejszą ilościąpunktów karnych przejechać na precyzję i czas, specjalny tor z przeszkodami.W roli głównej wystąpił Opel Movano z zabudową tzw. „międzynarodową” z kabinąsypialną, który można było kierować z pełnym prawem jazdy, jak i tylko z kat. B.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez redakcję „PolskiTraker” i Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera przy mocnym wsparciu firm: MiędzynarodoweTargi Poznańskie, Opel Polska i Trans Expert, Ogólnopolskiego ZwiązkuPracodawców Transportu Drogowego i TV Brawo. Patronat medialny: Program”Na Osi”, etransport.pl i Traker24.pl