TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowe trasy FlixBus w Google Maps
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.03.2017 13:18:54 1 komentarz
Autobusowe trasy FlixBus w Google Transit

Teraz planując swoją podróż w oparciu o Google Maps, mamy do wyboru ? obok pociągu, samolotu czy auta ? również autokarowe trasy z platformy FlixBus. Oczywiście tam gdzie sięga zielona sieć. To ważna integracja autobusów z innymi środkami transportu i to w głównym planerze podróży, z którego korzystają miliony użytkowników w Europie i na świecie. Mamy nadzieję, że do tego narzędzia w przyszłości dołączą także inni autokarowi przewoźnicy.

FlixBus dołączył do Google Transit dzięki otwarciu swoich danych i ich integracji z Google Map, co zostało osiągnięte w ramach współpracy z holenderską fundacją OpenGeo.

Dla większej przejrzystości i możliwości tworzenia różnych narzędzi, dane o rozkładach jazdy FlixBus są teraz udostępniane publicznie, jako dane GTF. Dodatkowo zawierają one bardzo przydatne informacje , takie jak miejsce i czas startu autobusu, postoje w punktach pośrednich czy czas przybicia na miejsce. Tak szeroki zakres danych wyznacza kierunek dalszego rozwoju. Wyzwaniem czekającym teraz informatyków z OpenGeo i FlixBus jest informacja w czasie rzeczywistym o miejscu pobytu autokaru. Taka funkcja ma być dodana do Google Maps już w niedalekiej przyszłości, natomiast teraz FlixBus oferuje ją w ramach swojej własnej aplikacji.

Daniel Krauss, założyciel i CEO FlixBusa tak skomentował ten ważny krok w historii platformy: -"Google Maps łączy różnych dostawców transportu i dlatego jest ważnym naszym partnerem na drodze do wdrożenia koncepcji pełnej mobilności w Europie. Nasze autobusy wkrótce dojadą do ponad 1000 miejsc na kontynencie i dodając do tego współpracę z Google możemy wydatnie przyczynić się do zmniejszenia indywidualnej motoryzacji ? podkreśla Krauss i kontynuuje: -"Dzisiaj użytkownicy Google mogą zobaczyć najważniejsze informacje dotyczące podróży autokarami FlixBus: od daty rozpoczęcia kursu i czasu przejazdu poprzez liczbę przystanków pośrednich po link do konkretnego przystanku FlixBus na mapie. Dodatkowo Google pokazuje bezpośredni link do naszego sklepu z biletami."

Przypomnijmy, że FlixBus oferuje także swoim pasażerom dostęp do swojej darmowej aplikacji na iOS, Android i Windows, która posiada zdecydowanie bardziej rozbudowane menu niż w Google Maps.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus
apka
planer
  • unknown artist – 13.04.2017

    Warto byłoby dodać, że Wujek sam też ma udziały we Flixie, więc nie dziwne...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....