TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowe premiery na SilesiaKOMUNIKACJA 2011
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 17.05.2011 13:09:26 6 komentarzy
Autobusowe premiery na SilesiaKOMUNIKACJA 2011

Dosyć nieoczekiwanie, rozpoczynające się w czwartek (19 maja) targi SilesiaKOMUNIKACJA w Sosnowcu będą miejscem aż czterech ważnych autobusowych premier. Oprócz podwójnego debiutu Scanii zobaczymy nowości spod znaku Irisbus i Mercedes-Benz. Poniżej, w porządku alfabetycznym, prezentujemy firmy, które będą miały swoje stoiska na III. edycji targów transportu publicznego w Sosnowcu plus krótki opis ich ekspozycji:

Evobus Polska –po raz pierwszy w Polsce pokaże najnowszy autobus miejski marki Mercedes-Benz –Citaro K w wersji trzydrzwiowej. Pojazd ten miał swój światowy debiut podczas kwietniowego Kongresu UITP w Dubaju. Teraz –jeszcze nagrzany słońcem i pokryty warstwą pustynnego kurzu –przyjedzie do naszego kraju. To na pewno jedna z najważniejszych, tegorocznych autobusowych premier w Polsce. O tym m.in. świadczy fakt, że EvoBus Polska już zamówił ten model w wersji demonstracyjnej.

Kapena –również stawia na klasę midi i w Sosnowcu także po raz pierwszy w Polsce zobaczymy model Irisbus Citelis 10.6 M i to w wersji CNG. Ten autobus mieliśmy już okazję oglądać na zeszłorocznych targach AUTOTEC w Brnie. Na pewno jest to ciekawa propozycja dla mniejszych polskich miast, które zamierzają inwestować zarówno w nowoczesny, mniejszy tabor, jak i w zasilanie komunikacji miejskiej sprężonym gazem ziemnym.

MAN Truck &Bus Polska –firma obrała odwrotną strategię niż jej wcześniej wymienieni konkurenci i „poszła”w klasę mega. Dlatego na tym stoisku zobaczymy autobus przegubowy MAN Lion`s City oraz i MAN Lion`s City L w barwach PKM Jaworzno. Ten trzyosiowy, 15-metrowy pojazd jest jednym z najnowszych oraz najlepiej wyposażonych autobusów eksploatowanych na Śląsku.

MAZ Auto Poland –pokaże doskonale nam znany niskopodłogowy autobus przegubowy MAZ 205, pokazany m.in. na zeszłorocznych targach TRANSEXPO. Kolejnym, ważnym argumentem na rzecz odwiedzenia tego stoiska są ostatnie zmiany personalne w polskim przedstawicielstwie białoruskiego producenta. W Sosnowcu będziemy mieli okazję spotkać nowego prezesa MAZ Auto Poland.

Scania Polska - zaprezentuje na SilesiaKOMUNIKACJA aż dwa premierowe autokary. To Scania Touring, który to autobus zadebiutuje w naszym kraju w barwach polskiej prezydencji w UE oraz Scania-Irizar i6, czyli następca jednego z najpopularniejszych autobusów turystycznych w Polsce –modelu Century. To naprawdę ważne wydarzenia, które będą miały wpływ na najbliższy obraz naszego rynku. Debiutanci tym samym uświetnią 100. urodziny Scanii, a uroczystość odsłonięcia pojazdów poprowadzi znany dziennikarz motoryzacyjny, Wojciech Majewski. Dodatkowo Scania po raz pierwszy od dłuższego czasu pokaże na targach autobus przegubowy - Scania OmniCity Artic, który ostatnio m.in. odebrała firma MZK Koszalin.

SOR Poland –czeski producent pokaże w Sosnowcu aż trzy autobusy. To:

- miejski, niskowejściowy model BN 9,5 z półautomatem ZF, czyli sztandarowy produkt SOR-a dla mniejszych miast i mniej obciążonych tras w większych aglomeracjach. To właśnie ten autobus zwyciężył ostatnie przetargi w Jarosławiu i Dębicy. Wystawiony na targach model zakończy w Sosnowcu długie tournee po Polsce, podczas którego odwiedził m.in. Nowy Sącz, Ostrowiec Św., Malbork i Kędzierzyn-Koźle.

- miejski, niskopodłogowy NB12, który pojawi się w Sosnowcu opromieniony najnowszym zwycięstwem w przetargu DLA Wrocław na zakup 3. autobusów. Będą to pierwsze tego typu pojazdy dostarczone na polski rynek.

- i doskonale znany w naszym kraju międzymiastowy model C 10,5, który jest chyba najdłużej oferowanym autobusem czeskiego producenta w Polsce. Podsumowując –można powiedzieć, że SOR nie pokaże w Sosnowcu jakiś super-nowości, ale jest to podstawa szerokiej oferty, którą firma zamierza podbić polski rynek.

VDL BUS CENTER –to jedyny przedstawiciel segmentu używanych autobusów, który będzie miał swoje stoisko w Sosnowcu. Niestety, nie wiemy jakie dokładnie pojazdy pokaże ta firma, ale możemy zgadywać, że będą to modele Bova Futura…

W programie targów ważne miejsce zajmuje konferencja Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP. Tegoroczna debata dotyczyć będzie m.in. ustawy o transporcie publicznym, bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej oraz inteligentnych systemów transportowych. Expo Silesia zaprasza również na zawody kierowców autobusów, na pierwszym w Polsce certyfikowanym mobilnym symulatorze jazdy firmy Cargo. Tradycyjnie, po raz trzeci podczas targów SilesiaKOMUNIKACJA zostaną przyznane nagrody „Produkt w komunikacji miejskiej przyjazny osobom z niepełnosprawnością”. Tym znakiem promocyjnym będą mogły posługiwać się nagrodzone na targach pojazdy i produkty z sektora transportu miejskiego, których walory innowacyjne i użytkowe szczególnie dostosowane zostały właśnie dla tej grupy użytkowników transportu miejskiego. Nowym elementem tegorocznej wystawy będzie Salon Wyposażenia Warsztatów. W sumie na targach zaprezentuje się ponad 50 firm oferujących najnowocześniejsze pojazdy, sprzęt serwisowy, wyposażenie zajezdni, a także rozwiązania informatyczno-elektroniczne stosowane w komunikacji miejskiej. Poniżej spis wystawców oraz program targowych konferencji:

AUTOBUSY / WARSZAWA

CEZ CARGO (Centrum Edukacji Zawodowej CARGO) / JAWORZNO

CITI HANDLOWY (Bank Handlowy w Warszawie) / WARSZAWA

DYSTEN Sp. z o.o. / ZABRZE

EURO-VAT Consulting Sp. z o.o. / KRZYWIŃ

EVOBUS POLSKA Sp. z o.o. / WOLICA

GMV Innovating Solutions Sp. z o.o./ WARSZAWA

HAZET / POZNAŃ

KAPENA S.A. / SŁUPSK

KINGTONY PODBESKIDZIE / SKOCZÓW

KZŁ BYDGOSZCZ (Kolejowe Zakłady Łączności) / BYDGOSZCZ

MAN TRUCK &BUS POLSKA Sp. z o.o. / WOLICA

MAZ AUTO POLAND Sp. z o.o. / PIASECZNO

MOTO-BUS Sp. J. / BYDGOSZCZ

NEDERMAN POLSKA Sp. z o.o. / KATOWICE

NORMFEST POLSKA Sp. z o.o. / POZNAŃ

PIXEL Sp. z o.o. / OSIELSKO

POLSKI TRAKER BUS / NIEPOŁOMICE

R&G PLUS Sp. z o.o. / MIELEC

REFUNDA Sp. z o.o. / WROCŁAW

SCANIA POLSKA S.A. / NADARZYN

SOR POLAND Sp. z o.o. / ARSZAWA

SPÓJNIA / SANOK

STER Sp. z o.o. / POZNAŃ

Systemy Autobusowe Sp. z o.o. / WARSZAWA

Urząd Miasta Sosnowiec / SOSNOWIEC

VDL BUS CENTER / VELDHOVEN, HOLANDIA

WOJEWÓDZKI PORTAL KOMUNIKACYJNY / KATOWICE

ZAKLADY NAPRAWCZE MECHANIZACJI ROLNICTWA S.A.

Szczegółowy PROGRAM konferencji SilesiaKOMUNIKACJA 19-20 maja 2011 r. (czwartek - piątek)

Dzień pierwszy 19 maja 2011 r. (czwartek) - organizator: KZK GOP

9.30-10.00 - Rejestracja uczestników

10.00-10.15 - Rozpoczęcie i przywitanie gości - przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej

10.15-10.35 - Piotr Mikiel, zastępca Dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Infrastruktury, Użyteczność publiczna w publicznym transporcie zbiorowym

10.35-10.55 - Jędrzej Klatka, Kancelaria Radców Prawnych Klatka i Partnerzy, Katowice, radca prawny KZK GOP, Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym - wybrane regulacje prawne 

10.55-11.20 - Hubert Kołodziejski, Przewodniczący Zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, Organizacja komunikacji miejskiej w aglomeracjach w świetle Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym

11.20-11.30 - I premiera w Polsce - Scania Touring i Scania Irizar I6

11.30-11.40 - czas na zadawanie pytań i dyskusję

11.40-12.15 - przerwa na kawę (zsynchronizowana z oficjalnym otwarciem Targów)

12.20-12.40 - Jacek Oskarbski, Biuro Inżynierii Transportu, UM Gdynia, Inteligentny system transportu dla aglomeracji miejskiej

12.40-13.00 - Ryszard Krystek, Politechnika Gdańska Katedra Inżynierii Drogowej, Bezpieczeństwo miejskiego transportu zbiorowego w Polsce

13.00-13.20 - Marek Sitarz, Politechnika Śląska, System zarządzania bezpieczeństwem transportu zbiorowego na Śląsku

13.20-13.40 - Aktywne i pasywne bezpieczeństwo w autobusach Scania

13.40-13.50 - czas na zadawanie pytań i dyskusję

13.50-14.50 - obiad, zwiedzanie wystawy

14.50 odjazd autobusów z terenu targów (autobusy odjeżdżać będą sprzed wejścia głównego hali targowej). Zwiedzanie zabytkowej kopalnia węgla kamiennego Guido w Zabrzu.

19.00 - Uroczysta kolacja połączona z wręczeniem nagród targowych (Hotel Park Diament Katowice, ul. Wita Stwosza 37)

Dzień drugi 20 maja 2011 r. (piątek) - organizator: KZK GOP

Bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej

10.00-10.05 - Przywitanie gości, Roman Urbańczyk, Przewodniczący Zarządu KZK GOP

10.05-10.25 - Leszek Ruta, dyrektor ZTM Warszawa Procedury w zarządzeniu bezpieczeństwem - obowiązki organizatorów transportu oraz przewoźników 

10.25-10.45 - Piotr T. Nowakowski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Zachowania agresywne w miejskim transporcie zbiorowymi, ich formy i sposoby przeciwdziałania

10.45-11.05 - Michał Dębiec, ekspert Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, Komunikacja miejska przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

11.05-11.20 - czas na pytania i dyskusję

11.20-11.40 - przerwa na kawę

11.40-12.30 - zwiedzanie targów
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
SilesiaKomunikacja
Sosnowiec
targi
MAN
SOR
MAZ
 • baks – 18.05.2011

  Jako NB12, podpisany został model BN12.

 • pawels – 18.05.2011

  Czy OTOKAR zamierza pokazać się na targach ?

 • omo – 18.05.2011

  to nie targi tylko wystawa...

 • ps-man – 18.05.2011

  Dla jeszcze nie wybrało żadnych SOR-ów. Dopiero będą negocjować, tak samo jak z Autosanem i EvoBusem.

 • max – 19.05.2011

  @ps-man - nie wybrało? Hmm, a w niedzielę zapraszają na jazdę testową autobsuem SOR-em NB12 PS. JAcyś analfabeci im redagują tę stronę www...

 • sphinx – 20.05.2011

  Jazdę testową autobusem testowym.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....