TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowa Wroclavia ma już rok i 7,2 mln pasażerów
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2018 10:00:17
Autobusowa Wroclavia ma już rok i 7,2 mln pasażerów

Dokładnie rok temu w nocy z 6 na 7 listopada pierwsze autobusy odjechały z nowego dworca autobusowego Polbus PKS. Przez te 12 miesięcy obsłużył ponad 7,2 miliona pasażerów.

W ciągu pierwszych dwunastu miesięcy z Dworca Wrocław odjechało ponad 147 tysięcy autobusów, a w kasach sprzedanych zostało przeszło 241 tysięcy biletów na połączenia krajowe i międzynarodowe.

Przypomnijmy. Uroczyste otwarcie Dworca Wrocław odbyło się 6 listopada 2017 roku z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, natomiast pierwsze autobusy z dworca zlokalizowanego w Centrum Handlowym Wroclavia odjechały 7 listopada 2017 roku po północy.

W ciągu roku pojawili się na dworcu nowi przewoźnicy, którzy realizują połączenia z Dworca Wrocław (np. BP Tour - pierwszy podmiot, który przeniósł się z przystanku przy ul. Dawida oraz Mokrzycki. Kolejny Expressbus - rozpocznie operowanie w najbliższym czasie).

Dworzec Wrocław stał się centrum przesiadkowym dla wielu kierunków krajowych i międzynarodowych. Wrocławski dworzec jest jednym z dwóch najnowocześniejszych i największych centrum przesiadkowych firmy Flixbus, niekwestionowanego lidera na rynku przewozów pasażerskich w Europie. Dodatkowo dzięki współpracy z Flixbus i Portem Lotniczym Wrocław udało się nam uruchomić połączenie pomiędzy lotniskiem, a dworcami PKS/PKP.

Liczba pasażerów wzrasta

– W ciągu ostatniego roku obserwujemy wzrost liczby połączeń, sprzedanych biletów, a przede wszystkim więcej pasażerów. To najlepszy dowód, że inwestycja pod nazwą Dworzec Wrocław okazała się sukcesem – mówi Krzysztof Balawejder, prezes zarządu Polbus PKS.

W ostatnich tygodniach w porozumieniu z Departamentem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Wrocławia zamontowano specjalne oznaczenia ułatwiające poruszanie się osobom słabowidzącym. Został również uruchomiony specjalny telefon, na który można zgłosić potrzebę pomocy w dotarciu na perony przez osoby niepełnosprawne (510 011 898).

Władze dworca planują też wprowadzenie kolejnych udogodnień w ramach akcji Dworzec Bez Barier. Dworzec Wrocław wyposażony jest w wiele systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pasażerów i prawidłowe funkcjonowanie obiektu oraz tablice elektroniczne informujące podróżnych o aktualnych przyjazdach i odjazdach.

Na dworcu pracuje 25 kamer, które pozwalają na monitorowanie przez całą dobę sytuacji przez dyspozytora i pracowników ochrony.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Wrocław
PKS Polbus
 • Jerzy Kowalczyk – 07.11.2018

  Szkoda, że na dworcu można udusić się od spalin : / Robienie dworca autobusowego w podziemiach to zły pomysł.

 • Agnieszka Kras – 07.11.2018

  Jest ładnie, HURRA! Szkoda, że z funkcjonalnością niewiele ma to wspólnego.

 • Peter Kaminski – 07.11.2018

  Nowa Łódź Fabryczna zapewne niecały milion...

 • Jakub Michalczyk – 07.11.2018

  Więcej od lotniska w Radomiu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...