TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusowa przyczepa na 20 rowerów. W Gdańsku.
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.05.2016 14:51:06 1 komentarz
Autobusowa przyczepa na 12 rowerów. W Rybniku

Gdańsk zamówił przyczepę rowerową, która dotrze do floty ZKM Gdańsk za ok. miesiąc i przewozić będzie jednoślady tunelem pod Martwą Wisłą ? za autobusem linii 258 dedykowanej rowerzystom.

Przyczepa pomieści 20 rowerów i będzie to największa jak do tej pory liczba jednośladów ciągniętych przez autobus w Polsce. Przyczepa ZTZ Rybnik (na zdjęciu) pomieści 12 rowerów (jednoosobowych, dwukołowych), a przyczepa ZGK Swarzędz ? 15 rowerów. Gdańska przyczepa do transportu rowerów będzie mieć 3,5 m długości i 1,9 szerokości. Przeznaczona będzie dla 20 sztuk pojazdów z kołami zarówno 24", 26" jaki i 28".

Rowerowo wahadło

Rowerowa linia autobusowa nr 258, jeżdżąca wahadłowo na trasie Stadion Energa Gdańsk ? tunel ? Węzeł Ku Ujściu, ruszyła miesiąc temu. Obsługujące ją autobusy Solaris Urbino 12 przystosowane są do przewozu większej liczby rowerów. Wyposażone są w specjalne haki rowerowe, które umożliwiają bezpieczne przewiezienie jednośladów.

? W autobusach jest sześć wieszaków, dzięki którym bezpiecznie można przewieźć rowery. Na specjalnych hakach, jednoślady wiszą w pozycji pionowej i zajmują mniej miejsca. To atestowane rozwiązanie, co oznacza, że jest ono bezpieczne. Pojazdem jednocześnie przejechać może maksymalnie 8 rowerów: 6 zamontowanych na specjalnych wieszakach i dodatkowo opcjonalnie 2 rowery stojące, jeżeli jest wystarczająco miejsca ? mówi Maciej Lisicki, wiceprezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Nie ma promu - jest autobus

W związku z dużym zainteresowaniem, jakim wśród rowerzystów cieszy się najnowsza przeprawa przez Martwą Wisłę, od połowy maja we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie wiosenno-letnim, liczba kursów tej linii została podwojona. Autobusy jeżdżą z częstotliwością co około 20 minut. Pod koniec czerwca dodatkowo autobus linii 258 wyposażony zostanie w przyczepę rowerową, która jednocześnie przewieźć może 20 rowerów. Oznacza to, że w dni powszednie linia 258 dziennie przewieźć będzie mogła ponad 800 rowerów, a we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie wiosenno-letnim 700.

Przypominamy, na linii 258 obowiązuje taryfa zwykła, a więc rowerzyści płacą jedynie za siebie ? rower przejeżdża bezpłatnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
cyklobus
  • Więcej obiektywizmu... – 26.07.2016

    Tytułem sprostowania; Przyczepa ZGK Swarzędz mieści 20 rowerów, przewoźnik od ub. roku dysponuje dwoma takimi zestawami, które kursują regularnie, więc nie jest prawdą, że przyczepa ZKM Gdańsk będzie największa. Ku woli ścisłości: będzie to ta sama przyczepa (tego samego producenta) co w Swarzędzu. (...) Swarzędz był pionierem w organizacji tego typu przewozów.Tutaj: pierwszy lepszy link: http://epoznan.pl/news-news-60720-Powstala_specjalna_linia_autobusowa_z_przyczepa_do_przewozu_rowerow.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....