TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jesteś tutaj: Infobus / Przewoźnicy / Autobusem na prom 
Autobusem na prom
ZKM GDYNIA - Opublikowano: 18.05.2011 00:53:02
Autobusem na prom

W ramach projektu „Interface\' (Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007 - 2013) Urząd Miasta Gdyni oraz Zarząd Komunikacji Miejskiej rozpoczął współpracę z przewoźnikiem promowym STENA Line Polska. Jednym z celów współpracy jest skrócenie zarówno czasu podróży autobusem z/do terminalu promowego jak i drogi od przystanku autobusowego do terminala. Obecnie, czas podróży jest wydłużony przez zatrzymywanie się autobusów ZKM na każdym przystanku. Droga od przystanku do terminala jest również dosyć długa, a ponadto krzyżuje się z ruchliwą ulicą Janka Wiśniewskiego. Dla pasażera z bagażami czy na wózku inwalidzkim jest to uciążliwe i niebezpieczne.
Rozwiązaniem tego problemu jest wprowadzenie specjalnej linii autobusowej (tzw. shuttle bus) dla pasażerów promowych.

 


Autobusy tej linii, z nr 570, będą jeździły na trasie Plac Konstytucji - Terminal Promowy. Rozkład jazdy autobusu dopasowany został do rozkładu wypłynięć i przypłynięć promów z/do Karlskrony. Pragniemy zaprosić wszystkich pasażerów niezmotoryzowanych do korzystania z tej linii. Jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób na dotarcie do/z centrum miasta. Inauguracja połączenia autobusowego nastąpi w najbliższy poniedziałek - 16 maja. Pierwszy kurs odbędzie się o godz. 18.00. Czas przejazdu autobusu to tylko 7 minut, ponieważ na trasie nie będzie przystanków pośrednich. Koszt przejazdu autobusem to 3,80 zł, jednakże honorowane będą również bilety metropolitalne. Kupując bilet metropolitalny będzie można dojechać z terminalu promowego do dworca głównego PKP w Gdyni i kontynuować podróż np. do Sopotu lub Gdańska korzystając z oferty SKM. Mamy nadzieję, że to połączenie przyczyni się do wzrostu ilości pasażerów niezmotoryzowanych, którzy chętnie będą korzystali z usług transportu publicznego w Gdyni.
Uwagi i propozycje dotyczące nowej linii autobusowej przyjmuje Jakub Urbaniak - Biuro Rozwoju Miasta: j.urbaniak@gdynia.pl , tel. 58 668 21 15. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdynia
Gdynia
prom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....