TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Atak zimy na Śląsku. Autobusy opóźnione
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.02.2019 11:00:28
Atak zimy na Śląsku. Autobusy opóźnione

Z powodu trudnych warunków na drogach większość linii autobusowych w aglomeracji śląskich notuje we wtorek - 12 lutego - rano opóźnienia, sięgające nawet kilkudziesięciu minut – podał Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM). W niektórych częściach regionu autobusy utknęły na oblodzonych drogach.

"Utrudnienia są w całej aglomeracji. Z powodu sytuacji na drogach większość linii jest opóźniona" - powiedziała PAP Anna Koteras z ZTM.

Jak dodała, np. autobusy linii jadącej z lotniska w Pyrzowicach w kierunku Katowic miały 75 minut opóźnienia. "Pozostałe linie mają od kilkunastu do kilkudziesięciu minut opóźnienia" - poinformowała Koteras.

W niektórych miejscach pojazdy miały problemy z pokonaniem oblodzonych wzniesień. Autobusy nie mogły wjechać np. na Suchą Górę - przy wyjeździe z Tarnowskich Gór w kierunku Bytomia.

Przez pewien czas zablokowana była droga S86 pomiędzy Katowicami a Sosnowcem, gdzie pojazdy utknęły w okolicy przystanku "Milowice Park Logistyczny". Teraz ruch tam powoli rusza.

ZTM informował rano o braku możliwości przejazdu ul. Królowej Jadwigi w Siemianowicach Śląskich. Przystanki: "Węzłowiec Jagiełły" i "Węzłowiec Centrum Handlowe" przez pewien czas nie były obsługiwane przez linie nr: 0, 50, 190, 222 i 663. Po godz. 10 ZTM podał, że obsługa tych przystanków została przywrócona.

W związku z warunkami pogodowymi utrudniony jest też ruch niektórych linii tramwajowych. Tak jest np. w Katowicach-Szopienicach, gdzie tramwaje nr 14, 15 i 20 były opóźnione o kilkanaście minut.

Pogoda w regionie nieznacznie się poprawiła, już nie pada śnieg, ale – jak zaznacza ZTM - miną godziny zanim autobusy zaczną jeździć znów zgodnie z rozkładem.

Nocą w woj. śląskim temperatura spadła poniżej zera, zamrażając mokre nawierzchnie, dodatkowo rano spadł śnieg, co jeszcze bardziej utrudniło warunki na drogach. Do rana policjanci odnotowali 80 różnych zdarzeń, były to głównie niegroźne stłuczki.

Poza utrudnieniami na S86 bardzo źle jeździ się także m.in. Drogową Trasą Średnicową, autostradą A4, drogą S1 oraz dk 1 i dk 44.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pogoda
ZTM
  • Leszek Ligęza – 12.02.2019

    Niestety to pokazuje jak komunikacja w GOP jest zacofana. Wystarczy w takich sytuacjach wprowadzić tzw. "sterowanie" wzorem np. Warszawy i problem byłby rozwiązany o wiele szybciej

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....