TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Arriva zapowiada test Setry S415LE w Obornikach
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.09.2019 09:00:16
Arriva zapowiada test Setry S415LE w Obornikach; fot. Arriva / FB

We wrześniu do floty Arriva Polska dołączył demonstracyjny autobus podmiejski - Setra S415LE Business Class. W dniach od 16 do 27 września spotkacie go w Obornikach. Wcześniej - do 14 września będzie sprawdzany w oddziale przewoźnika w Toruniu. To jeden z najnowocześniejszych tego typu autobusów w Europie.

Testowy egzemplarz to pierwszy tego typu pojazd w naszym kraju. Podmiejską i biznesowa Setra swoją polską premierę zaliczyła na tegorocznych targach Warsaw Expo Bus 2019 w Nadarzynie. Drogowy sprawdzian w sieci Arriva jest współorganizowany z firmą EvoBus Polska - dilerem marek Mercedes-Benz i Setra w Polsce.

Pierwsze testy Setry w toruńskiej sieci Arriva zaplanowano do 14 września, potem pojazd pojedzie do Obornik, gdzie będzie sprawdzany od 16 do 26 września. W tym czasie autobus będzie wykonywał pracę przewozową na różnych liniach w ramach gminnej komunikacji.

Przypomnijmy, że Arriva niedawno podpisała z Obornikami umowę na obsługę gminnej komunikacji i - do końca 2020 r. i zastąpiła tutaj Warbusa - o tym pisaliśmy w InfoBusie szerzej TUTAJ.

Biznesowa Setra

Testowa Setra S415LE została wyprodukowana w 2019 roku i posiada drzwi w układzie 1-2-0, co powinno sprawdzić się na liniach wybiegowych w obornickiej komunikacji. Niskopodłogowa platforma - jak we wszystkich modelach Low Entry - rozciąga się od pierwszych do drugich drzwi. Wejście na pokład dla osób niepełnosprawnych ułatwi rampa najazdowa (przy II drzwiach) oraz funkcja przyklęku ułatwiająca wsiadanie i wysiadanie pasażerom o ograniczonej sprawności ruchowej, a także matkom z dziećmi,

Do tego pojazd jest w pełni klimatyzowany, posiada 47 wygodnych foteli plus 4 rozkładane siedzenia w strefie przy drugich drzwiach.

Kierowcy na pewno docenią potężny silnik Mercedesa o mocy 350KM, który spełnia już normę emisji spalin Euro 6c. Do tego pojazd - jak przystało na koncern Daimler Buses - oferuje liczne systemy bezpieczeństwa aktywnego, jak:

  • EBS - Electronic Stability Program – to elektroniczny program stabilizacji toru jazdy samochodu podczas pokonywania zakrętu.

  • TCS - Traction Control System – to kontrola trakcji, której głównym zadaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego poślizgu kół pojazdu podczas przyspieszania objawiającego się ich buksowaniem.

  • czy BAS - Brake Assist System – to system wspomagania nagłego hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
Arriva
Oborniki
Setra

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....