TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Arriva z SOR-em najbliżej modlińskiego kontraktu KM
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.02.2017 13:45:09 2 komentarze
Arriva z SOR-em najbliżej modlińskiego kontraktu KM

Wczoraj, 20 lutego 2017 r., Koleje Mazowieckie otworzyły koperty z ofertami na obsługę autobusowej linii łączącej stację kolejową Modlin z terminalem lotniczym. Do tej pory to połączanie obsługiwała firma PKS Grodzisk Maz. autobusami VDL Ambassador.

Zamawiający na prawie 3-letni kontrakt (od 1 kwietnia 2017 do 31 grudnia 2019 roku) chce przeznaczyć 3 337 605,65 zł. O kolejowy kontrakt walczy czterech przewoźników, w tym:

 • PKS Polonus ? z ceną brutto oferty: 2.360.627,28 zł, stawka za 1 wozokm ? 4,95 zł netto, cena jednego kursu ? 27,22 zł netto, czas podstawienia autobusu rezerwowego ? 55 minut. Zaproponowane pojazdy to VDL Citea z 2010 i 2011 roku, o pojemności 27+77, 29+74 oraz 26+76.

 • PKS Tarnobrzeg (największe zaskoczenie i debiut spółki poza swoim rejonem) ? z ceną brutto oferty: 2.398.561 zł, stawka za 1 wozokm ? 5,43 zł netto, cena jednego kursu ? 29,87 zł netto, czas podstawienia autobusu rezerwowego ? do 1 godziny. Zaproponowane pojazdy to Mercedesy Conecto LF z 2013 roku, o pojemności 27+79.

 • Arriva ? z ceną brutto oferty: 2.299.053,24 zł, stawka za 1 wozokm ? 4,82 zł netto, cena jednego kursu ? 26,51 zł netto, czas podstawienia autobusu rezerwowego ? 1 godzina. Zaproponowane pojazdy to SOR NB12 z 2013 roku, o pojemności 35+69.

 • Stalko Przybysz i Wspólnicy ? z ceną brutto oferty: 2.504.589,12 zł, stawka za 1 wozokm ? 5,25 zł netto, cena jednego kursu ? 28,88 zł netto, czas podstawienia autobusu rezerwowego ? 1 godzin. Zaproponowane pojazdy to MAZ 203 z 2017 roku, o pojemności 28+73.

Cenowo najbliżej wygranej jest zatem Arriva, ale wszystkie oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego, także tutaj się może jeszcze sporo zdarzyć. Warto jednak zauważyć, że firma z Torunia zaproponowała stosunkowo młode autobusowe i to o dużej pojemności pasażerskie (razem 104 w tym największa liczba miejsc siedzących ? 35!). Nowsze pojazdy zaoferowała tylko firma Stalko (MAZ 203).

Kolejowe kryteria

 • Zastosowane przez KM kryteria wyboru są następujące:

 • Cena ? 75%,

 • Czas podstawienia autobusu rezerwowego ? 10%

 • Liczba miejsc siedzących i stojących ? 15%.

Przypomnijmy, że Koleje Mazowieckie rozstały się z poprzednim przewoźnikiem ? PKS Grodzisk Mazowiecki. Zakończenie współpracy nastąpiło w wyniku niedostosowania usług tego przewoźnika do standardów wymaganych przez Koleje Mazowieckie. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Modlińska trasa

Długość obsługiwanej trasy z terminalu do stacji kolejowej Modlin to 5,8 km, natomiast ze stacji kolejowej Modlin do terminalu to 5,55 km. Kursy mają odbywać się trasą: Terminal MPL Warszawa Modlin - droga Gen. Wiktora Thommee, ul. J. I. Kraszewskiego - ul. Mieszka I - stacja kolejowa Modlin i z powrotem.

Kursy realizowane są w dni robocze i świąteczne.

Usługa musi być świadczona przy wykorzystaniu przynajmniej trzech autobusów o długości 11-12 m, wyprodukowanych najpóźniej w 2010 r., o minimalnej pojemności 70 miejsc. Pojazdy będą musiały być dostosowane do kolorystyki zewnętrznej zgodnie z przyjętymi zasadami malatury Kolei Mazowieckich.


Sprawdź też:
Arriva
SOR
przetarg
linie
KM
 • kropek – 21.02.2017

  Warbus miał AMZ/URSUS City Smile CS12LF na liniach do Modlina. Co za brednie piszecie. PKS Polonus mial VDL i Ambasadory.

 • AK – 21.02.2017

  racja. dzięki za uwagę. poprawka w drodze

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...