TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Arriva testuje Scania-Irizar NewCentury
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 20.03.2015 23:34:55
Arriva testuje Scania-Irizar NewCentury

16 marca rozpoczął się trzytygodniowy test autobusu turystycznego Scania-Irizar NewCentury w kołobrzeskim oddziale Arrivy. Pojazd w pierwszej kolejności będzie przemierzał trasę Kołobrzeg-Zakopane-Kołobrzeg. To już drugi pojazd szwedzkiej marki testowany przez transportową grupę. Przypomnijmy, że także w marcu rozpoczął się długoterminowy sprawdzian modelu międzymiastowego ?Scania-Higer A-30 w spółce Arriva oddział Bielsk Podlaski. To pokazuje, że transportowy koncern szykuje się niebawem do zakupu nowej floty w Polsce i teraz zbiera niezbędne doświadczenie w zakresie najnowszej oferty na rynku. Oczywiście już pod szyldem Euro 6. Testowany model NewCentury oferuje m.in. 49 miejsc siedzących +1+1, bagażnik główny o pojemności 7,5m3, uchylne i rozsuwane fotele pasażerskie, całopojazdową klimatyzację Hispacold oraz przyciemniane szyby. Ponadto autokar wyposażony został m.in. w nowoczesny, 13-litrowy silnik Scania DC 13115 Euro 6 o mocy 410 KM (302 kW) przy 1900 obr/min. i maksymalnym momencie obrotowym 2150 Nm w szerokim zakresie od 1000 do 1300 obr/min.

Co ważne, ta jednostka napędowa spełnia obowiązującą normę ekologiczną bez konieczności zastosowania układu EGR. Zostaje tylko selektywna redukcja katalityczna, czyli SCR. Przewoźnicy generalnie nie przepadają za układem recyrkulacji spalin (EGR), który przyczynia się do wzrostu zużycia paliwa, zwiększa wagę pojazdu, a także stanowiąc po prostu kolejną rzecz, która może się zepsuć. I Scania chce to wykorzystać. Najnowszy silnik współpracuje z zautomatyzowaną, 8-stopniową skrzynią biegów Scania Opticruise GR875R, co zapewnia prowadzącemu optymalne warunki do ekonomicznego i płynnego prowadzania pojazdu. Przypomnijmy, że także demonstracyjny model A-30 został wyposażony w silnik spełniający normę Euro 6 tylko w oparciu o technologię SCR (Scania DC 9112 Euro 6 o mocy 360 KM i pojemności 9 litrów).

??Testowy model NewCentury charakteryzuje się bardzo prostym, mocnym i elastycznym silnikiem o niskim zużyciu paliwa. Oszczędności w zakresie spalania mogą wynosić od 8 do 12%??podkreśla Artur Wojtowicz, Regionalny Kierownik Sprzedaży Autobusów Scania Polska. Wyniki eksploatacyjne pojazdy są przez cały czas testu na bieżąco kontrolowane poprzez pokładowy System Nadzoru Floty ?Scania FMS, który on-line (poprzez GPS) monitoruje pracę kierowcy oraz wszystkie podzespoły  w autobusie. O najnowszym modelu NewCentury, a także o innych produktach w ofercie Scania Polska będzie można jeszcze jutro porozmawiać w ramach autobusowego spotkania na terenie serwisu Scania Słupno. Podczas imprezy można będzie zobaczyć zarówno nowe, jak i używane autobusy, smaczne zjeść, a także kupić w atrakcyjnej cenie części zamienne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
Arriva
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...