TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Antyterroryści odbili Jelcza T120 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.04.2016 14:32:22 6 komentarzy
Antyterroryści odbili Jelcza T120

Policjanci uratowali 28 turystów z uprowadzonego autobusu. W trakcie szturmu padły strzały. Kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych. Na miejscu pracowało siedem zespołów ratownictwa medycznego, których wspierało blisko 20 osób z Europejskiego Korpusu Medycznego.

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzone zostały dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Zobaczcie na filmie, jak to się robi. Z Jelczem T120 w roli głównej.


Punktualnie o 9.00 dyżurny KWP w Katowicach otrzymał informację, że autobus przewożący turystów został uprowadzony. Ze wstępnych informacji wynikało, że w autobusie jest około 30 osób, w tym dzieci. Na miejsce skierowano policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Następnie antyterroryści przystąpili do odbicia turystów. Padły strzały. Kilka osób, w tym dzieci, doznało obrażeń w postaci ran postrzałowych oraz ran spowodowanych wybuchami. Po uwolnieniu turystów przystąpiono do udzielania pierwszej pomocy, w którą zaangażowane były zespoły ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. W ćwiczeniach po raz pierwszy wykorzystano współdziałanie z Europejskim Korpusem Medycznym.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Miały one na celu połączenie algorytmów używanych w cywilnym ratownictwie medycznym z procedurami ratownictwa taktycznego używanego przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji i wypracowanie wspólnych działań. Ponadto istotnym elementem przedsięwzięcia było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dla wszystkich policjantów, biorących udział w ćwiczeniach oraz przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach z zakresu postępowania z poszkodowanymi mundurowymi.

Ćwiczeniom przyglądali się między innymi Wiceminister Zdrowia Marek Tombarkiewicz, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, wraz ze swoim zastępcą insp. Romanem Rabsztynem, oraz Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artur Borowicz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Policja
zamach
 • fromex – 08.04.2016

  Tytuł pwinien brzmieć: "Antyterroryści pobili Jelcza T120" :)Odbili, co najwyżej "zakładników" i sponiewierali statystów.

 • dyr PKS – 08.04.2016

  Redakcja! Wstydu nie macie? To jest Jelcz PR110D w wersji Standard a nie T120! Na zabytek powinien być zachowany. Bo o ile jeszcze w wersji Lux sa zachowane w celach muzealnych np. w PKS Pszczyna to o wersji Standard niestety nie słyszałem.

 • Piotr110D – 09.04.2016

  Słusznie Pan zauważył - jest to model PR 110D Standard a nie T 120 :) Z tego, co wiem to w Polsce są zachowane 4 sztuki PR 110D: Jeden Standard ze Szczecina i 3 Luxy: Jeden z Pszczyny, drugi gdzieś ze śląska a następny z Mazowsza :)

 • Busiak – 09.04.2016

  A właśnie czy ktokolwiek w tym kraju sprawdza ewentualną wartość historyczną pojazdu zanim się go przeznaczy do "demolki"? pewnie kupili za 1000zł od jakiegoś PKSu i "ćwiczą". W przypadku rzeczywistej akcji mieliby za niskie drabinki, bo większość polskich autokarów turystycznych to przestarzałe ale jednak wysokopokładowce.

 • Dyr PKS – 10.04.2016

  Cieszę się, że jednak jakaś peera w wersji Standard zachowana została. Nasz pszczyński czeka na remont silnika. Ten autobus to oczko w głowie naszego Prezesa p. Piotra P. wiec jestem pewien że będzie długie lata naszą dumą :)

 • Damian – 10.04.2016

  Ależ o to chodzi aby pod pretekstem zniszczeń po przez ćwiczenia spisać autobus na straty i skasować go. Ps. Ciekawe czy Policja posiada na każdą okoliczność takie drabinki o takiej długości i takiej ilości, wszytko takie sztuczne.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....