TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Amsterdam znowu na elektrycznych zakupach. GVB!
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.12.2018 09:00:06
Amsterdam znowu na elektrycznych zakupach

Po rekordowym kontrakcie na sto przegubowych autobusów elektrycznych, stolica Holandii ponownie stawia na elektromobilność i markę VDL.

Tym razem to samorządowa firma GVB podpisała umowę na zakup 31 elektrycznych autobusów VDL Citea i to z opcję rozszerzenia zamówienia o kolejnych 69 egzemplarzy. Razem znowu sto sztuk. Podstawowy kontrakt obejmuje:

  1. 9 szt. standardowych modeli Citea SLF-120 Electric o pojemności 31 miejsc siedzących;

  2. 22 szt. przegubowych modeli Citea SLFA-180 Electric o pojemności 47 miejsc siedzących.

Firma VDL Bus & Coach będzie również odpowiedzialna za wdrożenie infrastruktury ładowania. 31 pojazdów zostanie wykorzystanych w ramach transportu miejskiego w Amsterdamie. Projekt jest realizowany w ścisłej współpracy między Transport Region Amsterdam, gminą Amsterdam, GVB i VDL.

Mówią obie strony

-"Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki dostarczeniu naszych elektrycznych autobusów transportu publicznego przyczyniamy się do dalszej redukcji emisji CO2 w mieście, a tym samym cel - czystszy Amsterdam - jest coraz bliżej. Ambicje GVB w zakresie świadczenia elektromobilnych usług są dostosowane do wymogów VDL, a odnowiona współpraca z tym przewoźnikiem symbolizuje wzajemne zaufanie między naszymi organizacjami" - powiedział Willem van der Leegte, prezes zarządu VDL Groep.

Z kolei Alexandra van Huffelen, dyrektor zarządzający GVB, powiedziała: -"Jest to pierwszy krok w kierunku uczynienia naszej floty autobusowej bardziej zrównoważoną. Dla nas - jako operatora transportu miejskiego - zakup pierwszych 31 autobusów elektrycznych od VDL oznacza, że ​​przyczyniamy się do czystszego powietrza w Amsterdamie i zmniejszenia własnych emisji CO2. W nadchodzących latach zastąpimy całą naszą flotę autobusową, czyli około 200 pojazdów, autobusami o zerowej emisji, którymi będziemy mogli wygodnie i bezproblemowo transportować naszych pasażerów."

Kolejne elektryki w Amsterdamie

Najnowsze zamówienie zostanie zrealizowane do 2020 r. Wówczas elektryczne autobusy wyrusza na linie nr 15, 22 i 36 - wszystkie z punktami początkowymi i końcowymi na stacji Sloterdijk, gdzie będą ładowane siedmioma szybkimi ładowarkami. Z kolei w nocy akumulatory będą całkowicie ładowane 31 wolnymi ładowarkami w zajezdni GVB West.

Wszystkie modele Citea dla GVB będą wyposażone w pantograf dachowy i najnowszą technologię akumulatorów. Dostępność operacyjna autobusów elektrycznych zostanie zmaksymalizowana dzięki zoptymalizowanej koncepcji szybkiego ładowania.

Pojazdy przegubowe VDL Citeas SLFA-180 dla GVB będą wyposażone w system akumulatorów o pojemności 288 kWh, a wersje Citea SLF-120 otrzymają baterie o pojemności 216 kWh.

Na koniec dodajmy, że GVB jest komunalną spółką transportu publicznego w Amsterdamie. Każdego dnia przewozi około 843,000 pasażerów - w metrze, tramwaju i autobusie oraz na pokładach promów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
VDL
Holandia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....