TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Amerykanie przejmują brytyjskie autobusy. NFI ma ADL!
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.05.2019 09:00:03
Amerykanie przejmują brytyjskie autobusy. NFI ma ADL!

Amerykańska Grupa NFI przejęła markę Alexander Dennis i chce stworzyć konkurencję dla Daimlera w zakresie globalnej produkcji autobusów i autokarów.

Wiodący brytyjski producent autobusów i autokarów - Alexander Dennis Limited (ADL) został przejęty przez NFI Group Inc., największego i najbardziej wszechstronnego producenta autobusów i autokarów w Ameryce Północnej. Tym samym ta transakcja zapewniła Amerykanom dostęp do autobusowych rynków m.in. w Wielkiej Brytanii, Hongkongu i Europie. Pamiętajmy też, że ADL to największy na świecie producent piętrowych miejskich autobusów. Firma z siedzibą w Szkocji, zatrudnia ponad 2500 osób, a na całym świecie jeździ ponad 31 000 pojazdów tej marki - m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, kontynentalnej Europie, Hongkongu, Singapurze, Malezji, Nowej Zelandii, Meksyku, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. I najważniejsze - Alexander Dennis działa na autobusowym rynku od ponad 100 lat .

Zasady fuzji

ADL zachowa swoją własną markę i dyrektora naczelnego - Colina Robertsona, który od ponad 10 lat przewodzi firmie. Także dyrektor finansowy, Michael Stewart nadal będzie pracował dla ADL i teraz - także dla NFI.

Główni akcjonariusze ADL, w tym Colin Robertson i Michael Stewart, zachowują udział w kapitale zakładowym, ponieważ w ramach transakcji zostały wydane im akcje NFI Group Inc.

Firma nadal będzie produkować jedno- i dwupokładowe autobusy pod marką Alexander Dennis oraz autokary pod marką Plaxton.

Nowe możliwości

Dzięki przejęciu ADL, NFI ma w swoim portfolio teraz takie autobusowej marki jak: New Flyer (autobusy międzymiastowe), ARBOC (autobusy niskopodłogowe i midibusy) , MCI (autokary) i NFI Parts (części, wsparcie i serwis).

Łącznie Grupa NFI zatrudnia 6300 osób w zakładach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

-"NFI chce zostać globalnym producentem autobusów" - podkreślił Paul Soubry, prezes i dyrektor generalny NFI. - "A ADL jest największym producentem autobusów w Wielkiej Brytanii i numerem jeden na świecie pod względem liczby autobusów dwupokładowych, z ugruntowała międzynarodową obecność. Dlatego jesteśmy zachwyceni, że ADL dołączył do rodziny NFI. Transakcja ta będzie napędzi naszą działalność poprzez połączenie wspólnych sił w zakresie inżynierii, sprzedaży, rozwoju nowych produktów i produkcji. "

Z kolei dyrektor naczelny ADL, Colin Robertson, powiedział:

-"Jesteśmy niesamowicie dumni z rozwoju i sukcesu ADL w ciągu ostatnich 15 lat i cieszę się, że teraz nasz zespół ADL dołączył do NFI. Jesteśmy przekonani, że nasze skonsolidowane siły poprawią wiodącą pozycję NFI na rynku w Ameryce Północnej i jednocześnie poprawiając globalną ofertę NFI, dzięki połączonej wiedzy technicznej, partnerstwu dostawców, know-how w zakresie pojazdów elektrycznych i platformom posprzedażowym."

Wyniki ADL i NFI

Od momentu powstania - w 2004 r. - ADL wykazywał stały wzrost sprzedaży. W 2018 r. ADL osiągnęła przychody w wysokości 631 mln GBP, które rosły w tempie 10,5% rocznie od 2010 r. W tym czasie firma dostarczyła ponad 2500 autobusów i autokarów.

Natomiast NFI posiada obecnie ponad 105 000 autobusów i autokarów na całym świecie. W roku finansowym zakończonym 30 grudnia 2018 r., NFI osiągnął przychody w wysokości 2,5 mld USD (i pro-forma z ADL w wysokości około 3,3 mld USD).

Na zdjęciu powyżej jest Paul Soubry, prezes i dyrektor generalny NFI oraz Colin Robertson, dyrektor wykonawczy ADL.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fuzja
ADL
NFI
W. Brytania
USA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....