TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Adria ma problemy i odwołuje większość lotów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 30.09.2019 11:30:14
Adria odwołuje większość lotów; fot. Adria / FB

Słoweńskie linie lotnicze Adria poinformowały w piątek - 28 września, że odwołały większość swych połączeń planowanych na weekend i na poniedziałek. Praktycznie samoloty Adrii są od wtorku uziemnione z powodu problemów finansowych firmy.

Władze Adrii podały w oświadczeniu, że prowadzą rozmowy z potencjalnymi nowymi właścicielami.

W środę - 25 września - Agencja Lotnictwa Cywilnego Słowenii dała Adrii tydzień na przedstawienie planu finansowego, co jest warunkiem utrzymania przez linie licencji operacyjnej. Agencja podkreśliła, że Adria potrzebuje zwiększenia kapitału o kilkaset milionów euro.

Narastające problemy

Adria została w 2016 roku sprzedana przez państwo niemieckiemu funduszowi restrukturyzacyjnemu 4K Invest. Jednak firma nie radziła sobie i linie lotnicze potrzebowały kolejnego strategicznego właściciela.

-"Okazało się, że Adria nie znalazła się w dobrych rękach, a fundusz, który jest właścicielem Adrii, nie przedstawił planu finansowego wymaganego przez ministerstwo. Krótko mówiąc, zachowują się całkowicie niepoważnie" - powiedział w czwartek premier Słowenii Marjan Szarec.

Zauważył też, że próby uratowania Adrii przez państwo muszą mieścić się w ramach przepisów prawnych. Dodał, że zarówno on, jak i pasażerowie nie ufają już liniom lotniczym Adria.

-"Tym, którzy nie mogą poradzić sobie z pieniędzmi, możesz dziś dać dwa miliony, ale jutro nie będą już ich mieli" - dodał.

Odwołanie lotów przed Adrię zwiększyło popyt i odpowiednio podaż ze strony konkurencyjnych przewoźników już obsługujących trasę do Lublany, stolicy Słowenii. Pierwsze zmiany wprowadzano do zimowych rozkładów lotów, a rejsami z i do Lublany interesują się też nowi przewoźnicy.

Według władz lotniska w Lublanie np. linie Air France zwiększyły liczbę lotów tygodniowo z sześciu do 13 i w razie potrzeby korzystają z samolotów o większej pojemności. Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększyły liczbę rejsów o jeden lot - do siedmiu na tydzień i także wykorzystują większego Boeinga B737.

Air Serbia z kolei wykorzystuje w lotach do Słowenii Airbusa A319 zamiast mniejszych samolotów ATR. Czarnogórskie linie lotnicze zwiększyły liczbę lotów z czterech do pięciu, a rosyjski Aerofłot zwiększa moce, wysyłając pojemniejsze samoloty. Tureckie linie lotnicze utrzymały do tej pory liczbę rejsów, ale zapowiedziały, że w razie potrzeby podstawią większe samoloty. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Adria
Słowenia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....