TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ADL zmienia autobusowy rynek piętrami
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.11.2015 20:31:41
ADL Enviro500

Alexander Dennis Limited (ADL) dostarczy flotę 90 szt. niskopodłogowych autobusów piętrowych typu Enviro500 dla Mexico City. Pojazdy obsłużą linię nr 7 trasę w sieci Metrobus o długości 15 km z Indios Verdes do Periferico, którą codziennie podróżuje ponad 100 tysięcy osób. Wszystkie pojazdy ruszą do swoich zadań z końcem 2016 roku.

O meksykańskim kontrakcie z firmą Metrobus przesądziły testy pojazdu, jakie zostały zorganizowane w Meksyku w trzecim kwartale 2014 roku. Wykazały one dobre właściwości jezdne Enviro500, niską emisję spalin w przeliczeniu na jednego pasażera, zdecydowanie większą pojemność miejsc siedzących oraz wysoki poziom komfortu pasażerów. Spółka Metrobus oraz niezależna agencja badania opinii przeanalizowały ankiety wypełniane przez pasażerów, z których wynikało, że aż 98% pasażerów chciałoby zobaczyć autobusy Enviro500 na ulicach Mexico City. I tak się stanie.

Pojazdy dla meksykańskiej sieci charakteryzują się m.in. silnikami spełniającymi amerykański standard EPA15, które w połączeniu z lekką, aluminiową konstrukcją zmniejszą wagę, a co za tym idzie emisję spalin. Ich łączna pojemność to 130 miejsc, w tym 86 siedzących. Jak podkreśla ADL, współczynnik miejsc siedzących w dwupokładowym pojeździe na poziomie 66% daje Enviro500 ponad dwukrotną przewagę nad autobusami przegubowymi. I to robi wrażenie.

Mówią VIP-y:

Guillermo Calderon, dyrektor naczelny Metrobus powiedział: -?Jestem przekonany, że piętrowe autobusy ADL Enviro500 są najlepiej dopasowane do potrzeb Mexico City. Pozwolą one natychmiast zmniejszyć korki, podnieść wydajność transportu, zapewnić większy komfort pasażerom i obniżyć obciążenie dla środowiska. Żadna inna forma transportu nie przynosi takich korzyści przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa i emisji spalin. Jesteśmy dumni, że będziemy mieć autobusową flotę na podobnym poziomie jak najbardziej zaawansowane i nowoczesne miasta na świecie."

Z kolei szef ADL Colin Robertson stwierdził, " Enviro500 zdobył międzynarodową sławę jako pojazd, który wprowadza nowy wymiar do usług transportowych poprzez wzrost wydajności i rentowności przy niższych koszty eksploatacji. Ten dwupokładowy autobus miejski zrewolucjonizował systemu autobusowego transportu pasażerskiego, tworząc trzon wielu flot m.in. w Wielkiej Brytanii, Hongkongu, Ameryce Północnej, Malezji, Singapurze i Nowej Zelandii. Enviro500 jest nie do pobicia pod względem zużycia paliwa, niezawodności i najniższych w swojej klasie całkowitych kosztach życia produktu. Jesteśmy zachwyceni, że w przeszłym roku Meksyk dołączy do krajów eksploatujących ten wyjątkowy autobus."

Sukces za sukcesem

Meksykański kontrakt wpisuje się w pasmo sukcesów, jakie ADL odnosi ostatnio na światowych rynkach. Ta ikona branży motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów autobusów i autokarów w krajach rozwiniętych. W 2016 r. producent spodziewa się wzrostu obrotów o około 20% do poziomu 600 milinów GBP w 2016 r. Firma zatrudnia 2500 pracowników na całym świecie i daje kolejnych 1500 miejsc pracy w spółkach kooperujących. Milowy krok w historii ADL miał miejsce w 2007 roku. Dzięki serii sojuszy i przejęć marka umocniła swoją pozycję w Europie, Hong Kongu, Chinach, Malezji, Singapurze, Nowej Zelandii, USA i Kanadzie.
Ten rok można nazwać kolejnym ważnym momentem w rozwoju firmy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ADL zdobył rekordowy udział w brytyjskim rynku autobusów miejskich na poziomie 46%. ??W tym roku zbudujemy ponad 2600 autobusów, dwukrotnie więcej niż nasz główny rywal w Wielkiej Brytanii. Pojazdy te w połowie trafią na rynek lokalny, a w połowie na eksport. Dodatkowo wyprodukujemy ok. 200 autokarów w naszym zakładzie w Scarborough? ? podkreślił Colin Robertson.

Najnowsze osiągniecia ADL to:

zmodernizowanie dwupiętrowego autobusu miejskiego Enviro400H z jeszcze teraz większą przednią szybą, przeszkloną klatką schodową, nowym systemem ogrzewania i wentylacji, a do tego z napędem hybrydowym. Pierwsze takie pojazdy (19) odbierze Arriva London i wejdą one na linie jeszcze w tym roku;

  • podpisanie kontraktu z Toronto o wartości 250 mln GBP na dostawę maksymalnie 400 szt. trzyosiowych autobusów Enviro500 z podwójnym pokładem;

  • kolejne dostawy z puli 900 szt. (!) piętrowych autobusów zamówionych przez Hong Kong (co da ADL 80% udziału w tamtejszym rynku);

  • realizacja kontraktu dla Kuala Lumpur w Malezji na dostawy 120 szt. jedno- i dwupokładowych autobusów miejskich;

  • zamówienie z Nowej Zelandii na 39 szt. Enviro500, które zabudowane zostaną przez lokalną firmę Kiwi Bus, a większość z nich trafi w rejon Auckland.

Jednak najbardziej zaskakujące zamówienie ADL otrzymał z ? Szwajcarii, gdzie największy w tym kraju przewoźnik ? PostAuto AG z flotą ponad 2200 pojazdów ? podpisał umowę na zakup 19 szt. dwupokładowych, trzyosiowych Enviro500, które w ostatnim kwartale 2016 r. pojawią się na trudnych, stromych trasach w okolicy St. Gallen. Kto by pomyślał? Brytyjczycy w Alpach?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ADL
Meksyk
Szwajcaria
piętrus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....