TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ADL i BYD z drugim elektrycznym zwycięstwem. Liverpool!
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.02.2017 13:13:45 2 komentarze
ADL i BYD z drugim elektrycznym zwycięstwem. Liverpool!

Elektryczna współpraca Brytyjczyków i Chińczyków przynosi kolejne efekty. Po spektakularnym sukcesie w Londynie (51 szt. dla Go-Ahead London), teraz Alexander Dennis Limited i BYD dostarczą 12 szt. elektrobusów Enviro200 EV dla hrabstwa Merseyside ze stolicą w Liverpoolu.

Wszystkie zamówione pojazdy bazują na 12-metrowych podwoziach BYD z elektrycznym układem napędowym. Nadwozie dokłada ADL i jest to sprawdzona konstrukcja modelu Enviro200. To pojazdy jednopokładowe i dwuosiowe.

Operatorem w Merseyside jest firma Arriva North West i to ona podpisała umowę z konsorcjum ADL-BYD. Kontrakt obejmuje 12 sztuk 12-metrowych autobusów Enviro200 EV do obsługi tras w ścisłym centrum Liverpoolu, o numerach 26 i 27 (City Centre Circular Routes - trasy wokół dworca autobusowego Liverpool One).

Zamówienie otrzymało dofinansowanie w ramach rządowego programu, a nowe autobusy, które zostaną dostarczone do połowy 2017 roku. Elektrobusy będą stacjonować w zajezdni autobusowej Arriva Green Lane w Liverpoolu. Na jej terenie ma zostać zainstalowanych osiem ładowarek BYD.

Planowo w Liverpoolu autobusy elektryczne będą pokonywać  od 150 do 190 mil dziennie. W trakcie nocy będą ładowane "do pełna". Urzędnicy z Merseyside i Arriva oczekują, że autobusy wykonają całą swoją pracę na jednym ładowaniu, bez potrzeby "uporczywego ładowania dopełniającego". Ma to skutkować m.in. niższymi kosztami zużycia prądu, gdyż pojazdy mogły korzystać z niższych kosztów elektryczności poza szczytem. Oczywiście rozwiązanie ADL-BYD pasuje do takiego podejścia i Enviro200 Ev mają baterie o wyjątkowo dużej pojemności.Do tego niskopodłogowe autobusy BYD-ADL Enviro200EV dla Arrivy będą posiadały aż 38 miejsc siedzących (zastosowanie znajdą fotele Esteban Civic V3) oraz 32 miejsca stojące. W pojazdach znajdą się też punkty ładowania USB.

Mówi ADL i BYD

-"To znaczący przełom dla nas i naszego partnera BYD. To pierwsze wspólne zamówienie poza Londynem, które otwiera nam drzwi do wielu miast, które chcą ulepszyć swoje floty autobusowe i wprowadzić w pełni elektrycznego napęd. Ten standard spełnia Enviro200EV, czyli stylowy, efektywny kosztowo i sprawdzony w eksploatacji autobus miejski" ? podkreśla Arthur Whiteside, dyrektor zarządzający w ADL ds. sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Z kolei Frank Thorpe, dyrektor krajowy BYD w Wlk. Brytanii dodał: -"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że wraz z naszymi partnerami z ADL jesteśmy częścią tego ważnego zamówienia. Merseyside wskazuje drogę innym brytyjskim regionom, które chcą rozwiązać problemy z jakością powietrza, wprowadzając do centrów miast elektryczne autobusy, które nie emitują zanieczyszczeń. Czekamy na więcej takich zleceń".

Przypomnijmy, że Alexander Dennis Limited (ADL) jest największym producentem autobusów i autokarów w Wielkiej Brytanii. Zatrudnia 2500 pracowników i zapewnia zatrudnienie dalszym 1500 poprzez spółki zależne stworzone w Europie, Hong Kongu, Chinach, Malezji, Nowej Zelandii, Meksyku, USA i Kanadzie. Najnowszym pomysłem brytyjskiego producenta na dalszy globalnym rozwój jest współpraca z chińską spółką BYD w zakresie zabudowy elektrycznych podwozi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ADL
BYD
elektrobus
Anglia
  • kku – 08.02.2017

    Szyba zerżnięta z Solarisa

  • radoperivale – 13.02.2017

    Straszny szajs,Jezdze tym g... w londynie...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....