TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ADL chce dostarczyć 10 000 ekologicznych autobusów do Wielkiej Brytanii
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.08.2020 20:00:14
ADL chce dostarczyć 10 000 ekologicznych autobusów do Wielkiej Brytanii

Alexander Dennis Limited (ADL), spółka zależna NFI Group Inc. (NFI), jednego z największych niezależnych światowych producentów autobusów, ogłosiła dzisiaj wizję transformacji autobusów w Wielkiej Brytanii, która oznacza co najmniej 10 000 nowych autobusów nisko, ultra nisko i zeroemisyjnych w eksploatacji w ciągu najbliższych 4 lat, przy czym pierwszy z nich ma wyjechać na drogi przed końcem roku.

Koronawirus i presja na czyste powietrze

Blokada spowodowana przez koronawirusa pokazała, że miasta i miasteczka są wolne od zatorów drogowych zdominowanych przez samochody, ponieważ natężenie ruchu zmniejszyło się, podczas gdy ludzie pozostawali w domach, aby chronić i ratować życie. Przy ponad 60% emisji z transportu drogowego w Wielkiej Brytanii - rezultatem powyższego zjawiska była wyraźna poprawa jakości powietrza.

"Istnieje silne poparcie społeczne dla utrzymania tych korzyści w okresie po koronawirusie i poza nim, aby zachować zdrowsze środowisko i kontynuować walkę ze zmianami klimatycznymi" - mówi Colin Robertson, dyrektor generalny największego brytyjskiego producenta autobusów, ADL.

"Wraz z aktywnym podróżowaniem i innymi środkami transportu publicznego, autobusy są kluczową częścią rozwiązania. Jako społeczeństwo musimy działać natychmiast i jak najszybciej przynosić korzyści, aby zminimalizować pogorszenie jakości powietrza po ponownym uruchomieniu gospodarki".

Zobowiązania rządu

Colin Robertson dodał, że: "Wcześniejsze zobowiązanie rządu Wielkiej Brytanii w wysokości 5 miliardów funtów na autobusy i rowery uznaje potrzebę inwestowania w aktywne i zrównoważone modele podróżowania. Jest to teraz bardziej konieczne niż kiedykolwiek, ponieważ gospodarka wyłania się z wpływu koronawirusa. Wzywamy rząd Wielkiej Brytanii i zdecentralizowane administracje do przyspieszenia przejścia na bardziej czysty transport poprzez przyspieszenie finansowania przeznaczonego na autobusy bezemisyjne i zapewnienie korzyści zdrowotnych wynikających z natychmiastowego pozytywnego wpływu na jakość powietrza, które mogą zapewnić autobusy niskoemisyjne i ultra niskoemisyjne, które mogłyby być w służbie przed końcem tego roku. "

Czyste, przestronne i dobrze wyposażone autobusy służyłyby również zapewnieniu pasażerom bezpiecznej podróży - z zachowaniem dystansu społecznego w razie potrzeby - do miejsc pracy, ulic handlowych, centrów handlowych i rekreacji, pomagając w ożywieniu gospodarczym kraju.

Możliwości ADL

Wprowadzenie 10 000 autobusów w ciągu czterech lat oznaczałoby powrót do zdrowego poziomu inwestycji w nowoczesną flotę autobusową, który był widoczny do czasu, gdy w ostatnich latach odczuwalny był wpływ cięć poprzednich rządów. Brytyjscy producenci autobusów, w tym ADL, mają zdolności produkcyjne, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Dalsze inwestycje w celu przyspieszenia dekarbonizacji transportu mogą stworzyć dodatkowe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Jako największy brytyjski producent autobusów, ADL jest gotowy do szybkiego dostarczenia wymaganych autobusów o niskiej, bardzo niskiej i zerowej emisji. Zatrudniając 2 500 pracowników w Wielkiej Brytanii i wspierając dalsze 12 500 miejsc pracy w szerszym łańcuchu dostaw, zdolność produkcyjna ADL w Wielkiej Brytanii wynosząca ponad 1500 autobusów rocznie mogłaby zostać zwiększona, aby zapewnić korzyści wynikające z czystszych autobusów na szeroką skalę.

ADL oferuje najszerszą gamę rozwiązań technologicznych na rynku, w tym autobusy niskoemisyjne, ultra-niskoemisyjne hybrydy elektryczne i akumulatory o zerowej emisji, a także autobusy z wodorowymi ogniwami paliwowymi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ADL
Wielka Brytania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....