TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Abu Zabi zamawia 168 autokarów na podwoziach Volvo
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.07.2019 12:00:39
Abu Zabi zamawia 168 autokarów na podwoziach Volvo

Kolejne zamówienie na autobusy na platformach szwedzkiego koncernu z Bliskiego Wschodu - po Dubaju i miejskim kontrakcie - teraz mamy Abu Zabi, czyli stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich i 168 autokarów.

Departament Transportu w Abu Zabi (DoT) zamówił 168 autokarów od Volvo Buses i Famco Al Futtaim Auto & Machinery Co (Famco) za pośrednictwem przewoźników operujących na terenie miasta. Zamówienie na podwozia jest największym, jak dotąd autobusowym kontraktem dla Volvo w Abu Zabi.

Bliskowschodnia ofensywa

Przypomnijmy, że ostatnio Volvo ogłosiło zamówienie na 373 miejskie autobusy do Dubaju (z nadwoziami hiszpańskiej firmy Sunsundegui) z pierwszymi dostawami w III kwartale 2019 r. O tym kontrakcie pisaliśmy TUTAJ

Teraz Departament Transportu w Abu Dhabi zamówił dla swoich operatorów 168 międzymiastowych autobusów na bazie Volvo z nadwoziami także hiszpańskiej firmy - ale tym razem Castrosua. Dzięki najnowszemu zamówieniu flota Volvo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie liczyć prawie 800 pojazdów i obejmować wszystkie trzy funkcjonalne segmenty w ZEA: miejski, międzymiastowy i turystyczny.

Zamówione podwozia to Volvo B11R Euro 6. To jednocześnie też pojazdy z najwyższą normą ekologiczną, jakie kiedykolwiek kupił Abu Dhabi Department of Transport. Podwozia zostaną zabudowane przez prze firmę Castrosua, jako model Magnus E.

Wszystkie autobusy będą posiadać elektronicznie sterowane hamulce tarczowe Volvo i ESP (Electronic Stability Program). Dla pasażerów przygotowano komfortowe wnętrza, oferujące ergonomiczne siedzenia, ładowarki USB w fotelach oraz dodatkowe izolowane okna. Ponadto autobusy będą wyposażone w inteligentne systemy transportowe (ITS) do śledzenia floty i wsparcia kierowców.

Nie tylko autobusy

Oprócz pojazdów, umowa z operatorami zawiera także kompleksową umowę serwisową. Zgodnie z wymogami przetargu, wybrany producent musiał zaoferować dokładnie wyspecyfikowany pojazdu w połączeniu z niskimi kosztami operacyjnymi.

-"Jesteśmy bardzo dumni i zaszczyceni, że jako pierwsi dostarczymy nasze B11R Euro 6 do Abu Zabi . To rozwiązanie transportowe, które wyróżnia się pod względem komfortu i bezpieczeństwa" - powiedział Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

Dostawy planowane są od IV kwartału 2019 r. do IV kwartału 2020 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Volvo
Castrosua
ZAE
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....