TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

80% floty Jaworzna stanowić będą elektrobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.10.2017 13:54:47 3 komentarze
Jaworzno z unijna kasą na autobusy elektryczne

Śląskie miasto otrzyma dofinansowanie w kwocie ponad 30,5 mln zł na zakup kolejnych 20 elektrycznych autobusów. Dzięki temu w 2020 roku aż 80 proc. floty jaworznickiego PKM-u stanowić będą "elektryki".

Śląskie miasto otrzyma dofinansowanie w kwocie ponad 30,5 mln zł na zakup kolejnych 20 elektrycznych autobusów. Dzięki temu w 2020 roku aż 80 proc. floty jaworznickiego PKM-u stanowić będą "elektryki". Dzisiaj w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie prezydent Paweł Silbert podpisał umowę w tej sprawie.

Dzięki środkom pozyskanym z Programu Infrastruktura i Środowisko, jaworznicki tabor wzbogaci się o pięć 10-metrowych i piętnaście 12-metrowych autobusów elektrycznych. Pojazdy pojawią się w naszym mieście w 2019 i 2020 roku. Ponadto w ramach pozyskanych środków zbudowana zostanie niezbędna infrastruktura, m.in. stacje do ładowania.

Łączna wartość projektu to blisko 48,8 mln zł. Wedle aktualnych szacunków, żadne z polskich miast nie zaplanowało tak dużego udziału pojazdów elektrycznych w ogólnej liczbie wszystkich posiadanych autobusów.

Jaworznicki e-projekt

Przypomnijmy, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie realizuje projekt pn. "Zakup elektrycznego taboru autobusowego wraz z systemem inteligentnego zarządzania flotą, wraz z budową centralnej stacji ładowania i wymiany baterii oraz rozproszonych stacji szybkiego ładowania baterii w mieście Jaworzno". Dzięki temu jeszcze w tym roku na trasy obsługiwane przez PKM wyjadą 22 nowe pojazdy elektryczne. W ramach tego przedsięwzięcia powstał również budynek stacji ładowania wraz ze stacją transformatorową oraz trzy peryferyjne stacje szybkiego ładowania na przystankach końcowych: Krakowska Pętla, Szpital Pętla Oraz Byczyna Astrów.

Obecnie do Jaworzna przyjechało 10 sztuk nowych autobusów, z których kilka jeździ już testowo na regularnych trasach. O tym wydarzeniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ  Do końca 2017 roku planowane jest pełne uruchomienie całości infrastruktury i wszystkich nowych autobusów.

Na zakup niskoemisyjnych autobusów, budowę węzłów przesiadkowych i systemów zarządzania ruchem Jaworzno otrzymało aż 41,4 mln złotych dofinansowania. Przyznane środki unijne pozwoliły pokryć 85 proc. wydatków na nową flotę oraz niezbędną infrastrukturę.

Warto przypomnieć również, że pierwszy jaworznicki elektryczny Solaris przejechał już ponad 180 tys kilometrów od 2015 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
unia
PKM Jaworzno
POIiŚ
 • Sj – 03.10.2017

  Jakie śląskie? Jakie śląskie? Jaworzno to małopolskie miasto w województwie śląskim. Sosnowiec, Żywiec czy Częstochowa to też Śląsk?

 • ufoludek – 03.10.2017

  Jaworzno jak widać realizuje skuteczną przemyślaną strategię elektryfikacji transportu autobusowego. Szkoda, że najbardziej do tej pory eksploatowany propagandowo i medialnie projekt z Zielonej Góry wypadł jak na razie z dofinansowania

 • Nod – 03.10.2017

  Sosnowiec to Śląsk, bo cześć np. Stadion Ludowy jest na Śląsku. Żywiec, Częstochowa i Jaworzno to faktycznie inna para kaloszy :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....