TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

8 ofert dla Lublina. 5 w szacunkach
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.04.2016 16:00:56 10 komentarzy
fot. Kuba Zalewski

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie otworzył dzisiaj oferty w przetargu na ośmioletnią obsługę linii autobusowych 30 fabrycznie nowymi autobusami. Zamówieniem zainteresowało się ośmiu oferentów. Można ich podzielić na trzy kategorie. Pierwsi to ci powyżej kosztorysu. Pośrodku mamy jedno konsorcjum, które niemal trafiło. I jeszcze czterech oferentów, którzy dosyć sporo odskoczyli od szacunków ZTM.

Warunki zamówienia opisaliśmy tutaj. Wstępny termin otwarcia ofert wyznaczono na 24 marca. ZTM jednak otrzymał dużo pytań od potencjalnych oferentów. Wskutek odpowiedzi na nie dokonano pewnych zmian w SIWZ. Wykonawcy musieli je uwzględnić na etapie przygotowywania ofert. W efekcie termin przesunięto na dziś. Lubelski zarządca komunikacji otrzymał aż osiem propozycji.

Wartość zamówienia urzędnicy oszacowali na 124 787 316 zł brutto. Daje to uśrednioną stawkę 7,10 zł/wzkm brutto. Z ośmiu ofert pięć zmieściło się w tych szacunkach.

Pierwszą propozycję przedstawiło konsorcjum trzech firm z województwa lubelskiego ze spółką ORSE na czele, Motyl-SA oraz BP Tour. Partnerzy ośmioletnie przewozy przy wykorzystaniu fabrycznie nowych 10 autobusów klasy maxi oraz 20 klasy mega wycenili na 114 965 666,06 zł brutto. Daje to średnią stawkę za wzkm na poziomie 6,54 zł brutto.

Drugim oferentem jest Arriva, która zdaje się próbuje kontynuować swój mocny powrót w segment komunikacji miejskiej (więcej tutaj oraz tu). Oferta spółki opiewa na 137 985 545,77 zł brutto. Średnia stawka za wzkm to 7,85 zł brutto.

Trzecia propozycja pochodzi od radomskiej spółki Michalczewski. Przewoźnik zadeklarował wykonanie umowy za 134 861 705,82 zł brutto. W tym przypadku uśredniona stawka to 7,67 zł/wzkm brutto.

Czwartą i jednocześnie najtańszą ofertę przedstawiło bardzo ciekawe konsorcjum. Na jego czele stoi GP Rental Car z Lublina, Lubelskie Linie Autobusowe oraz Traf-Line z Pszczyny. Przypomnijmy, że dwaj ostatni partnerzy tego aliansu wygrali przetarg na obsługę "pakietu konopnickiego". W znacznie większym zamówieniu konsorcjum wyceniło swoje usługi na 111 929 239,76 zł brutto. W efekcie średnia stawka za wzkm to 6,37 zł brutto.

Czas na ofertę numer pięć. A tą przedstawił Mobilis. Jest ona najdroższa ze wszystkich, które otrzymał ZTM. Spółka skalkulowała swoją cenę na 147 692 704,07 zł brutto. W efekcie średnia stawka za wzkm to 8,40 zł brutto.

Szóstym oferentem jest znane już od kilku lat lubelskim pasażerom konsorcjum. Mowa o spółkach ze śląskiej Grupy Irex, czyli Meteorze oraz Irex-1. Propozycja ta opiewa na 114 522 660,76 zł brutto. Zatem uśredniona stawka za wzkm to 6,52 zł brutto. Daje to partnerom trzecie miejsce na podium w kryterium cenowym.

Czas na siódmą propozycję, która przedstawił alians kilku przewoźników ze Śląska. Przewodzi mu PPUH Kłosok, a partnerują A21 oraz PKS Południe. Ta oferta jest bardzo zbieżna z kosztorysem oszacowanym przez ZTM. Opiewa na 123 945 250,67 zł brutto. Średnio to 7,05 zł/wzkm brutto.

Ostanią i drugą pod względem ceny ofertę przedstawił Warbus. W tym przypadku usługi wyceniono na 113 901 978,49 zł. Średnia stawka za wzkm to 6,48 zł brutto. W efekcie to juz kolejny lubelski przetarg w ciągu ostatnich lat, w którym Warbus daje cenę dającą teoretyczną szansę na zwycięstwo.

Od dziś lubelski ZTM dał sobie przynajmniej 90 dni na wybór najlepszej oferty. Zdecydować mają dwa kryteria. Cena to 98%, reszta to warunki płatności, które jak praktyka pokazała są fasadowym kryterium. Zatem wracamy do punktu wyjścia. Interesujący w tej sytuacji jest fakt, że cztery najtańsze oferty są praktycznie na tym samym poziomie co w jakiś sposób kontrastuje z trzeba najdroższymi propozycjami. Czy daje to jakieś pole to wyciągnięcia pewnych wniosków? Czas pokaże. Na razie wiemy, że pod względem taboru, który deklarują oferenci wygląda to bardzo interesująco. Ale o tym za jakiś czas.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
ORSE
Motyl-SA
BP Tour
Arriva
Michalczewski
GPR Rental Car
LLA
Traf-Line
Mobilis
Meteor
Irex-1
PPUH Kłosok
A21
PKS Południe
Warbus
 • XWJ – 28.04.2016

  To skoro taborowo wygląda to "obiecująco",. to czemu się nie pochwalicie co przewoźnicy zaoferowali? BTW: Mobilis ładnie w gumy leci. Widzę, iż chcą sięgnąć dna i mułu, ale to dobrze bo ten przewoźnik powinien już dawno zniknąć z powierzchni ziemi.

 • Tommy – 28.04.2016

  A wiemy jakie autobusy zaproponowalo najtansze konsorcjum ?

 • :) – 28.04.2016

  LLA/TRAF-LINE pewnie Solbusy

 • solaris2284 – 28.04.2016

  Dobry Solbus nie jest zły,ważne,żeby do Lublina nie trafiły autobusy znane głównie z Kielc,które niestety podobno mają trafić na pakiet konopnicki(czy wytrzymają do końca umowy)-chodzi oczywiście o Mazy.

 • nemo – 28.04.2016

  w przetargu wszystko tylko nie solaris ;) ze zdjecia

 • pantograf – 28.04.2016

  Wygra Solarisek czwartej generacji

 • Bogdan – 28.04.2016

  @nemo co tu narzekasz na solarisa chciałbyś mieć maza albo sora juz w Lublinie mamy ursusa kolejnego wynalazka nam nie trzeba

 • Jacek – 30.04.2016

  Ciekawy jest start jednocześnie firm Mobilis i Warbus, ta pierwsza wystartowała chyba w ramach sportowego zaspokojenia potrzeby dając zaporową stawkę, natomiast Warbus ma szanse na zwycięstwo. Faktycznie przydał by się artykuł ze spisem taboru jaki oferenci zaproponowali.

 • kp – 10.05.2016

  Arriva - Solaris Urbino 12 i 18Meteor - Solaris Urbino 12/Solbus SM12/Maz 203 i Solaris Urbino 18GP Rental, LLA, Traf-Line - Autosan M12LF i M18LFMichalczewski - Man Lion's CityMobilis - Solaris Urbino 12 i 18Orse, BP Tour, Motyl - Solaris U12/Mercedes Conecto i Solaris U18/Mercedes ConectoGWarbus - Solaris Urbino 12 i 18Kłosok - Solaris Urbino 12 i 18

 • seeker – 10.05.2016

  Autosan nie ma chyba homologacji na przegubowe M18LF z Euro 6 więc oferta może być nieważna. Poza tym 20 przegubów od producenta, który obecnie wyprodukował tylko 1 sztukę nie wróży dobrej jakościowo usługi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...