TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

7 autobusów dla PKS Nysa. SOR, Iveco czy Solaris?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.04.2019 12:15:56
7 autobusów dla PKS Nysa. SOR, Iveco czy Solaris?

Do wczoraj, 4 kwietnia Starostwo Powiatowe w Nysie czekłao na oferty w przetargu na dostawę siedmiu autobusów niskowejściowych klasy MAXI dla tamtejszego PKS. Wszystkie oferty co prawda przewyższają założony budżet, ale co najciekawsze przedstawił je wyjątkowo ciekawy tercet. Najtańszy jest SOR. Jednak to obecność Solarisa jest największą niespodzianką.

Fiasko i nowy przetarg
Urzędnicy z Nysy musieli jeszcze raz poszukać dostawcy siedmiu "dwunastek" LE. O sprawie anulowania poprzedniego zamówienia pisaliśmy pod koniec stycznia.

"Autobusy, które miał dostarczyć SOR nie spełniały warunków technicznych określonych w przetargu i zostały mu zwrócone. Nie spełniały wymagań dotyczących mocy silnika i warunków podróży dla niepełnosprawnych" - tłumaczył Nowej Trybunie Opolskiej Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

Konieczne więc było ogłoszenie nowego przetargu. Ten rozpoczął się 1 marca. Siedem autobusów z napędem konwencjonalnym (silniki diesla Euro 6) będzie wyposażonych w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, system sprzedaży biletów i monitoring wizyjny. Będą objęte długą, bo pięcioletnią gwarancją całopojazdową. Każdy ma umożliwiać podróż min. 47 pasażerom, w tym na miejscach siedzących min. 37 osobom. Autobusy będą umożliwiały przewóz osób niepełnosprawnych, gdyż będą wyposażone w miejsce na wózek. Powiat dalej interesowały wyłącznie konstrukcje niskowejściowe z nadwoziami nie dłuższymi niż 13,5 m.

Autobusy mają trafić do Nysy w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Ciekawe oferty, ale budżet...
Urzędnicy do wczoraj czekali na oferty. Na siedem niskowejściowych "dwunastek" w pakiecie z długą gwarancją przygotowali 6 457 500 PLN brutto. A to oznacza, że koszt pozyskania jednego pojazdu tego typu przyjęli na poziomie 750 000 PLN netto. To znacznie więcej nic w poprzednich podejściach, ale dalej za mało jak na oczekiwania producentów i jeszcze wymóg pięcioletniej gwarancji.

Pierwszą i jednocześnie najdroższą ofertę przedstawił producent, którego obecności w tym przetargu nikt się nie spodziewał. To Solaris, który pierwszy raz w Polsce zaoferował Nowego Urbino 12LE. Producent "jamników" zaproponował za nyską realizację 8 136 450 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową w wysokości 945 000 PLN netto za nU12LE.

Drugi oferentem jest polski dealer autobusów z rodziny Iveco Crossway, a więc słupska firma ABP Bus&Coach. Jej propozycja opiewa na 6 973 669,50 PLN brutto. Daje to cenę za jednego Crossway'a 12LE Line w wysokości 809 950 PLN netto.

Najtańszą propozycję przedstawił SOR. Czeski producent mocno odskoczył swoim konkurentem. Jest bowiem gotów wykonać nyskie zamówienie za 6 596 260 PLN brutto. A to oznacza cenę jednostkową za autobus typu CN12 w wysokości 766 116 PLN netto.

Teraz pora na ruch powiatu. Różnice pomiędzy oferentami są dosyć spore uwzględniając wymóg pięcioletniej gwarancji. Sam budżet jak już wspomnieliśmy również był taki sobie, a wręcz nie uwzględniał tej okolicznośći.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Nysa
powiat
PKS Nysa
SOR
Iveco
ABP
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....