TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

64 City Smile LFE i Nowe Conecto LF G dla Zielonej Góry
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.11.2017 15:00:46 10 komentarzy
MZK Zielona Góra kupuje Nowe Conecto!

30 października 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju podpisano trzy umowy na unijne dofinansowanie projektów transportowych realizowanych w Warszawie, Zielonej Górze i Świnoujściu.

Razem opiewają one na sumę 200. autobusów, a łączna wartość inwestycji to prawie 684 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) wyniesie ponad 350 mln zł.

Dzięki unijnemu wsparciu w Zielonej Górze pojawią się 64 nowe autobusy - 47 elektrycznych (wraz ze stacjami ładowania) o długości 12 metrów i 17 sztuk 18-metrowych diesli. Projekt przewiduje ponadto budowę centrum przesiadkowego, rozbudowę Systemu Informacji Pasażerskiej, przebudowę pętli i przystanków autobusowych oraz modernizację zajezdni i wiaduktu kolejowego. Wartość inwestycji wyniesie 257,39 mln zł. Kwota unijnego dofinansowania to 167,21 mln zł.

Ursus i Mercedes

Podobnie jak Świnoujście, Zielona Góra już wcześniej ogłosiła odpowiednie postępowania przetargowe na zakup nowych pojazdów. Kontrakt na dostawę 47 szt. elektrycznych autobusów niskopodłogowych klasy MAXI dla Zielonej Góry - warty 96,5 mln zł brutto - wygrała spółka Ursus Bus. Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r., a realizację całego zamówienia do końca listopada przyszłego roku. Jak powiedziała dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze Barbara Langner, teraz zgodnie z prawem zamówienie podlega tzw. kontroli uprzedniej, przeprowadzanej przez Urząd Zamówień Publicznych. Po niej będzie możliwe podpisanie umowy na dostawę autobusów.

Z kolei umowa na przegubowce z silnikami diesla Euro 6 została już zawarta. Tuż po podpisaniu umowy o dofinansowanie w CUPT, 30 października prezydent Zielonej Góry zawarł w siedzibie EvoBus Polska także umowę na dostawę 17. przegubowych pojazdów w ramach programu "Zintegrowany system niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze".

Jest to pierwszy wygrany przetarg przez EvoBus Polska na dostawę nowego modelu, który swoją światową premierę miał właśnie w Polsce.

W odbywającej się w siedzibie EvoBus Polska uroczystości udział wzięli m.in. Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, Krzysztof Kaliszuk, zastępca prezydenta, Barbara Langner, dyrektor MZK Zielona Góra, oraz inni przedstawiciele władz miasta i MZK. Ze strony EvoBus Polska obecni byli m.in. Antonio Cavotta, prezes zarządu oraz Adam Kempiński, dyrektor Działu Sprzedaży Autobusów Miejskich i Zamówień Publicznych i Piotr Krawiec , dyrektor regionu.

MZK otrzyma autobusy przegubowe Conecto G najnowszej generacji z silnikami diesla OM 470 Euro 6. Dodatkowo posiadać będą system odzyskiwania energii hamowania przy pomocy modułu rekuperacyjnego i stosowany jedynie przez firmę Mercedes Benz system ATC, stabilizujący tor jazdy autobusu przegubowego w ekstremalnych sytuacjach drogowych.

Warto nadmienić, że w Zielonej Górze jeździ już 13 autobusów Mercedes-Benz Conecto, zakupionych w 2011 roku – co stanowi prawie jedną piąta floty MZK Zielona Góra.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
MZK Zielona Góra
Mercedes-Benz
POIiŚ
 • Ursus zwycięzca – 02.11.2017

  Brawo Ursus! Konkurencja nie może przeboleć wygranej Ursusa w największym w Europie przetargu na autobusy elektryczne :) A Ursus zarobi pieniądze na dalszy rozwój i szafa gra!

 • ttt – 03.11.2017

  A ile zarobił na autobusach do Torunia :) Warszawy :) Łomianek :)Najpierw to trzeba nauczyć się prawidłowo i terminowo dostarczać autobusy klientom

 • . – 03.11.2017

  @zwycięzca: CHYBA TACZEK i złomu na skupie, idioci.

 • ! – 03.11.2017

  NAJPIERW to trzeba umieć produkować autobusy od a do zet jak Solaris!

 • Pesteczeq – 03.11.2017

  Ja ogólnie nie życzę Ursusowi wcale źle, ale wątpie, żeby łapanie się na tak wielkie kontrakty, kiedy firma w produkcji autobusów dopiero się odnajduje i wciąż nie do końca dobrze im to wychodzi (patz : Przetargi w Toruniu czy w Warszawie i opóźnienia w ich dostawie) to rzeczywiście dobry sposób na rozwój firmy. Ja jednak zacząłbym od czegoś mniejszego (jak choćby autosan, który "łapie" kilka mniejszych kontraktów i w ten sposób powoli, powoli się rozwija. Naprawdę, nie życzę źle Ursusowi, ale jak dla mnie niepotrzebnie rzucili się na tak głęboką wodę i obawiam się, że to się źle może skończyć.

 • :P – 03.11.2017

  @paste: tojest oczywiste, że się źle skończy. Właściwie już sie skończyło - MZA nie przestaje karać tej pseudo manufaktury :P

 • Dombia – 04.11.2017

  Może jak nie dadzą rady to połączą siły z Solarisem pod banderą URSALIS?

 • CNG FAN – 04.11.2017

  Takie jest życie trzeba iść do przodu małymi krokami a nie rzucać się na głęboka wodę:(

 • Pyr Pyr – 05.11.2017

  @CNG FAN żołnierzyku spadaj do tej farsy z Sanoka popatrzymy na terminowość w waszym wykonaniu

 • Esteta – 06.11.2017

  Odrobina kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziła

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....