TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

63 nowe trolejbusy dla Meksyku - od Yutonga
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.12.2019 10:00:52
63 nowe trolejbusy dla Meksyku - od Yutonga

Yutong rozpoczął dostawę 63 nowych trolejbusów do Mexico City. W Meksyku uruchomiono już 40 trolejbusów zasilanych bateryjnie i spodziewane są dostawy kolejnych 23 pojazdów. Charakteryzują się one tym, że są wyposażone w akumulator, który zgodnie z technologią "In Motion Technology" pozwala na zerową emisję nawet w obszarach, gdzie nie występuje trakcja.


Nowa generacja trolejbusów

Pojazdy te to pierwsze trolejbusy z dwoma źródłami energii, które zostały wprowadzone do użytku w Meksyku. Zamówienie to stanowi również rekord pod względem liczby trolejbusów z podwójnym źródłem, kupionych i dostarczonych w Ameryce Łacińskiej. Po wprowadzeniu tych pojazdów do ruchu, przyniosą one mieszkańcom nowe doświadczenie w zakresie ekologii. Zapewnią one także podniesienie jakości usług transportu publicznego oraz rozpoczną nowy rozdział w ekologicznych i zarazem elektrycznych podróżach w Meksyku i Ameryce Łacińskiej.

Dwa źródła zasilania

Trolejbusy z dwoma źródłami, które Yutong dostarczył tym razem, wykorzystują podwójny system zasilania "akumulator mocy + przewody napowietrzne", pozwalający na zasięg akumulatora bez sieci trakcyjnej przekraczający 75 kilometrów. Jednocześnie pojazdy mogą znacznie zmniejszyć zużycie energii poprzez odzysk energii hamowania i kompleksowe zarządzanie energią. Pod względem bezpieczeństwa pojazdy są wyposażone w szereg inteligentnych urządzeń, w tym w urządzenie zabezpieczające przed wyciekiem płynów eksploatacyjnych i system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, który może w pełni zagwarantować bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

Autobusy są wyposażone w system telematyczny Yutong E-BUS Manager, który może zapewnić klientom inteligentne usługi zarządzania flotą, aby zapewnić sprawne działanie pojazdu. Jednocześnie Yutong wysłał również zespoły technologiczne, serwisowe i akcesoria, aby zapewnić dobre wsparcie techniczne dla pojazdów. Ponadto, aby zapewnić długoterminową i stabilną eksploatację pojazdu, Yutong wielokrotnie przeprowadzał szkolenia dotyczące prowadzenia pojazdu, a także jego konserwacji.

63 trolejbusy dla STE

Operator STE zamówił 30 pojazdów w maju 2019 roku, a później zwiększył zamówienie do 40, a następnie 63 pojazdów. Nowe trolejbusy dla stolicy Meksyku, mają długość 12 metrów i mogą pomieścić do 90 pasażerów. Baterie, podobnie jak w większości chińskich pojazdów, oparte są na formule LFP. Według producenta pozwala to na zasięg akumulatora większy niż 70 km. Meksykański rynek jest jednym z najważniejszych rynków zagranicznych Yutong, podkreśla chińska firma. W tym celu Yutong przeprowadził specjalne badania transportu publicznego w Meksyku i starannie opracował te pojazdy pod kątem rzeczywistych warunków eksploatacji i potrzeb pasażerów.

Trolejbus z dwoma źródłami firmy Yutong jest wyposażony w miejsce dla psa przewodnika i miejsca dla specjalnych grup osób, takich jak osoby niepełnosprawne, osoby starsze i dzieci, a także różowe siedzenia dla kobiet. Spotkało się to z dużym uznaniem burmistrza miasta. Podczas jazdy próbnej pani Sheimbaum (burmistrz) była pod wielkim wrażeniem komfortu i ciszy podwójnego trolejbusu Yutong.

Trolejbusy dla środowiska

Claudia Sheimbaum, burmistrz miasta Meksyk, powiedziała: "Trolejbusy z podwójnym zasilaniem mają ogromne znaczenie dla poprawy transportu publicznego i środowiska miejskiego w Mexico City. Aby poprawić dostępność miejską, musimy poprawić transport publiczny. Dlatego zwiększymy liczbę pojazdów elektrycznych w mieście. Udowodniono, że technologia zastosowana w trolejbusach Yutong z podwójnym zasilaniem nie powoduje emisji spalin".

Meksyk jest drugim co do wielkości miastem na świecie z populacją około 22 milionów mieszkańców (w tym miast satelitarnych) i jest najbardziej zaludnionym obszarem metropolitalnym w obu Amerykach. Aby złagodzić problem "chorób dużych miast", takich jak korki i zanieczyszczenie powietrza, Meksyk aktywnie promuje priorytetowe polityki transportu publicznego i promuje zielone podróże wśród obywateli.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
bateria
Yutong
Meksyk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....