TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

63 nowe trolejbusy dla Meksyku - od Yutonga
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.12.2019 10:00:52
63 nowe trolejbusy dla Meksyku - od Yutonga

Yutong rozpoczął dostawę 63 nowych trolejbusów do Mexico City. W Meksyku uruchomiono już 40 trolejbusów zasilanych bateryjnie i spodziewane są dostawy kolejnych 23 pojazdów. Charakteryzują się one tym, że są wyposażone w akumulator, który zgodnie z technologią "In Motion Technology" pozwala na zerową emisję nawet w obszarach, gdzie nie występuje trakcja.


Nowa generacja trolejbusów

Pojazdy te to pierwsze trolejbusy z dwoma źródłami energii, które zostały wprowadzone do użytku w Meksyku. Zamówienie to stanowi również rekord pod względem liczby trolejbusów z podwójnym źródłem, kupionych i dostarczonych w Ameryce Łacińskiej. Po wprowadzeniu tych pojazdów do ruchu, przyniosą one mieszkańcom nowe doświadczenie w zakresie ekologii. Zapewnią one także podniesienie jakości usług transportu publicznego oraz rozpoczną nowy rozdział w ekologicznych i zarazem elektrycznych podróżach w Meksyku i Ameryce Łacińskiej.

Dwa źródła zasilania

Trolejbusy z dwoma źródłami, które Yutong dostarczył tym razem, wykorzystują podwójny system zasilania "akumulator mocy + przewody napowietrzne", pozwalający na zasięg akumulatora bez sieci trakcyjnej przekraczający 75 kilometrów. Jednocześnie pojazdy mogą znacznie zmniejszyć zużycie energii poprzez odzysk energii hamowania i kompleksowe zarządzanie energią. Pod względem bezpieczeństwa pojazdy są wyposażone w szereg inteligentnych urządzeń, w tym w urządzenie zabezpieczające przed wyciekiem płynów eksploatacyjnych i system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, który może w pełni zagwarantować bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

Autobusy są wyposażone w system telematyczny Yutong E-BUS Manager, który może zapewnić klientom inteligentne usługi zarządzania flotą, aby zapewnić sprawne działanie pojazdu. Jednocześnie Yutong wysłał również zespoły technologiczne, serwisowe i akcesoria, aby zapewnić dobre wsparcie techniczne dla pojazdów. Ponadto, aby zapewnić długoterminową i stabilną eksploatację pojazdu, Yutong wielokrotnie przeprowadzał szkolenia dotyczące prowadzenia pojazdu, a także jego konserwacji.

63 trolejbusy dla STE

Operator STE zamówił 30 pojazdów w maju 2019 roku, a później zwiększył zamówienie do 40, a następnie 63 pojazdów. Nowe trolejbusy dla stolicy Meksyku, mają długość 12 metrów i mogą pomieścić do 90 pasażerów. Baterie, podobnie jak w większości chińskich pojazdów, oparte są na formule LFP. Według producenta pozwala to na zasięg akumulatora większy niż 70 km. Meksykański rynek jest jednym z najważniejszych rynków zagranicznych Yutong, podkreśla chińska firma. W tym celu Yutong przeprowadził specjalne badania transportu publicznego w Meksyku i starannie opracował te pojazdy pod kątem rzeczywistych warunków eksploatacji i potrzeb pasażerów.

Trolejbus z dwoma źródłami firmy Yutong jest wyposażony w miejsce dla psa przewodnika i miejsca dla specjalnych grup osób, takich jak osoby niepełnosprawne, osoby starsze i dzieci, a także różowe siedzenia dla kobiet. Spotkało się to z dużym uznaniem burmistrza miasta. Podczas jazdy próbnej pani Sheimbaum (burmistrz) była pod wielkim wrażeniem komfortu i ciszy podwójnego trolejbusu Yutong.

Trolejbusy dla środowiska

Claudia Sheimbaum, burmistrz miasta Meksyk, powiedziała: "Trolejbusy z podwójnym zasilaniem mają ogromne znaczenie dla poprawy transportu publicznego i środowiska miejskiego w Mexico City. Aby poprawić dostępność miejską, musimy poprawić transport publiczny. Dlatego zwiększymy liczbę pojazdów elektrycznych w mieście. Udowodniono, że technologia zastosowana w trolejbusach Yutong z podwójnym zasilaniem nie powoduje emisji spalin".

Meksyk jest drugim co do wielkości miastem na świecie z populacją około 22 milionów mieszkańców (w tym miast satelitarnych) i jest najbardziej zaludnionym obszarem metropolitalnym w obu Amerykach. Aby złagodzić problem "chorób dużych miast", takich jak korki i zanieczyszczenie powietrza, Meksyk aktywnie promuje priorytetowe polityki transportu publicznego i promuje zielone podróże wśród obywateli.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
bateria
Yutong
Meksyk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....