TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

55 MAN-ów dla Gdyni. Kończymy klasą G
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.10.2019 14:00:21
fot. Karol Woźniak, phototrans.pl

Po kilkudniowej przerwie wracamy do Gdyni. Nasz przegląd kończymy królową metraży. A więc mowa o MAN-ach A23.

Gdynia odebrała 32 przegubowe Lion'sy City G. Ich pozyskanie kosztowało 49 672 320 PLN brutto. A to daje cenę jednostkową w wysokości 1 262 000 PLN netto. W pakiecie jest trzyletnia gwarancja. Dziś to cena, o której można już tylko pomarzyć. "Lwy" w wersji A23 w porównaniu z "dwunastkami" zostały rozdzielono po równo między PKA i PKM.

Wnętrze
Każdy z najnowszych gdyńskich Lion'sów City G zabiera na pokład 141 pasażerów. 41 osób może liczyć na przejażdżkę na fotelach Kiel Ideo. 16 siedzeń dostępnych jest z niskiej podłogi. W porównaniu z MAN-ami A21 naprzeciwko czwartych drzwi zrezygnowano z amfiteatralnego ustawienia foteli. Dobrze, źle? To kwestia czysto subiektywna.

Dostęp na pokład do tych w pełni niskopodłogowych pojazdów jest możliwy dzięki czterem wejściom w układzie 2-2-2-2. MAN zastosował drzwi firmy BODE w nieco odświeżonej na życzenie producenta wersji. Czyli standard.

Co pod maską?
Każdy z długich gdyńskich MAN-ów posiada leżący silnik typu D2066LUH51, który spełnia normę Euro 6d. To jednostka o pojemności nieco ponad 10,5 l. Ma ona 235 kW mocy i osiąga 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa została zblokowana również ze skrzynią biegów ZF EcoLife, jednak tutaj mamy automat typu 6AP1400B.

Wyposażenie
Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą agregatu Spheros Revo. Naturalną wentylację zapewnia sześć uchylnych okien oraz trzy sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy wyposażono w monitoring oraz gniazda z portami USB.

Przechodzimy do SIP-u. MAN zastosował urządzenia bydgoskiego SiMS-a. Zamontowano trzy zewnętrzne tablice diodowe (przednia 200 x 24 pkt, bok i tył 160 x 24 pkt). W środku znajdujemy trzy tablice LCD. Za kabiną kierowcy oraz za przegubem mamy monitory 23". Po prawej stronie przed drugimi drzwiami mamy wyświetlacz LCD 38", czyli nic innego jak "e-korale", które na dobre stają się gdyńskim standardem. Nie mogło oczywiście zabraknąć głosowych zapowiedzi przystanków i GPS. Całością steruje autokomputer SIL z dotykowym interfejsem.

Podsumowując...
Gdynia w obecnych okolicznościach staje się miejscem symbolicznym dla MAN-a. Po pierwsze kto wie czy nie była to jedna z ostatnich, a jeśli nie to na pewno ostatnia tak duża dostawa w Polsce starej generacji Lion'sa City. Ale będzie też nowa, a to za sprawą PA Gryf. O szczegółach pisaliśmy tutaj. Można więc powiedzieć, że przeszłość i przyszłość jak rzadko kiedy spotykają się w jednym miejscu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Gdynia
UM
PKA Gdynia
PKM Gdynia
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....