TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

50 Citaro G C2 dla Wrocławia. MPK odwiedziło fabrykę w Ligny
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.07.2019 15:00:16
fot. MPK Wrocław, facebook.com

Wrocław czeka na kolejne nowe Mercedesy. 50 nowych Citaro G C2 dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jest już w produkcji. Przewoźnik wizytował fabrykę Mercedesa w Ligny i pochwalił się kilko zdjęciami swoich przyszłych nabytków.

Będą nowoczesne, niskopodłogowe, klimatyzowane i bardziej ekologiczne – 50 autobusów Mercedes Citaro G C2 już jesienią wprowadzi do ruchu na wrocławskie ulice MPK. Zakup tych autobusów jest częścią dużego i ambitnego procesu inwestowania w komunikację miejską, ciągłego jej unowocześniania, aby była coraz lepszą alternatywą dla podróżujących samochodami.

Koszt zakupu 50 długich "gwiazd" to 97 342 200 PLN brutto. Jeden Citaro G C2 to zatem koszt 1 582 800 PLN netto. Oczywiście w pakiecie z długą gwarancją.

Nowe pojazdy spełniać będą najsurowszą normę czystości spalin Euro 6 dzięki ekologicznym i bardzo oszczędnym silnikom OM470. Będą wydzielały o 86% mniej cząstek stałych (PM), które odpowiadają za powstawanie szkodliwych dla zdrowia sadz i o 86% mniej tlenków azotu do powietrza, niż starsze autobusy Volvo 7000A i 7700A.

Ponadto, po zakupie tych 50 pojazdów, blisko 90% wszystkich autobusów komunikacji miejskiej we Wrocławiu będzie spełniało minimum normę spalania Euro 5. Mercedesy Citaro G C2 posiadają w standardzie moduł rekuperacyjny, w którym magazynowana jest energia odzyskiwana podczas hamowania, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa, a tym samym także mniejszą emisję dwutlenku węgla.

Nie tylko nowe Citaro

W związku z rosnącymi potrzebami komunikacyjnymi, wymuszającymi m.in. wydłużenia i zwiększenia częstotliwości poszczególnych linii, MPK prowadzi przetarg na świadczenie usług w zakresie przewozu osób i bagażu podręcznego w autobusowym transporcie zbiorowym.

Pierwszy zakończył się niepowodzeniem, gdyż MPK nie chciało przystać na oczekiwania cenowe prywatnych przewoźników. Ogłoszono więc nowe postępowanie, w którym poluzowano pewne kwestie, jednak dalej nie gwarantuje osiągnięcia niższych stawek. Pisaliśmy o tym tutaj.

Zadaniem podwykonawcy będzie objęcie między połową stycznia a początkiem kwietnia 2020 r. obsługi pięciu linii autobusowych: 109 (Dworzec Świebodzki – Jarnołtów), 119 (Sołtysowie-Blacharska; tylko w weekendy), 122 (Dworzec Autobusowy – Nowy Dwór (Pętla)), 132 (Kromera – Poczta Polska) oraz 609 (Dworzec Świebodzki – Samotwór-Pałac). Aby obsłużyć te linie, przewoźnik będzie potrzebował łącznie co najmniej 30 autobusów (12 przegubowych i 18 solówek), docelowo fabrycznie nowych. Zainteresowani wrocławskim podwykonawstwem mogą składać swoje oferty do 21 sierpnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Wrocław
Mercedes
EvoBus
  • Radosław Cudzich – 23.07.2019

    Gdzie odwiedziło tą fabrykę? W USA? 😳 Manheim – miasto w stanie Nowy Jork, w hrabstwie Herkimer Manheim – miasto w stanie Pensylwania, w hrabstwie Lancaster Ale z tego co wiem to w obu tych miastach nie ma fabryki Mercedesa 🤔

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....