TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

4 oferty na 19 autobusów dla Stalowej Woli
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.07.2017 17:19:27 11 komentarzy
3 oferty na 19 autobusów dla Stalowej Woli

Gmina Stalowa Wola do dziś czekała na oferty w trzyczęściowym przetargu na dostawę 19 nowych autobusów. Urzędnicy otrzymali propozycje od trzech producentów. Wszystkie mieszczą się w możliwościach finansowych miasta.

Stalowa Wola swoje autobusowe zakupy podzieliła aż na trzy części:

 • Pierwsza część to dostawa 10 szt. fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych klasy MIDI zasilanych energią elektryczną wraz z systemem ładowania.
 • Druga część to dostawa 6 szt. fabrycznie nowych autobusów klasy MIDI napędzanych olejem napędowym o długości ok. 9,5 m.
 • Trzecia część to dostawa 3 szt. fabrycznie nowych autobusów klasy MINI napędzanych olejem napędowym o długości od 7 do 8 m.

Dostawy ze wszystkich trzech zadań mają zostać zrealizowane do 25 czerwca 2018 r.

Na zamówienie w części pierwszej gmina miała przygotowane 29 711 865,90 zł. Jedyną ofertę w niej przedstawił Solaris. Opiewa ona na 25 461 000 zł brutto. Daje to cenę jednostkową za elektrycznego Urbino 8,9LE z pakietem do ładowania w wysokości 2,07 mln zl netto. Jak widać urzędnicy założyli dosyć sporą rezerwę by kupić elektrobusy.

O zadanie drugie walczą Autosan i Solaris. Tańszy jest pierwszy producent. Jego propozycja za sześć SanCity M10LF to 6 154 920 zł brutto. W tym wypadku cena jednego pojazdu tego typu to 834 tys. zł netto. Druga oferta została przedstawiona przez Solarisa. Producent z Bolechowa sześć Nowych Urbino 10,5 wycenił na 7 158 600 zł brutto. Cena jednostkowa w tym przypadku to 970 tys. zł netto. Urzędnicy na to zadanie mieli przygotowane 7 177 779,48 zł.

W ostatniej części jedynym oferentem jest sanocki Automet. Jego propozycja to 1 915 110,00 zł brutto wobec 1 965 289,74 zł brutto, które zaplanowało miasto. Firma zaoferowała dostawy autobusów z serii MiniCity na podwoziu Mercedes-Benz Sprinter. Dla Stalowej Woli cena jednostkowa za tego typu pojazd to 519 tys. zł netto.

Wobec takiego obrotu spraw rozstrzygnięcia zadania pierwszego i trzeciego wydaje się być formalnością. W drugim natomiast wszystko się może zdarzyć. Autosan dzięki cenie, która ma 60% wagi zyskuje ok. 8,4 pkt przewagi nad Solarisem. Ale całkiem możliwe, że sporo mogą pozmieniać pozostałe dwa kryteria, które łącznie mają 40% wagi. To ocena techniczna i charakterystyka ekologiczna. Zapowiada się zatem ekscytujący finał.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stalowa Wola
Autosan
Automet
Solaris
przetarg
tabor
 • SŁAWEK OPOLE – 06.07.2017

  STAWIAM NA AUTOSAN

 • derkacz – 06.07.2017

  Autosan !!!!!

 • fan pis – 06.07.2017

  Solaris!!!!!

 • bfast89 – 07.07.2017

  Autosan!!

 • XYZ – 07.07.2017

  A dzisiaj roztrzygnięcie przetargu w pobliskim Mielcu.

 • Mośkovium – 07.07.2017

  Tylko Solaris, nie żaden gówniany FIUTOSAN!!!

 • fubus – 07.07.2017

  Mośkutafion, wracaj skąd przybyłeś

 • Norma – 07.07.2017

  Klasyczna wymiana zdań pomiędzy pracownikami firm.Niestety liczą się w tym również zapisy upz, oraz zwykła ekonomia.W możecie tylko szczekać na siebie.

 • TomTom – 07.07.2017

  Jak będzie tak jak w Kutnie (a przecież rywalizują te same modele autobusów) to Solaris może spać spokojnie, jeśli chodzi o diesle. Na samym spalaniu odbije 6 punktów. Rekuperacja i zależna ośka to kolejne 3,6 pkt. Jeśli Autosan nie odbije sobie w gwarancji to Solaris zanotuje podwójne zwycięstwo.Swoją drogą: 10 U8,9LEe będzie chyba największym na razie zamówieniem na ten model.

 • Up – 09.07.2017

  Przestań się łudzić

 • solaris150 – 11.07.2017

  A ja mam nadzieje że będzie tak : Solaris elektryki zabiera, Autosan 10 LF, Automet mini, i każda fabryka ma pracę a co za tym idzie publiczne fundusze trafią do 3 firm, dzięki którym wszystkie 3 firmy będą mogły się rozwijać :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....