TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

39 nowych Iveco dla gmin spod Rzeszowa stoi...
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.07.2019 14:00:35
fot. PKS Rzeszów, facebook.com

Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa jest już właścicielem 39 autobusów Iveco Crossway 10,8LE. Autobusy przekazano urzędnikom na przełomie 2018 i 2019 r. I w zasadzie od tamtego momentu... stoją. Bo nie wybrano ich operatora.

Komunalny związek tworzy dziewięć gmin spod Rzeszowa. To Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopplski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn. Gminy postanowiły zrezygnować kilka lat temu z porozumienia komunalnego z Rzeszowem w zakresie organizacji komunikacji i wzięły sprawy w swoje ręce. W ten sposób powstał związek międzygminny odpowiedzialny za organizację transportu publicznego, który przy okazji stał się właścicielem PKS Rzeszów, choć ten obecnie ma siedzibę w... Chmienlniku.

Związek aplikował o fundusze unijne na zakup 54 nowych autobusów, co miało być sporym powiewem świeżości i nowej jakości dla jego pasażerów. Do tej pory udało się kupić 39 autobusów Iveco Crossway 10,8LE za nieco ponad 37,52 mln PLN brutto w ramach dwóch zamówień oraz po wielu perturbacjach zakontraktować na jesień dostawę 15 Autosanów SanCity 12LF za 16,14 mln PLN brutto.

Pierwsze z wymienionych autobusów zostały już dawno przekazane podkarpackiego związkowi. Iveco były dostarczane na przełomie 2018 i 2019 r. Na przełomie stycznia i lutego autobusy na próbę wypuszczono na kilka linii w celu sprawdzenia poprawności działania m.in. urządzeń SIP. I od tamtego czasu autobusy nie przewożą pasażerów.

Powód? Nie został wybrany ich operator. Na stronie ZG PKS wisi kilka wstępnych ogłoszeń informacyjnych, w tym jedno z czerwca 2017 r. Zakłada ono wyłonienie w trybie przetargu operatora, który miałby obsłużyć wszystkie związkowe linie oraz otrzymać w użytkowanie 54 autobusy, które zamówili urzędnicy.

Oczywiście niemalże pewnym jest, iż faworytem przetargu byłby rzeszowski PKS. Czemu jednak do tej pory nie ogłoszono postępowania? To wydaje się być nieco zastanawiające, ale o pewnych kwestiach raczej nie warto mówić na głos. Czy możemy się go spodziewać w najbliższym czasie? Czas ucieka, a gwarancja... też. A najbardziej poszkodowani w tej sytuacji są pasażerowie podkarpackiego związku, którzy nie wiadomo jeszcze jak długo będą musieli czekać na jakościowy skok w stosunku do tego, z czego obecnie korzystają.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
tabor
ZG PKS
PKS Rzeszów
Iveco
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....