TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

34 hybrydy Solarisa w 1 dzień: Szesnastka dla Szczecina
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.01.2018 18:00:29 3 komentarze
34 hybrydy Solarisa w 1 dzień: Szesnastka dla Szczecina

Także w Szczecinie rozstrzygnięto dziś, 5 stycznia przetarg na dostawę autobusów hybrydowych. Tamtejszy Urząd Miejski znalazł dodatkowe pieniądze i zaakceptował dwie oferty od Solarisa. Dla producenta "jamników" to drugie po Pabianicach dzisiejsze zwycięstwo.

Przypomnijmy, że szczeciński przetarg ogłoszono w drugiej połowie października. SIWZ tego postępowania opisaliśmy tutaj. Zamówienie jest było na dwie części. W pierwszej Szczecin chciał kupić osiem autobusów klasy MAXI z napędem spalinowo-elektrycznym. W części drugiej natomiast miała zostać wyłoniona firma, która sprzeda miastu osiem przegubowych hybryd. Miasto na dostarczenie autobusów dało zwycięzcy 270 dni od podpisania umowy.

Ostateczny termin składania ofert wyznaczono na 12 grudnia. W obu zadaniach swoje oferty jako jedyny przedstawił Solaris. Miastu brakowało niewiele by móc je zaakceptować.

Na pierwszą część urzędnicy przygotowali 16 764 408 PLN brutto. Oznacza to, że na jedną hybrydę o długości ok. 12 m miasto chciało przeznaczyć 1 703 700 PLN netto. Propozycja Solarisa opiewała na trochę więcej, bo na 18 082 968 PLN brutto. Dawało to cenę jednostkową za spalinowo-elektrycznego Nowego Urbino 12 na poziomie 1 837 700 PLN netto.

Z kolei na osiem przegubowych hybryd Szczecin przygotował 24 213 288 PLN brutto. Daje to wycenę jednostkową na poziomie 2 460 700 PLN netto. Solaris chciał jednak dostarczyć miastu autobusy taniej. Oferta producenta z Bolechowa w tym zadaniu opiewała na 23 884 632 PLN brutto. Tym samy jeden hybrydowy Nowy Urbino 18 miałby kosztować Szczecin 2 427 300 PLN netto.

Ceny na pozór mogły się wydawać wysokie, gdyby nie jeden szczegół. Miasto wymagało długiej gwarancji. W zależności o od komponentu zwycięzca musiał jej udzielić na okres od 7 do 12 lat. Dodatkowo gwarancja całopojazdowa bez limitu kilometrów ma wynosić 7 lat. W tym kontekście oraz sytuacji na rynku od początku nam się wydawało, że znalezienie dodatkowych niespełna 990 000 PLN brutto nie powinno być problemem dla Szczecina.

I tak też się stało. Dziś magistrat rozstrzygnął przetarg. Tym samym jeszcze w tym roku spalinowo-elektryczne Nowe Urbino opanują kolejne polskie miasto. Powoli zatem możemy się szykować do momentu, aż "pęknie" pierwsza setka nowej odsłony hybrydowych "jamników".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Szczecin
UM
Solaris
hybryda
 • hehuh – 05.01.2018

  Chyba aż pęknie pierwsza setka nowych hybrydowych Urbino dla krajowych odbiorców, bo ogólnie to zamówień mają sporo więcej niż na "setkę" takich pojazdów.

 • abc – 05.01.2018

  Owszem - Oświęcim, Legnica, Płock, Piła, Czechowice-Dziedzice, Pabianice, może Luboń... no i cały czas trwa realizacja kontraktu na 208 hybryd dla Belgów.

 • Adrian bielsko – 07.01.2018

  Oświęcim 7 Urbino 12iv hybrid I pkm Czechowice Dziedzice 3 szt

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....