TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

26 mln zł na nową fabrykę MAN w Starachowicach
26 mln zł na nową fabrykę MAN w Starachowicach
Jak informuje newsletter KM NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”W MAN Bus –„Wiadomości Związkowe”nr 17 (237) –spółka MAN Bus rozszerza swoją działalności w Starachowickiej Strefie Ekonomicznej. Jak poinformował związkowców przedstawiciel Starachowickiej Strefy Ekonomicznej, spółka MAN Bus w Starachowicach uzyskała zgodę na rozszerzenie swojej działalności. Na podstawie tego zezwolenia produkowane będą autokary typu Premium i miejskie autobusy piętrowe (kupowane m.in. przez BVG Berlin). Firma zobowiązała się do zainwestowania w ten projekt co najmniej 26 mln zł (do 30.06.2015 r.), zwiększenia zatrudnienia do 1551 pracowników (trzeba będzie zatrudnić jeszcze 50 pracowników do 30 kwietnia 2011 r.) oraz do utrzymania tego zatrudnienia przynajmniej do 30 kwietnia 2013 r. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 30 czerwca 2016 r. Trzeba dodać, że firma otrzyma dotacje rządowe do tej inwestycji w wysokości prawie 26 mln zł. Gdyby jednak MAN nie dotrzymał zobowiązań będzie musiał zwrócić wszelkie dotacje i ulgi wraz z ustawowymi odsetkami.

Autobusy, które w ramach projektu produkowane będą w Starachowicach produkowane są w tej chwili w Niemczech w zakładzie w Plauen. Starachowice przejmą jedynie spawanie korpusów i ich antykorozyjne zabezpieczanie. Tak przygotowany korpus będzie przewożony do Plauen gdzie będzie lakierowany a następnie będzie w nim montowane całe wyposażenie. W chwili obecnej trwa opracowywanie sposobu transportu korpusów ze Starachowic do Plauen. Jest to dla logistyki duże wyzwanie, ale jak twierdzi Zarząd firmy problem ten zostanie rozwiązany. Przewiduje się, że dziennie Starachowice będzie opuszczać od 2 do 3 korpusów.

Jak informują związkowcy –do Starachowic przeniesiona zostanie także produkcja z zakładu w Bozankaya, który dostarczał do Plauen elementy potrzebne do zmontowania korpusu. Zakład ten zatrudnia około 30 osób i prawdopodobnie zostanie zamknięty. O swoje miejsca pracy nie muszą się na chwilę obecną obawiać pracownicy zakładu w Plauen. W umowie (o której pisaliśmy w InfoBusie tutaj), którą rada zakładowa i związek IG Mettal zawarł z pracodawcą w lipcu zagwarantowano, że pracownicy nie stracą pracy. Jednak przedstawiciele pracowników obawiają się, że trudności transportowe spowodują, że w przyszłości, gdy nie będzie już obowiązywała podpisana umowa, pracodawca podejmie działania, aby przenieść produkcję w całości do Polski. W chwili obecnej pierwsi pracownicy ze Starachowic przebywają w Plauen i przypatrują się produkcji autobusów, które już w połowie przyszłego roku produkowane będą w naszym zakładzie. Kolejni pracownicy udadzą się do Plauen wkrótce. Ma ich być około trzydziestu pięciu.

Związkowcy z wizytą w Plauen
Warto podkreślić, że związkowcy MAN Bus współpracują ze swoimi kolegami z zakładu MAN w Plauen. W dniach 13-15 września przedstawiciele związków zawodowych z MAN Starachowice i Poznań gościli w Plauen. Wizyta obyła się na zaproszenie Rady Zakładowej tego zakładu i związku zawodowego IG Metall. Podczas obrad przedyskutowano sprawę przeniesienia produkcji autobusów z Plauen do Starachowic i omówiono sytuację w obydwu zakładach. Niemieccy koledzy wyrazili obawy o swoje miejsca pracy. Postanowiono utrzymywać stały kontakt pomiędzy obydwoma zakładami i kontynuować wymianę informacji. Spotkano się także z prezesem zakładu Achimem Knabe. Jak informują polscy związkowcy –wizyta przebiegała w bardzo przyjaznej, a nawet przyjacielskiej atmosferze.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
fabryka
Poznań
  • kibic – 24.09.2010

    do redakcji:raz piszecie że to jest kwota w euro potem że w pln,jest pewna różnica więc się zdecydujcie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....