TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

217 hybryd De Lijn
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.06.2015 20:13:07
Przekazanie autobusów VDL Citea Hybrid w Leuven

We wtorek w belgijskim mieście Leuven skierowano do ruchu pierwsze pojazdy z łącznie 35. zamówionych autobusów hybrydowych VDL Citea. ??Dzięki tym pojazdom De Lijn może rocznie zaoszczędzić ok. 1,3 mln litrów oleju napędowego. Dla nas oznacza to przede wszystkim czystsze powietrze i mniejsze koszty? ? powiedział flamandzki minister mobilności Ben Weyts. ??Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji w nowoczesne, bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska autobusy zachęcimy kolejnych mieszkańców do korzystania z transportu publicznego.?

Łącznie na terenie Brabancja Flamandzkiej eksploatowanych jest 70 pojazdów hybrydowych. Można je spotkać w Antwerpii (32) Brugii i Ostendzie (33), Gent (30), Hasselt (8) i Leuven (35). Tak więc, miasto Leuven posiada na razie największą flotę autobusów hybrydowych w tym regionie. Operatorem wszystkich ?zielonych? autobusów w Leuven jest grupa transportowa De Lijn, która posiada łącznie aż 138 hybryd w swojej flocie. A to nie koniec. W grudniu br. tabor De Lijn ma wzrosnąć aż do 217 autobusów hybrydowych, co będzie zarówno rekordową liczbą w krajach Beneluksu, jak i jedną z największych hybrydowych flot w Europie. Kolejne pojazdy już są budowane w zakładach VDL Bus (120 autobusów Citea dla Roeselare) oraz Van Hool (18 autobusów A330 dla Lier).

Zdaniem operatora zakupione autobusy hybrydowe dają ok. 25% oszczędności w zakresie zużycia paliwa i są trzy razy cichszy niż tradycyjny pojazd z konwencjonalnym napędem. To w przeliczeniu na całą flotę De Lijn oznacza o 1,3 miliona litrów oleju napędowego mniej i o 3500 ton niższą emisję CO2, co można porównać do emisji 1355 samochodów osobowych  pokonujących ok. 15 000 km rocznie. Wszystkie autobusy są wyposażone w system Stop & Go, który pozwala na wyłączenie silnika podczas postoju. Podczas ruszania z przystanków pojazdy pokonują pierwsze 100 metrów wyłącznie na energii elektrycznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
De Lijn
VDL
Van Hool
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....