TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

20-sekundowe ładowanie elektrobusów? W Genewie [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.12.2017 10:58:35 2 komentarze
20-sekundowe ładowanie elektrobusów? W Genewie [FILM]

Koncern ABB i producent autobusów Hess wprowadziły do ruchu liniowego dwa pierwsze przegubowe elektrobusy, wykorzystujące 20-sekundową technologię ładowania błyskawicznego.

To pierwsze autobusy na świecie wykorzystujące tę technologię. Kompletna "błyskawiczna" flota genewskiego operator transportu TPG będzie liczyć 12 autobusów, wykonanych przez szwajcarskiego producenta autobusów Hess. Wszystkie autobusy docelowo będą obsługiwać linię 23, łączącą genewskie lotnisko z przedmieściami Genewy. Pełen rozruch w 2018 r.

Historia kontraktu

W 2016 r. koncern ABB otrzymał zamówienia o łącznej wartości ponad 16 mln USD od genewskiego przedsiębiorstwa transportu miejskiego Transports Publics Genevois (TPG), oraz od szwajcarskiego producenta autobusów Hess , na dostarczenie technologii szybkiego ładowania oraz pokładowego wyposażenia elektrycznego dla 12 w pełni elektrycznych autobusów TOSA (Trolleybus Optimisation Systčme Alimentation).

W ramach tego zadania ABB docelowo dostarczy i uruchomi 13 stacji błyskawicznego ładowania wzdłuż trasy autobusu miejskiego, jak również trzy stacje na pętlach autobusowych i cztery w zajezdniach. Po pełnym uruchomieniu tej linii w 2018 roku, autobusy przegubowe o dużej pojemności będą odjeżdżać z obu pętli co 10 minut w godzinach szczytu. Obecnie linia obsługuje ponad 10 tys. pasażerów dziennie.

Tym samym będzie to najszybsza na świecie - jak do tej pory - technologia podłączania pojazdu do instalacji błyskawicznego ładowania – podłączenie autobusu do punktu ładowania zajmie niecałą 1 sekundę. Następnie akumulatory będą mogły zostać naładowane w ciągu ok. 15 sekund za pomocą 600-kilowatowego ładunku energii elektrycznej na przystanku. Kolejne, 4-5-minutowe ładowanie na pętli autobusowej umożliwi pełne doładowanie akumulatorów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
elektrobus
ABB
Szwajcaria
  • specEV – 11.12.2017

    Bo te Autobusy nie maja akumulatora tylko superkondensatory a ich zasieg to ledwie kilka kilometrów.

  • Armando – 12.12.2017

    @spec to chyba zaleta nie wada. jaki sens wozić ciężki, drogi i zużywający się akumulator ? Chińczycy już dawno takimi jeżdżą. Trzeba tylko wydać więcej na infrastrukturę, bo ładowarek musi być więcej i nie tylko na pętlach jak to się obecnie u nas robi. No i niezbędny jest szybkie podłączenie do ładowarki, bo na przystanku pośrednim masz tylko tyle czasu ile trwa wymiana pasażerów. Nada się tylko system od ABB albo ten polski od EC Enginering.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....