Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

20 lat minęło… MAN w Tarnowie Podgórnym

infobus
05.03.2018 08:41
0 Komentarzy

W 1998 r. pierwszy autobus wyprodukowany przez fabrykę MAN Bus w Polsce trafił do floty TPBUS. Był to model NL222, podarowany przez fabrykę gminie Tarnowo Podgórne, na której terenie powstał zakład MAN Bus Sady.

20 lat później wielkopolska gmina ponownie złożyła zamówienie na nowe autobusy marki MAN. Dzięki najnowszej dostawie liczba pojazdów z logo lwa we flocie spółki Komunikacja Gminy Tarnowo Podgórne „TPBUS” sp. z o.o. przekroczy w tym roku liczbę 30 sztuk.

Stosowana umowa została podpasana 9 lutego 2018 r. przez Tadeusza Czajkę, wójta Tarnowa Podgórnego oraz Kamila Gromka, dyrektora sprzedaży autobusów MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. Kontrakt o wartości ponad 4 mln zł opiewa na zakup czterech niskopodłogowych autobusów marki MAN Lion's City A37 z terminem dostawy do 31 grudnia 2018 r. Zakup w 85 % zostanie dofinansowany z funduszy europejskich.

-„Nasza współpraca z gminą Tarnowo Podgórne pokazuje, że cały czas stawiamy na długoterminową współpracę z klientami. Mimo upływu 20 lat jesteśmy cały czas wiarygodnym partnerem, na którego pojazdach warto oprzeć lokalny transport. I to mimo przeniesienia dwa lata temu całej autobusowej produkcji z Tarnowa Podgórnego do Starachowic” – podkreśla Kamil Gromek.

Autobusowa ofensywa

Umowa z Tarnowem Podgórnym to jeden z wielu kontraktów na nowe autobusy marki MAN, jakie w ostatnim czasie podpisano w Polsce.

-„Chcemy w tym roku podbić zeszłoroczny rezultat i to dwukrotnie – zapowiada Kamil Gromek. – W 2017 r. dostarczyliśmy na polski rynek 143 autobusy, w tym 33 dla wojska i służb specjalnych, które nie są do wliczane do ogólnej klasyfikacji pojazdów rejestrowanych. W tym roku chcemy pokonać barierę 200 autobusów.”

Tak optymistyczne prognozy wynikają z zabranych kontraktów – przede wszystkim z rynku autobusów miejskich. Najwięcej – bo aż 61 autobusów hybrydowych A37 Hybrid – odbierze w tym roku warszawska firma Moblis, która zacznie obsługiwać nimi kolejny pakiet stołecznych linii. Kolejne pojazdy z fabryki w Starachowicach pojadą do Głogowa, Jeleniej Góry, Kalisza, Katowic, Olsztyna, Opola, Polic, Puław, Tarnowa. Ta rosnąca dynamika sprzedaży wzmocniona zostanie dodatkowo tegoroczną premierą nowej generacji miejskich autobusów oraz wejściem na rynek pierwszego autobusy elektrycznego MAMN. Wszystkie te pojazdy będą produkowane w zakładzie we Starachowicach.

Do miejskiego, świetnego rezultatu dojdzie też rosnąca sprzedaż w naszym kraju autobusów międzymiastowych i turystycznych, w tym autokaru nowej generacji MAN Lion`s Coach oraz powracającej na polski rynek prestiżowej marki Neoplan. Szykuje się rekordowy rok dla marki MAN w Polsce.

Podstawowe dane techniczne autobusów MAN Lion's City A37 dla Tarnowa Podgórnego:

  • Długość całkowita: 11 980mm

  • Szerokość całkowita: 2500mm

  • Wysokość całkowita: 2 985mm

  • Silnik: MAN Euro 6 o pojemności 6 871 cm3 i mocy 213kW (290KM) o maksymalnym momencie obrotowym 1100Nm przy 1200obr./m.in.

  • Liczba miejsc pasażerskich: nie mniej niż 85

  • Układ drzwi 2-2-0

Komentarze