TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

20 autobusów dla PKM Gliwice: 9 MAXI i 11 MEGA
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.04.2016 22:42:32 2 komentarze
20 autobusów dla PKM Gliwice: 9 MAXI i 11 MEGA

Zgodnie z planem Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło unijny przetarg na zakup 20 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich. Wszystkie pojazdy mają być z silnikami diesla Euro 6.

To oznacza, że pod sam koniec roku na gliwickich ulicach pojawią się nowe, niskopodłogowe klimatyzowane pojazdy o niskiej emisji spalin. Komfort jazdy pasażerów podniosą także przyłącze USB, które umożliwią ładowanie telefonu czy tabletu.

9 + 11

Generalnie kontrakt podzielony został na dwa zadania: na dostawę 9 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej o długości całkowitej od 11,80 m do 12,10 m i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m oraz na dostawę 11 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych przegubowych o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m.

Preferowana pojemność skokowa silnika w przypadku pojazdów standardowych to ponad 6 dm3,a w przypadku przegubowców - co najmniej 9,0 dm3. Przy okazji wymaganych dokumentów w zakresie SORT PKM informuje, że średni roczny przebieg w Gliwicach wynosi ok. 84 000 km dla autobusu dwuosiowego i ok. 72 000 km dla autobusu trzyosiowego.

Zastosowane kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty to:

1. Cena oferty. Waga 60

2. Ocena techniczna. Waga 25

3. Ekologia. Waga 5

4. Warunki gwarancji i serwisu. Waga 8

5. Ceny wybranych części zamiennych. Waga 2

Wszystkich oferentów w gliwickim przetargu poznamy 31 maja, kiedy zaplanowano składnie i otwarcie ofert.

Wycofać DAB-y

? Pojawienie się nowych autobusów umożliwi eliminację ostatnich kilkunastu sztuk wysokopodłogowych pojazdów marki DAB. Przypomnę, że od stycznia 2017 r. takie pojazdy nie będą już dopuszczane do ruchu przez KZK GOP ? powiedział podczas targów SilesiaKOMUNIKACJA Henryk Szary, prezes PKM Gliwice.

Wartość najnowszej autobusowej inwestycji Gliwic to ok. 20 mln zł. Dofinansowanie z miasta wyniesie ok. miliona, pozostała część pokryje dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś Priorytetowa VI: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, działanie 6.1 Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach dla Projektu Ograniczenie zanieczyszczeń emitowanych do powietrza poprzez odnowienie taboru autobusowego wraz z budową placu parkingowego.

Obecnie na stanie PKM Gliwice jest ok. 180 autobusów. Tegoroczne zakupy są kolejną inwestycją spółki w ostatnich latach. W 2013 roku tabor PKM wzmocniło 22 nowe autobusy marki Solaris, w tym 10 szt. Urbino 12 i 12 szt. Urbino 15. W 2014 r. firma zakupiła 6 szt. nowych Urbino 15 oraz siedem używanych przegubowców marki Solaris z Mobilis Bydgoszcz. Ich wiek wynosił wówczas 6 lat, a wartość transakcji wyniosła ok. 2,5 mln zł. Tym samym liczba ?jamników? w Gliwicach przekroczyła już setkę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Gliwice
tabor
  • www – 24.04.2016

    Gliwic, Katowic, Sosnowca, Krakowa, itd. nie stać na zakup autobusów ze swoich środków? Na jakiej podstawie pieniądze UE wydaje się na zwykłe autobusy? Przecież Euro 6 jest obowiązującą normą i nikt niczego innego nie kupi. To w jakim aspekcie projekty wyżej wymienionych miast są "ekologiczne"? Rozumiem autobusy elektryczne, ale zwykłe diesle?Na dodatek autobusy kupione za nasze pieniądze będą dla nas jeździły pod warunkiem, że zapłacimy kasiorę za jazdę tymi autobusami. Firmy dwa razy zarobią na tym samym. Jeżeli firm należących do miast nie stać na wymianę autobusów (przecież nie rozwój komunikacji) to należy ogłosić otwarte przetargi, gdzie zwycięzcy kupią/wyleasingują autobusy za swoje pieniądze. Miejskie firmy prowadzą interesy w sposób lekko nieuczciwy. Dotyczy to szczególnie Górnego Śląska, gdzie dziwnym trafem firmy kupujące autobusy za nasze pieniądze z UE wygrają odpowiednie przetargi, oczywiście tak zdefiniowane, że nikt inny nie będzie mógł wygrać. Zapłacona cena za km będzie wyższa niż gdyby przetargi były w pełni otwarte. Bo jeżeli te firmy nie wygrają to oddadzą autobusy kupione za nasze środki z UE? Akurat.Uczciwe to nie jest. Środki na zwykłe autobusy powinny być skierowane albo do miejscowości, gdzie komunikacja jest słaba lub jeszcze nie istnieje, albo na zakup autobusów niskoemisyjnych (tych prawdziwych, a nie diesli Euro 6) albo na budowę/modernizację linii tramwajowych/trolejbusowych.

  • andrzejh – 25.04.2016

    www - masz rację, np. do Elbląga, Grudziądza, Gorzowa na zakup tramwajów czy rozwój tramwajowej sieci. No ale taki jest śląski folklor.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....