TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

17 x Conecto LF G dla Zielonej Góry. Nowe czy klasyczne?
- Opublikowano: 10.10.2017 13:00:01 19 komentarzy
17 x Conecto LF G dla Zielonej Góry. Nowe czy klasyczne?

W tle największego kontraktu na elektrobusy w Polsce - i jednego z największych tego typu zamówień w Europie, w Zielonej Górze odbyło się jeszcze jedno rozstrzygnięcie - na dostawę 17. autobusów przegubowych z silnikami diesla Euro 6. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami wygrała je firma EvoBus Polska .

19 maja 2017 r. (!) w przetargu jedyną ofertę złożyła firma EvoBus Polska z ceną 26 924 440 ,59 PLN brutto / 21 889 788 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 1 287 634,6 PLN netto. Propozycja zakłada standardowy termin dostawy - do 31 stycznia 2018 r. i minimalną, 3-letnią gwarancję. O tym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Poskutkowało to tym, że w ostatecznym rozrachunku ofertę EvoBusa oceniono na 80 punktów.

Budżet Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze na sfinansowanie tego zamówienia wynosi 25 092 000 PLN brutto / 20 400 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 1 200 000 PLN netto. Co oznaczało przekroczenie budżetu o ok 1,832 mln brutto.

Warto podkreślić, że EvoBus do końca wierzył w powodzenie tego zamówienia i mimo tak długiego czasu, jaki był potrzebny na rozstrzygniecie tego kontraktu, podtrzymywał swoje wadium. Nie wiemy jeszcze, jakie autobusy zaproponował niemiecki producent Zielonej Górze. Firma zadeklarowała dostawę w standardowym terminie - do końca stycznia 2018 roku, także stawiamy na Nowe Conecto LF, chociaż pojawienie się starego "Conecto" wcale nie jest wykluczone. O tym czy "nowe" czy "klasyczne" dowiemy się zapewne niebawem, podczas podpisywania umowy w Zielonej Górze. Chociaż obecność na prezentacji Nowego Conecto może o czymś świadczyć….

Do dwóch razy sztuka

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego, unieważnionego przetargu MZK - z otwarciem ofert w dniu 29.03.2017 - Solaris zaproponował Zielonej Górze 17 szt. Nowych Urbino 18 za sumę 28 351 131 PLN brutto / 23 049 700 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto nU18 na poziomie 1 355 864,7 PLN netto. To 1426 691 PLN brutto więcej niż najnowsza propozycja EvoBus. Dla Zielonej Góry było to stanowczo za dużo i stąd unieważnienie i ogłoszeni drugiego przetargu. Za drugim razem znowu pojawiła się tylko jedna oferta - tym razem z autobusami marki Mercedes-Benz. I ta propozycja została zaakceptowana przez przewoźnika.

10 października 2017 r. MZK podjęło decyzję - zwycięzcą w przetargu na 17. przegubów z silnikami diesla Euro 6 została spółka EvoBus Polska, a zamówieniem na 47 elektrobusów klasy MAXI zgarnął Ursusa - o czym pisaliśmy TUTAJ. Ciekawa para...Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
MZK Zielona Góra
Mercedes-Benz
 • NIE dla traktora – 10.10.2017

  Artykuł o traktorach nie działa.

 • AK – 10.10.2017

  działa, ale ciężko się tam wbić - klęska urodzaju...

 • Erdogan – 10.10.2017

  Naród turecki cieszy się bardzo! Będziemy mieli więcej pieniędzy na naszym koncie narodowym. Pozdrawiamy Polaków.

 • Ursus ekspansja – 10.10.2017

  Nie można przeczytać artykułu o wygranej Ursusa w Zielonej Górze. Ale to oznacza tylko jak duże jest zainteresowanie tym wydarzeniem. Ten wielki sukces Ursusa przejdzie do historii jako początek wielkiej ekspansji producenta z Lublina!

 • MichalK – 10.10.2017

  Dobry dowcip - skoro w Warszawie przy 10 sztukach mieli 2 miesiące poślizgu to przy 47 będzie jakiś rok w plecy.

 • STC – 10.10.2017

  O wygranej Ursusa nie można przeczytać bo pewnie taka się wylewa fala hejtu.

 • krakowianin – 10.10.2017

  Brawa dla Ursusa !!

 • :D – 10.10.2017

  @ekspansja: ORKAN KSAWERY CAŁKIEM WYWIAŁ RESZTĘ SZARYCH KOMÓREK, co za pusty łeb!!!! A "duże zainteresowanie" to dopiero będzie - jak Zielona Góra będzie sobie pluć, że zamówiła takie badziewie. Hłe, hłe. Jeszcze sobie bezczelnie napisze "wielkiej ekspansji" - mrzonki w marzeniach zawsze dobre :D

 • ? – 10.10.2017

  STC: chyba nie myślałeś, że pochwały. Bo niby za co?

 • Dobre pytanie – 10.10.2017

  A za co krytyka? Widziałeś choć raz autobusy Ursusa, jechałeś nimi czy tylko naczytales się hejtu w necie? Ja Ursusem jechałem i uważam go za bardzo dobry autobus.

 • Ursus fan – 10.10.2017

  Haha to sobie zielonka kupiła jeden szajs wart drugiego no po prostu oklaski na stojący :( To dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębami :(

 • Madej – 10.10.2017

  Ale czy to już są prawomocne wybory? Czy tyko wskazanie najkorzystniejszych ofert, jak wynika z ogłoszeń zawieszonych dzisiaj na stronie? Bo do ostatecznych rozstrzygnięć muszą być przeprowadzone procedury weryfikacji dokumentacji.

 • ;p – 10.10.2017

  @dobre pytanie: jechałeś jeden przystanek pewnie z musu i musiałeś wysiąść ponieważ nie dało się wytrzymać :D skąd my to znamy ;)

 • Dobre pytanie – 10.10.2017

  Jechałem z wyboru, bo chciałem wyrobić sobie zdanie o autobusach marki Ursus. I bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten przejazd. Na prawdę fajny autobus.

 • bf – 11.10.2017

  Chciałbym poinformować wszystkich przedmówców o tym, ze jest to artykuł o Mercedesach. Jeżeli nadal chcecie podpisywać się umiejętnościami hejtowania i niewiedzą o Ursusach, to zapraszam do artykułu właśnie o nich. Dziękuję

 • . – 11.10.2017

  @dobre: tak tak, siedząc w lublinie przy komputerze i wychwalając w niebiosa ten szajs. Marnie ci płacą.

 • farafiu – 11.10.2017

  Jeszcze niech tak Gorzów z Solarisa przejdzie na Merca. Zielonej gratuluje bardzo dobrego wyboru, a Solaris nich pilnuje swoich stałych klientów bo niektórzy im się wyłamują, (Gorzów, Głogów, Katowice). ;)Udawanie że ma się dobrą jakość, a mieć taką to 2 różne pojęcia.

 • farafiu – 11.10.2017

  Oho ktoś znów kradnie nick. Conecto i jakość pffff...

 • kolejny debil – 11.10.2017

  ZIELONEJ WSPÓŁCZUJEMY WSZYSCY, a taki cep @321 nie będzie się podszywał pod @farafiu! "dobrego wyboru" idź sie leczyć człowieku ale na nogi, bo na pusty łeb już za późno.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....