TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

15 unijnych SOR-ów NSG12 – Frydek-Mistek
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.08.2020 13:00:54
15 unijnych SOR-ów NSG12 – Frydek-Mistek

W ramach 89. naboru ZPORR czeska spółka transportowa ČSAD Frýdek-Místek właśnie realizuje projekt pn. "Zakup niskoemisyjnych pojazdów dla transportu publicznego Frýdek-Místek", w ramach którego nabyła 15 niskoemisyjnych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) dla transportu publicznego we Frýdku-Místku. Mowa o nowym modelu ze stajni SOR – SOR NSG12.

W ten sposób znaczna część floty ČSAD Frýdek-Místek zostaje odnowiona, ponieważ nowe autobusy CNG zastąpią istniejące pojazdy z silnikiem Diesla na miejskich liniach we Frydku-Mistku. Po ich uruchomieniu 100% regularnych autobusów przewoźnika będzie zasilanych sprężonym gazem ziemnym – piękny wynik u naszych zachodnich sąsiadów.

W piątek 24. lipca miało miejsce symboliczne przekazanie przez włodarzy miasta Frydek-Mistek klucza w ręce kierowców do piętnastu autobusów SOR. Wydarzenie miało miejsce na placu Zamkowym, gdzie pokazano trzy autobusy, a czwarty wykonał pierwszy kurs linii miejskiej 314 z godziny 10:07 do Janovic. W przekazaniu brał udział m.in. burmistrz Frydka - Michal Pobucky oraz przedstawicielka grupy Transdev Morava - Pavla Struhalová.

Charakterystyka modelu

SOR NSG12 oferuje swoim pasażerom 33. miejsca siedzące, 16. Dostępnych jest bezpośrednio z niskiej podłogi, 68 miejsc stojących i oczywiście miejsce dla wózków dziecięcych lub inwalidzkich. Klimatyzowana przestrzeń pasażerska, przyciemniane szyby boczne eliminujące bezpośrednie działanie promieni słonecznych, antypoślizgowa podłoga, 8 szt. ładowarek USB do ładowania urządzeń mobilnych, zewnętrzne diody LED i wewnętrzne panele informacyjne LCD zapewnią większy komfort podróżowania. W przypadku niewidomych pasażerów pojazdy wyposażone są w głośniki zewnętrzne ułatwiające identyfikację linii. Każdy z pojazdów napędzany jest sześciocylindrowym rzędowym silnikiem (FPT CURSOR 8 F2BFA602) o pojemności 7,8 litra i mocy 213 kW / 290KM napędzanym sprężonym gazem ziemnym. Za rozdział siły napędowej odpowiada automatyczna sześciobiegowa skrzynia biegów ZF 6AP1200B.

Oprócz logotypów przewoźnika na nowych autobusach pojawi się również logo miasta z dodatkową siatką graficzną w kolorze niebieskim i białym. W ten sposób pojazdy będą przenosić tożsamość wizualną miasta na okoliczne gminy, do których wjeżdżają w ramach transportu publicznego.

Unia pomaga

Czeski producent zaproponował około 6,3958 mln CZK / 1,055 mln PLN netto za sztukę, co zostało zaakceptowane przez czeską spółkę - która obecnie po fuzji należy do grupy Transdev – 3CSAD za wszystkie autobusy zapłacił 95,937 mln CZK / 15,83 mln PLN netto, a wsparcie finansowe UE objęło 81 727 500 CZK.

Warto przypomnieć, że ČSAD Frýdek-Místek a.s. jest w grupie 3ČSAD, która to z kolei jest częścią w międzynarodowej grupie transportowej Transdev Group, która zapewnia głównie transport publiczny w 17 krajach na całym świecie, obsługuje ponad 16 000 pojazdów i zatrudnia ponad 85 000 pracowników.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SOR
Czechy
Frydek-Mistek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....