TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

15 lat VDL Bus & Coach Polska!
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.11.2015 14:00:02 4 komentarze
15 lat VDL Bus & Coach Polska!

Tegoroczne Dnie Otwarte VDL Bus & Coach Polska, które odbyła się w piątek i sobotę (6-7 listopada br.) były bardziej uroczyste niż zwykle. Po pierwsze: w siedzibie firmy w Straszkowie świętowaliśmy polską premierę nowego autokaru VDL ? dwupokładowego autobusu turystycznego Futura FDD2. Po drugie: spółka VDL Bus & Coach Polska obchodziła swoje 15. urodziny.

-? W ciągu tych kilkunastu lat udało nam się ugruntować silną pozycję produktów VDL w Polsce. Autokary z serii Futura uważne są w naszym kraju za niezwodne i oferujące operatorom zysk z posiadania. Poszerzenie tej rodziny o piętrowy autobus turystyczny VDL Futura FDD2 to dodatkowy atut, który niewątpliwie spełnia oczekiwania polskich klientów. Dlatego widzimy przed tym autokarem spory potencjał na krajowym rynku, a możliwość zaprezentowania tego wyjątkowego pojazdu dodała naszej rocznicy dodatkowej rangi? - powiedział Bolesław Piekorz, dyrektor VDL Bus & Coach Polska.

Polskie korzenie VDL sięgają roku 2000 r., kiedy została zarejestrowana spółka BOVA Polska. Miało to miejsce 15 lat temu, w piątek, 10 listopada. Wówczas Polska była uważana za bramę między Europą Zachodnią i Wschodnią. Ze względu na duże natężenie ruchu międzynarodowego widziano w naszym kraju spory potencjał w transporcie autokarowym. Zresztą zarówno holenderska marka, jak i pojazdy typu Bova Futura były już doskonale znane w naszym kraju. Oczywiście na rynku wtórnym. Od 2000 r. rozpoczęła się ich sprzedaż także jako pojazdów fabrycznie nowych. Siedziba firmy BOVA Polska zlokalizowana została wStaszkowie k. Koła, przy trasie A-2, zdogodnym połączeniem z autostradą. Zarządem od początku istnienia firmy kierowała prezes Urszula von Kreijfelt-Sulima.

W 2004 roku spółka zmieniła swoja nazwę na VDL BOVA, a w 2008 roku na obecną ? VDL Bus & Coach Polska. W 2000 r. zatrudnienie firmy wyniosło cztery osoby. Dzisiaj to dziewięciu pracowników oraz 22 punkty serwisowe na terenie całego kraju. Oferta VDL Bus & Coach Polska obejmuje przede wszystkim autobusy turystyczne z serii Futura, w tym modele FHD2, FMD2 i nowy FDD2. Firma cały czas próbuje wejść także w segment pojazdów miejskich w Polsce, ale jak na razie bez powodzenia. Być może ta sytuacja się zmieni po zapowiadanych testach najnowszego pojazdu producenta ? elektrycznego modelu Citea Electric.

Z okazji 15. rocznicy, w imieniu całej redakcji InfoBusa, składamy na ręce zarządu VDL Bus & Coach Polska życzenia kolejnych owocnych lat na polskim rynku autobusowym i ?piętrowych? sukcesów!

Poniżej film z prapremiery VDL Futura FDD2:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
VDL
Futura
 • Darek – 12.08.2016

  To największe złomy te vdl jechałem takim z Francji do polski jeden wielki koszmar

 • Darek – 12.08.2016

  Jak kiedyś przyjdzie Wam jechać vdl to od razu proście o zwrot kosztow

 • Darek – 12.08.2016

  A tsk w ogóle to firma sindbad wysłała taki autobus wiec co to myślec o takiej firmie

 • Psql – 25.09.2017

  Jaki koszmar mamy trzy takie autobusy i nikt nie narzeka a wręcz przeciwnie je chwalą jedyne co to mało miejsca na nogi ale to się da załatwić wyciepac po jednym siedzeniu z rzędu. Oraz oryginalny kafebar z expresem do kawy. Tak to wszystko ok a na największą pochwałę zasługuje stara instalacja elektryczna z którą nie ma wielkich problemów ( nie to co setra tam to wystarczy że błąd wyakoczy i dana rzecz się wyłącza i włącza po zgaszeniu i zapaleniu silnika autokary vdl zasługują na pochwałę nie na krytykę a jakby co proszę trzymać te zbędne negatywne komentarze.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....