TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

15 autobusów dla PKS Rzeszów od Autosana!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.03.2019 16:00:31
15 autobusów dla PKS Rzeszów od Autosana!

Związkowi Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wreszcie uda się kupić 15 autobusów klasy MAXI. Urzędnicy wybrali ofertę Autosana, której atutem okazały się być najwyżej punkowane rozwiązania w ocenie technicznej. I do tego gwarancja... Niewiarygodnie długa przy niewiarygodnie niskiej cenie!

Do czterech razy sztuka
O czwartej próbie pozyskania przez podrzeszowskie gminy 15 "dwunastek" pisaliśmy tutaj. Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przyspieszonym, co też związek wyczerpująco wyjaśnił. Dalej na celowniku ZG PKS były w pełni niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 12,5 m, szerokości 2,5 – 2,55 m i wysokości do 3,25 m. Każdy pojazd w momencie dostawy nie może mieć przebiegu większego niż 3500 km.

Autobusy umożliwią podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym nie mniej niż 29 na miejscach siedzących. Będą napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostki o pojemności 6,5 – 9 l mają być nie słabsze niż 200 kW i osiągać przynajmniej 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mają one mieć spalanie nie wyższe niż 37,5 l / 100 km w warunkach testu SORT2. Będą one zblokowane z automatycznymi, przynajmniej czterobiegowymi skrzyniami biegów. Przekładnie mają posiadać program obniżający zużycie paliwa na postoju. Jak więc widać wymagania urzędników, a także termin dostawy nie uległy zmianom.

Dwójka z niskim wejściem do pokera
5 marca minął termin składania ofert. Na zakupy przygotowano tyle samo co we wszystkich dotychczasowych przetargach, czyli 16 144 091,17 PLN brutto. A to oznacza, że pozyskanie jednego autobusu o standardowej długości dalej wyceniono na maksymalnie 875 018,49 PLN netto. Otwarcie jednak przyniosło satysfakcję podkarpackiemu związkowi komunalnemu. I to mimo, że udało się otworzyć tylko dwie z trzech ofert. Tą wadliwą okazała się być propozycja Solarisa.

Tańszą przedstawiła firma BUSIMPOTR PL z Gierłatowa. Polski dealer autobusów Isuzu zaoferował 15 pojazdów Citiport 12 za 16 031 205 PLN brutto. A to dało cenę jednostkową 868 900 PLN netto.

Minimalnie droższy był Autosan. Producent "bocianów" zaoferował piętnastkę SanCity 12LF w łącznej cenie 16 143 750 PLN brutto. A to dawało 875 000 PLN netto za jedną "dwunastkę" z fabryki w Sanoku. To ogromny "zjazd" cenowy w porównaniu z dotychczasowymi rzeszowskimi propozycjami Autosana.

Co ciekawe obie firmy zaoferowały także najwyżej punktowaną czteroletnią gwarancję całopojazdową oraz przyspieszenie dostawy o 30 dni. Wsparcie serwisowe przez taki okres oraz zabezpieczenie materiałów eksploatacyjnych na łącznie 12 przeglądów przy takich wycenach? To bardzo odważny ruch...

Czas na finał!
Dziś ZG PKS rozstrzygnął przetarg. Zgodnie z przewidywaniami zwycięzcą został Autosan, który wygrał wyłącznie dzieki lepszemu rezultatowi w ocenie technicznej. Jak to wyglądało?

Dzięki cenie minimalnie górą na starcie był dealer Isuzu. Autosan tracił z kolei 0,42 pkt. Natomiast w ocenie technicznej to producent "bocianów" był górą zdobywając komplet, czyli 30 pkt. Isuzu Citiport 12 mógł liczyć tylko na 23,1 pkt. Również w zużyciu paliwa w warunkach testu SORT2 Autosan był górą. Tutaj mamy 5:2 dla "bociana".

Łącznie Autosan wygrał z wynikiem 99,58 pkt wobec 90,1 pkt dla Isuzu. Tym samy to pierwsze od dłuższego czasu zwycięstwo sanockiego producenta. Z kolei rzeszowski związek może być wreszcie zadowolony, że uda mu się kupić 15 solówek na interesujących go warunkach finansowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZG PKS
PKS Rzeszów
Autosan
Isuzu
BUSIMPORT PL

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....