TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

14 lat więzienia za autobusowy zamach
PAP / INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.11.2018 12:00:14
14 lat więzienia za autobusowy zamach; fot. Reuters

Siergiej W. będzie musiał spędzić za kratkami 14 lat postanowił we wtorek - 27 listopada - sąd przysięgłych w Dortmundzie uznając go za winnego próby zamordowania 28 osób w wyniku podłożenia ładunku wybuchowego 11 kwietnia ubiegłego roku.

Przewód sadowy wykazał, że mieszkaniec Rottenburga nad Neckarem odpalił trzy ładunki wybuchowe w czasie przejazdu autobusu wiozącego z hotelu ekipę Borussii Dortmund na mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco.

Zamach miał spowodować śmierć pasażerów i w jej wyniku spadek akcji klubu piłkarskiej Bundesligi, co miało mu przynieść znaczną sumę pieniędzy.

Urodzony w Rosji Niemiec, posiadający paszporty rosyjski i niemiecki, wprawdzie przyznał się do skonstruowania bomb wypełnionych żelaznymi częściami, zaprzeczył jednak, że celem jego działania miało być pozbawienie życia pasażerów autobusu.

Linia obrony zakładała, że zamachowiec powinien odpowiadać jedynie za podłożenie ładunku, a nie za zamiar pozbawienia życia 28 osób. Adwokat 29-letniego oskarżonego usiłował przedstawić swojego klienta jako osobę o głęboko niepewnej osobowości ze skłonnościami narcystycznymi. Sąd nie dał jednak wiary tej argumentacji.

W wyniku zamachu obrażeń przedramienia doznał hiszpański obrońca gospodarzy Marc Batra. Jadący na motocyklu przed autobusem policjant w wyniku eksplozji doznał szoku akustycznego i dziś jest niezdolny do służby.

W czasie trwającego 11 miesięcy procesu sąd przesłuchał wszystkich pasażerów autobusu.

Siergiej W. zatrzymany został wkrótce po zamachu w okolicach Tybingi. Prokuratura Federalna zarzuciła mu próbę dokonania zabójstwa 28 osób, doprowadzając do eksplozji ładunku wybuchowego.

11 kwietnia w pobliżu autokaru, którym zawodnicy BVB jechali na mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco, eksplodowały trzy ładunki wybuchowe ukryte w krzakach przy drodze.

Pozostawione w pobliżu miejsca zamachu trzy listy o identycznej treści sugerowały islamsko-terrorystyczne podłoże czynu. Ta teza nie znalazła potwierdzenia w faktach. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
zamach
Niemcy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....