TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

134 zarzuty dla kierowcy autobusu
PAP - Opublikowano: 11.01.2019 11:00:47 1 komentarz
134 zarzuty dla kierowcy autobusu; fot. Policja

134 zarzuty usłyszał kierowca autobusu, który przez blisko rok przewoził pasażerów mimo sądowego zakazu wydanego za jazdę pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany kilka miesięcy temu pod Raciborzem, także tego dnia wiózł pasażerów po pijanemu.

Informację o zamknięciu śledztwa przeciwko 62-letniemu kierowcy i skierowaniu w tej sprawie do sądu aktu oskarżenia przekazał w czwartek - 10 stycznia -  PAP oficer prasowy komendy w Raciborzu komisarz Mirosław Szymański.

Kierowca, mieszkaniec powiatu gliwickiego, został zatrzymany we wrześniu ubiegłego. Dalszą jazdę uniemożliwił mu dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej, po informacji przekazanej przez zaniepokojonego świadka. Zgłaszająca osoba podejrzewała, że kierowca jadącego w kierunku Kuźni autobusu może być pijany.

Zgłoszenie dotyczyło autobusu linii nr 44 – wykonującego przewozy na zlecenie miejscowego samorządu i kursującego między Kuźnią Raciborską a Rudami – przez Rudę Kozielską. Właśnie w tej ostatniej miejscowości policjanci zatrzymali autobus do kontroli i chwilę później wyczuli od kierowcy alkohol.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Autobusem podróżowało siedmioro dzieci, a także dwie dorosłe kobiety. Dzieci wracały do domu po skończonych zajęciach w szkole podstawowej.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Wydano też wobec niego dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, obowiązujące do 2020 r. i 2022 r. Mimo to nadal jeździł autobusem i przewoził pasażerów.

Policjanci z Kuźni Raciborskiej przedstawili mu aż 134 zarzuty dotyczące złamania sądowego zakazu i jazdy po pijanemu. Podejrzany przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 5 lat więzienia. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sąd
promile
kierowca
 • Michał Pawłowski – 11.01.2019

  Do kamieniołomu z takim a nie do pierdla za moje podatki

 • Sebastian Rożentalski – 11.01.2019

  Nigdy nie zrozumiem co kieruje ludźmi,że wsiadaja po pijaku za kierownicę.Rodzina (o ile ją ma) powinna też za to beknac.

 • Piotr Pyć – 11.01.2019

  Tylko 5 lat więzienia?!

 • Karol Sztejter – 11.01.2019

  Izolować debilów na bezludną wyspe

 • Sebbastian Pioro – 11.01.2019

  😂😂😂😂 gość ma 62 lata, nikomu nic nie zrobił - więc sąd będzie bardzo łagodny tym bardziej jak zacznie płakać, że jest jedynym żywicielem rodziny i musiał jakoś opłacić rachunki... Dostanie grzywnę nie za wysoka oraz dożywotnim zakaz prowadzenia pojazdów, który zapewnie złamie bardzo szybko... Do czasu jak nikogo nie zabije - polskie sądy nie zrobią nic by nie jeździł. Zastanawiające jest dlaczego pracodawcy tego kierowcy nie postawiono żadnego zarzutu. Niemożliwym jest by pracodawca nie wiedział o problemach kierowcy w momencie kiedy policja wysadziła go z autobusu - autobus nie zrealizował planu przewozów oraz musiał być wysłany ktoś,kto sprowadzi autobus na bazę...

 • Kaszebe – 14.01.2019

  Po prostu "sukces"policji państwowej z Kuźni Raciborskiej! Przecież kierowca był sąsiadem z za płota!!!!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....