TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

11 autobusów w tym 6 hybryd dla MZK Piła
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.12.2016 10:42:19 1 komentarz
11 autobusów w tym 6 hybryd dla MZK Piła

Miejski Zakład Komunikacji w Pile wzbogaci się o 11 nowoczesnych autobusów, w tym sześć pojazdów z napędem hybrydowym.

W ramach projektu zaplanowano też m.in. modernizację zajezdni autobusowej, budowę węzła przesiadkowego, utworzenie parkingów Park&Ride i Bike&Ride, rozbudowę systemu dystrybucji biletów oraz montaż 27 zestawów monitoringu wizyjnego w autobusach.

"Budżet inwestycyjny Piły to około 30-40 mln zł rocznie. Kontrakt na 21 mln to jakbyśmy dostali 3/4 dodatkowego budżetu. Zmiana wynikająca z realizacji projektu, nawet mimo naszej stosunkowo młodej floty, będzie w mieście bardzo widoczna" ? powiedział prezydent Piły Piotr Głowski. "To nie jest pierwszy, ani ostatni projekt związany z niską emisją w Pile, mamy ich więcej. One dotyczą organizacji ruchu na terenie miasta, zachęcania mieszkańców do przesiadania się na rower, do komunikacji miejskiej, to też budowa parkingów buforowych" ? dodał.

Realizacja tych inwestycji będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z UE. Umowę z prezesem MZK w Pile podpisał w czwartek - w imieniu instytucji zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 - marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Łączna kwota zakontraktowanych środków wynosi 45,6 mln zł, w tym wysokość środków przekazanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 34,2 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest z końcem 2017 r. lub na początku 2018 roku.

Marek Woźniak powiedział, że realizowane przedsięwzięcia mają przyczynić się do zmniejszenia natężenia ruchu samochodowego, jednocześnie zwiększając atrakcyjność, komfort oraz bezpieczeństwo transportu zbiorowego.

W ramach projektu planowany jest zakup nowych autobusów, w tym, jak wspomniano, 6 autobusów hybrydowych i 5 o napędzie diesla, spełniających normę emisji spalin Euro 6. Ich nabycie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu, zwiększenia efektywności sektora transportowego oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza. Możliwe będzie też zastąpienie starego i awaryjnego taboru, przez co zwiększy się niezawodność i punktualność kursowania pojazdów zgodnie z rozkładami jazdy. Poprawią się warunki i komfort podróży pasażerów.

Autobusy niskopodłogowe umożliwią swobodne wejście/wyjście osobom z niepełnosprawnością poruszających się na wózku dzięki odpowiedniej platformie (rampie najazdowej). Dodatkowo pojazdy zostaną wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, gniazda USB, biletomaty obsługujące również karty płatnicze. W każdym autobusie będzie wyznaczone miejsce dla osoby z niepełnosprawnością i będzie działał system zapowiedzi głosowych, który informuje pasażerów o lokalizacji następnego przystanku, jako ułatwienie dla osób starszych, niedowidzących i niewidomych.

Zmodernizowana zostanie także zajezdnia. Założenia planowanej inwestycji przewidują wykonanie przebudowy wewnętrznych dróg, placów manewrowych oraz stanowisk postojowych dla autobusów oraz samochodów osobowych i dostawczych, jako odtworzenie stanu istniejącego układu, przy zmianie konstrukcji nawierzchni. Zakres projektu przewiduje także przebudowę infrastruktury podziemnej w pasie istniejących utwardzeń. Poprawi to bezpieczeństwo na terenie zajezdni.

I wreszcie projekt przewiduje wyposażenie należących do obecnego taboru 27 autobusów w zestawy do monitoringu wizyjnego, a więc wszystkie autobusy miejskie będą wyposażone w nowoczesny system monitoringu. Zwiększy to bezpieczeństwo pasażerów i kierowców.

W autobusach pojawią się też biletomaty. Będzie to:

a) 14 sztuk nowych biletomatów, które mają również funkcję płatności kartą płatniczą,

b) 32 czytniki kart płatniczych w obecnych biletomatach (modernizacja obecnych biletomatów).

Zapewnieni to dostęp we wszystkich autobusach do biletomatów wyposażonych także w czytniki kart płatniczych praktycznie pozwoli na wycofanie sprzedaży biletów u kierowców, co przyczyni się do wyeliminowania opóźnień, poprawy punktualności pojazdów i skrócenia czasu podróży oraz zwiększy jej bezpieczeństwo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Piła
hybryda
  • Szamo – 30.12.2016

    Brawo pila Z bylych miast wojewodzkich w wielkopolsce tylko Konin nic nie robi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....