TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

10000 Crossway z zakładu Vysoké Mýto
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 22.06.2011 23:57:44
10000 Crossway z zakładu Vysoké Mýto

Dnia 21 czerwca br. dziennikarzom z całego świata zaprezentowany został 10000 egzemplarz modelu Crossway wyprodukowany przez Irisbus Iveco w czeskim zakładzie VysokéMýto od momentu wprowadzenia rodziny Crossway w roku 2006 (wszystkie wersje łączone: Recreo, Crossway i Crossway LE (Low Entry) w 10,50 m, 12 m i 12,80 m). Zaproszeni goście mieli również możliwość zapoznania się z całym cyklem produkcyjnym zakładu VysokéMýto.

Autobus z numerem 10000 jest przeznaczony dla Veolia Transport Transdev. Podczas konferencji odbyło się uroczyste przekazanie kluczyka francuskiemu przedstawicielowi koncernu Panu Alain Pittavino, który podkreślił że na łączną sumę 22500 eksploatowanych w Europie pojazdów przy średniej wieku taboru 8 lat, aż 70% stanowią pojazdy Irisbus Iveco.

Na łączną sumę 10000 sztuk złożyło się 5650 sztuk wysokopodłogowego modelu Crossway, 2850 sztuk modelu Recreo oraz 1500 sztuk niskowejściowego modelu Crossway LE. Spośród tych autobusów najwięcej bo aż 5200 sztuk trafiło do Francji, 1050 sztuk odebrała Słowacja, 820 sztuk Czechy, 810 sztuk Włochy, 440 sztuk Niemcy a pozostałe 1680 sztuk do innych krajów w tym m.in. Finlandia, Beneluks, Dania, Norwegia, Polska, Rumunia i Rosja.

Obecnie w zakładzie VysokéMýto produkowane są modele Crossway, Crossway LE, Arway, Recreo, a od ubiegłego roku również 12-metrowy model Citelis (w tym również z napedem CNG) i Evadys H. Rozszerzenie palety produktowej czeskiego zakładu ma doprowadzić do zwiększenia produkcji, która wg przedstawicieli Irisbus Iveco na koniec 2011 roku powinna przekroczyć 3000 sztuk pojazdów (szacowana ilość autobusów to 3155 sztuk w 2011 r.). Warto podkreślić, że już teraz dziennie z taśmy produkcyjnej w zakładzie VysokéMýto zjeżdża 15 sztuk gotowych pojazdów.

Obecnie na linii produkcyjnej można zobaczyć pojazdy dla norweskiego przewoźnika z miasta Bergen, dużą partię autobusów szkolnych Recreo oraz niskowejściowe autobusy dla hiszpańskiego odbiorcy.

Przyjrzyjmy się bliżej 10000 egzemplarzowi modelu Crossway przygotowanemu dla Veolia Transport Transdev.

Wieloletnia współpraca między Veolia Transdev i koncernem Irisbus Iveco zaowocowała opracowaniem specjalnej wersji międzymiastowego modelu Crossway, zwanej Crossway HV (High Value).
Model High Value zaprojektowany został z myślą o europejskich potrzebach Veolia Transdev. Pojazd ten posiada unikalne dane, które zwiększają jego wszechstronność działania i zasady bezpieczeństwa zarówno dla kierowcy jaki pasażera.
Autobus powstał na bazie 12,8-metrowego modelu Crossway, wyposażonego w wysokoprężny silnik Iveco Cursor 8 Euro 5 o mocy 330 KM współpracującym z automatyczną skrzynią biegów Voith.

Środkowe drzwi powiększone zostały do 1200 mm a w pierwszym stopniu zamontowana została winda dla wózków inwalidzkich. We wnętrzu wygospodarowane zostało specjalne miejsce dla osób niepełnosprawnych dodatkowo wyposażone w dwa regulowane fotele oraz 61 miejsc siedzących dla pasażerów. Siedzenia typu Lineo produkowane przez Irisbus Iveco, posiadają zwijane pasy bezpieczeństwa. Tapicerka foteli dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych, w zależności od wyboru sieci Veolia Transdev, w którym pojazdy będą działać: szary / czerwony, szary / pomarańczowy lub szary / niebieski.

Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa podróżnych światła awaryjne zostały sprzężone z otwarciem drzwi. Dodatkowe światła stop i kierunkowskazów w górnej części panelu tylnego jak również paski odblaskowej folii 3M na bokach i z tyłu zwiększają widoczność w nocy.

Przestrzeń pasażerska posiada specjalne wyposażenie opracowane przez Irisbus Iveco specjalnie dla Veolia Transdev:
- konwektorowe ogrzewanie po obu stronach (zapewnia utrzymanie stałej temperatury i ułatwia konserwację),
- wbudowany pod podłogą agregat klimatyzacji (przed II drzwiami - nie wymagający serwisowania na dachu pojazdu i eliminuje pracę na wysokościach);
- półki na bagaż z modelu Arway z dyfuzją powietrza przez poszczególne ujęcia, wyposażone w lampki LED do czytania i przyciski \'Stop\'.
Wszystkie szyby boczne są podwójne i przyciemnione co po pierwsze zapewnia dobrą termoizolację a po drugie uniemożliwia przenikanie nadmiernej ilości promieni słonecznych do wnętrza.
Projekt pojazdu HV jest zgodny z zasadą analizy wartości, oddzielając wartości postrzeganej przez klienta od wartości wypłacanych przez Veolia Transdev dla danej usługi.

Usługi na podstawie których Veolia Transdev rozpoczęła projekt HV zależy od specyficznego segmentu regionalnego transportu międzymiastowego, który charakteryzuje się przede wszystkim:
•wycieczki z średni czas trwania około 40 minut,
•pasażerowie kursujący na trasie do domu / pracy,
•linie z kolejnymi przystankami średnio co 2 do 3 km,
•podróże z coraz większym udziałem połączeń miejskich,
•zawierane umowy zobowiązujące do osiągnięcia danego celu, co w przypadku awarii prowadzi do kar i niezadowolenia klienta.

Do chwili obecnej zamówionych zostało 200 sztuk modelu Crossway HV. Pierwsze egzemplarze zostały już dostarczone do VTNI (Veolia Transport Normandie Interurbain) w Rouen.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Irisbus
Vysoke Myto
fabryka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....