TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

10 używanych autobusów dla MZK Toruń. W tym nauka jazdy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.08.2019 16:00:00
fot. Mobilis, facebook.com

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu szuka 10 używanych autobusów. Postępowanie jest podzielone na dwa zadaniu. Najciekawsze jest to najmniejsze. Przewoźnik chce nabyć autobus do nauki jazdy.

Zadanie A: 9 x MAXI, min. 2011 r.
W pierwszym zdaniu toruński przewoźnik chce znaleźć dziewięć autobusów klasy MAXI. Mają to być pojazdy nie starsze niż z 2011 r. i każdy z przebiegiem nie większym niż 750 000 km. Muszą posiadać nadwozia o długości 11,5 - 12,2 m, szerokości do 2,55 m i być nie wyższe niż 3,2 m. Każdy ma umożliwiać podróż min. 88 pasażerom, w tym min. 28 na miejscach siedzących. Przynajmniej sześć foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobusy muszą być napędzane silnikiem diesla. Jednostka ma być nie słabsza niż 200 kW, mieć min. 8 l pojemności skokowej oraz spełniać przynajmniej normę Euro 4. Ma ona być zblokowana z min. czterobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Wentylacja naturalna ma być zapewniona przez min. cztery uchylne lub przesuwne okna boczne z możliwością ryglowania na "kwadrat". Przestrzeń pasażerska będzie klimatyzowana. Dostawca autobusów wyposaży je na własny koszt w wyświetlacze zewnętrzne (po trzy na autobus), kasowniki, monitoring oraz autokomputery.

Zadanie B: Autobus szkoleniowy, również min. 2011 r.
W drugiej części MZK szuka autobusu, na którym szkoleni byliby kandydaci na kierowców. Musi on posiadać nadwozie o długości 11,5 - 12,2 m, szerokości do 2,55 m i być nie wyższy niż 3,3 m. Umożliwi podróż min. 80 pasażerom, w tym min. 55 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0.

Autobus ma być napędzany silnikiem diesla. Jednostka ma być nie słabsza niż 200 kW, mieć min. 6,5 l pojemności skokowej oraz spełniać przynajmniej normę Euro 5. Ma ona być zblokowana z min. sześciobiegową mechaniczną skrzynią biegów.

Wentylacja naturalna ma być zapewniona przez min. cztery uchylne lub przesuwne okna boczne. Przestrzeń pasażerska również będzie klimatyzowana. Wyposażenie elektroniczne obejmie identyczny zakres jak w przypadku autobusów z pierwszej części.

Formalności
Wszystkie autobusy mają zostać dostarczone do Torunia najpóźniej do końca września. MZK nie stawia żadnych warunków w zakresie udziału. Wystarczy jedynie zabezpieczyć oferty wadium, które wynosi 40 000 PLN. Termin składania ofert mija 9 sierpnia. Jedynym kryterium jest cena.

Nie są to pierwsze zakupy używanych autobusów w Toruniu. W ubiegłym roku miejski przewoźnik wzbogacił się o siedem Solarisów Urbino 12, które kupił od Mobilisu. Teraz wygląda na to, że źródło będzie zupełnie inne. I cieszy na pewno chęć zakupu autobusu szkoleniowego. To szczególnie istotne przy obecnym niedoborze kierowców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
kierowca
MZK Toruń
używane
nauka jazdy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....